Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii Generale LoganClub Resita

    fratilor spunetimi si mie vreau sa im schimb distributia ce imi recomandati am auzit ca sunt mai multe firme care fac kituri unele rezista la mai multi km altele mai putin datimi o ideie sunt la inceput am deja 57000km

  • #2
    Salut Cosmin83 bine ai venit pe forum. Eu iti recomand sa iti cumperi distributie originala Renault deoarce ce nu am auzit cazuri sa i se rupa cuiva si ai si garantie pe ea daca o schimbi in service Dacia si ti-as recomanda sa o schimbi la Caransebes. Te asteptam si pe tine la intalniri.

    Comment


    • #3
      la asta ma gandeam si eu sa merg la caransebes caci cei de la resita au un pret de iti vine sa o iei la fuga si nu prea sunt multumit si abia astept sa va cunosc

      fratilor antigelu la cati ani se schimba. eu am masina de 2 ani si nu iam schimbat deloc are ceva ma gandeam sa ii schimb atunci la distributie cand schimb si pompa de apa nu ca si aia se schimba dupa cate am inteles eu mai am vreo 2500 km pana la 6000 km trebuie sa il schimb acuma sau il las pana schimb distributia.
      Last edited by cosmin83; 20 December 2009, 17:03. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Antigelul se schimba la 4 ani, cel putin asa spun cei de la service de la Caransebes, eu l-am schimbat la 5 ani, chiar acum 3 saptamani, la Caransebes

        Comment


        • #5
          cosmin 83 .. antigelu se schimba la 90.000Km sau 4 ani de zile .. si pompa de apa nu se schimba deloc doar daca se paradeste ea .. !
          Bubu.... antigelu da se schimba la 90.000Km sau 4 ani scrie si pe carentul de intretinere ! daca nu ti s-a explicat la livrare !
          Eu lucrez la caransebes la dacia si iti pot spune ca sunt la vanzari si stiu termenele de revizie si intervalele la care trebuie schimbate lucrurile care trebuie spuse la livrare
          Last edited by Renault; 7 January 2010, 20:22.
          Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

          Comment


          • #6
            De acord cu tine nichita2009, si eu am spus tot 4 ani doar ca nu am precizat km, oricum tot de la Caransebes am aflat dupa cum am spus

            Comment


            • #7
              Deci antigelul...se schimba.. cand nai de lucru si dai in caini ca mine si spargi radiatoru!nui musai la 4 sau 5 ani cati or fi! Glumeam!
              Deci de craciun vine cineva sa ne vedem, sa bem si noi un citro?
              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

              Comment


              • #8
                va multumesc.atunci inseamna sa completez ca il am la minim antigelu.va doresc sarbatori fericite la toti din logan club. ne mai auzim

                Comment


                • #9
                  Frumoase faruri bubule!
                  Am resoftat si eu trocariciu, e sezizabila in bine diferenta, declarat multumit!
                  MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                  Comment


                  • #10
                    Mersi 89MIR, sa sti ca si eu am o resoftare la activ si dupa cum spui diferenta este sesizabila, si eu sunt multumit.

                    Comment


                    • #11
                      Discutii Generale LoganClub Resita

                      Am deschis acest Thread pentru a putea discuta orice deoarece pe Intalniri LC Resita sunt cam multe offtopic uri.

                      Comment


                      • #12
                        Bun si asa rau, totusi la brasov nu vine nimeni?
                        am vb cu iulian, el zice ca vine si el daca mai vine unu la motorina sa faca 50-50
                        nu se baga nimeni?..............
                        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                        Comment


                        • #13
                          Am fost rugat sa va spun si voua deci cine doreste:

                          "Salut,

                          Dupa cum stiti, in perioada 27-28 februarie 2010 are loc Intalnirea Regionala Logan Club de la Brasov. Pregatirile sunt in toi si avem toata increderea ca vom realiza o intalnire pe care membrii Logan Club din toata tara nu o vor uita prea curand. Vom face atmosfera, vom canta si vom dansa impreuna, vom participa la concursuri si vom socializa in stil Logan Club. Daca aveti posibilitatea si placerea sa ne onorati cu prezenta in acele 2 zile va asteptam cu placere si cu multa voie buna. Va rugam de asemenea sa anuntati evenimentul si membrilor clubului din care faceti parte. Mai multe detalii veti gasi thread-ul deschis la seciunea de Intalniri Nationale http://www.loganclub.ro/forum/intaln..._2-t16275.html .

                          Va asteptam.
                          Logan Club Brasov"
                          Last edited by Renault; 22 January 2010, 14:55.

                          Comment


                          • #14
                            hai ma, inafara de mine nu se incumeta nimeni sa vina? Va grupati cate 2 si gata, am inteles ca Iulian ar vrea dar sa mai vina cineva cu el.....zic ca merita
                            @bubu - unde ai resoftat masina?
                            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                            Comment


                            • #15
                              Bubu si Flaviu am dat mail la Ciclop si mi-au spus ca au filtru de polen cu carbon la 19 lei pentru Logan acu cat ii de bun nu stiu sa va spun. Daca vreti sa va iau sa imi spuneti!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google