Discutii Generale LoganClub Resita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa zic toti ca se schimba la 120000km,ca nu sti ca o data ti se duce dracu,asa mai bine previi situatia

    Comment


    • pompa in general se schimba cand incepe sa curga .. dar na unii o schimba la 120kKm ca sa nu se duca dracu ..dar poti sa iti iei teapa sa nu i schimbi si sa pui curea noua si in 2000 de km sa inceapa sa curga pompa si atunci iti mai tre inca o curea .. noua .. investitie enorma...
      Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

      Comment


      • nickita nu merge caldura,ce mi-a facut ala nu stiu cred ca nu mi-a airisit bine,sau nu mi la schimbat pe tot

        Comment


        • Aerisirea se face automat deci nu e aia problema. Tu oricum ti-ai schimbat antigelul prea devreme. Apa sta la 2 linii? Si vezi cand se schimba antigelul se pune 50% antigel 50% apa distilata nu cum ai tu(daca mai tin bine minte) 100% antigel.

          Comment


          • pai ca sa pui 50% antigel 50% apa distilata trebuie sa dai jos pompa de apa ca altfel nu poti sa golesti instalatia complet.
            "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

            Comment


            • am vb cu nickita si nu are treaba antigelu,airisirea crede el,pompa nu mia dato jos.o sa ii fac airisirea cand prind timp frumos.iar linile nu urca la 4 sta numai la 2 lini

              Comment


              • @Moonshadow Eu am golit toata instalatia fara sa dau pompa jos pentru ca am golit de jos de la radiator.
                @cosmin nichita e dus cu pluta el tot imi zice ca antigel se pune 100% dar na. Aerisirea se face automat nu ai cum sa aerisesti tu.

                Comment


                • si eu am golit de jos de la radiator dar nu a curs cei 5,5 litri
                  "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                  Comment


                  • eu cand desfac capacu de la antigel se aude cum iese aeru si in plus mi se umple un pic nicelu cu antigel in borcan,acuma mi-o bagat caldura,vedem cand o sa fie mai frig cum reactioneaza

                    Comment


                    • @moonshadow la mine au curs cei 5.5l(atata antigel am bagat). Am suflat in borcan si a iesit totul.
                      @cosmin cu motoru cald e normal sa fasaie deoarece este presiune pe instalatie.

                      Comment


                      • Bai cosmine ai facut cum tiam zis eu ? cum ii acu ??
                        Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                        Comment


                        • n-am mai facut airisirea cum ai zis tu,am facut de vreo 3-4 ori cu capacu de la borcan si acuma baga,vedem cand vine si frigu ca acuma nu e asa de frig,si daca atunci nu baga voi face asa cum ai zis tu

                          Comment


                          • mai ... ce mai stiti de Iulian ? ati mai avut careva contact cu el . ca pe forum nu l-am mai vazut ....
                            Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                            Comment


                            • Iulian lucreaza la Bar LemonCafe , zona Intim
                              "daca ai sa intelegi sensul cuvintelor, aceasta este o comunicare, iar daca ai sa intelegi si sensul tacerilor, aceasta este o comuniune"

                              Comment


                              • ms sorine . poate ii fac o vizita cand trec prin zona ...
                                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google