Intalnire in Timisoara

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost alaturi de el la declarati,la urcat masina pe slep

    intilnire rompetrol 30.03.08 20.40
    tm87kis
    cristian86
    cristi_icspe
    boris
    jiji mare om
    inainte de plecare a venit angajata rompetrol sa faca curat pe masa si gigi mai avea intro punga ceva snaks si ii spune : " TU NU IMI IEI MIE MINCAREA DE LA GURA "
    faza zilei
    Last edited by boris; 30 March 2008, 22:53.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by virtualmansorin View Post
      Eu credeam ca intotdeauna viata unui om este mai importanta decit o intilnire sau datul pe o pista
      cred ca era mai bine daca il insoteati si voi pe seba inapoi la tm in loc sa mergeti la sannicolau e parerea mea si o sustin sus si tare
      si inca o data atentie cum mergeti si pe une mergeti (adica viteza si alea alea) o fractiune de secunda conteaza foarte mult
      sorine, cateva persoane din LC TM chiar n-au fost la sinicolau pe pista. am stat la masina sa scoatem ce mai era de scos, apoi la politie sa semnam procesul verbal (martorii) si sa vedem ce trebuie sa faca seba, pe urma ne-am ocupat si de masina sa o aducem la TM ... (am facut si pe agentu` de circulatie, cu tm87kis, sa dirijez circulatia pe o banda ca sa poata sa ridice masina pe platforma, ca nici un agent nu s-a sinchisit sa vina desi le-am spus ca avem nevoie).
      abia pe la ora 19 cred ca am terminat si ne-am intors direct la TM la spital sa vedem ce face seba.

      eu cred ca ne-am comportat bine....
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Sorin are dreptate, dar fiecare am ajutat cum am putut, pana la urma e bine ca Seba se simte bine... Cat despre viteza...
        No, apoi blana
        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

        Comment


        • Lucianitos sper ca acuma vei sti in viata cum sa dai declarati la militie,prima data te gindesti bine ce spui si apoi si sa nu scri dupa dictare ca militianu iti zice ce vrea el si nu cum sti tu ca o fost treaba
          sigpic

          Comment


          • Boris ai tras ceva acuma seara ? Pai am scris ce am vazut nu ce o zis nenea politaiu' , era si silviu acolo si kis si pot sa confirme , referitor la tine am vazut ca te princepi foarte bine cu declaratile , sa fi umblat mult timp pe acolo ?
            Mereu superiori unui sat cu caini si oi

            Comment


            • Boris esti undercover si noi nu stim? :P
              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

              Comment


              • Haha stingerea mizerilor ca maine la lucru/scoala/grinita sau ce aveti de executat
                este bine sa ai experianta in orice domeniu cite putin eu doar tiam atras atentia pe viitor sa fi atent cu organele de control
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Lucianitos View Post
                  Boris ai tras ceva acuma seara ? Pai am scris ce am vazut nu ce o zis nenea politaiu' , era si silviu acolo si kis si pot sa confirme , referitor la tine am vazut ca te princepi foarte bine cu declaratile , sa fi umblat mult timp pe acolo ?
                  oho :-)) e om cu "greutate" boris, nu-l cunoasteti voi

                  fiecare a scris ce a vrut; la partea cu ce s-a intamplat politistul chiar nu a zis nimic de la el ci doar ce am vrut noi sa scriem ....

                  S.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • @virtualmansorin: Sorine, din moment ce Seba era deja ok inainte sa ajunga ambulanta (era deja pe iarba, vorbea cu noi si era perfect constient) nu vad ce rost avea sa mergem cu el la spital sa fim acolo de umplutura. Am fost la el seara cand avea deja analizele facute si era linistit. Sper sa revina cat mai repede, sa-si ia prestige si sa mergem odata la pista aia sa-i facem capatu )
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma bucur ca seba e ok multa sanatate
                      fiarele se repara .... dupa cum arata pare dauna totala....
                      asta inca odata bine k seba nu a patit nimic...
                      ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                      YO2MKL
                      sigpic

                      Comment


                      • Si filmul se simbata de la intilnirea comuna LoganClub Arad/Timisoara
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • Hai sa pun si eu cu aradenii in drum spre intalnirea comuna,dupa cum se vede noi am mers pe drum mai rau...foarte rau...



                          Ce-mi place de la 1:25 ) numaratoare inversa ,parca s-ar da la o liniuta)
                          Last edited by crististreulea; 31 March 2008, 18:59.
                          sigpic

                          Comment


                          • Eh daca vo calauzit bubu e clar micul lider spiritual
                            sigpic

                            Comment


                            • A-ti uitat sa precizati ca eu si streulea am sunat in draci pe jumate din cati i-am gasit prin telefoanele lu Seba sa gasim rude, neamuri, prietena, etc. Cineva care sa poata sa il ajute mai mult ca noi.
                              Sorin, eu am ajuns dupa ce salvarea plecase cu Seba, dar din experienta mea anterioara, daca nu esti ruda cu accidentatul nu te lasa aia cu el. Am mai patit-o cu un prieten (a avut un accident mult mai usor) si nu a vrut sa ma lase cu el in salvare. Am fost cu masina in urma salvarii, dar la spital tot afara m-au tinut (afara din spital). Abia cand a fost dus in salon cu analize, etc facute mi-au dat drumul. Doar rudele de grad I au voie sa insoteasca victima si doar in anumite cazuri.
                              Decizia de continuare a intalnirii s-a luat oricum greu si dupa o indelungata perioada de meditatie i-as spune eu. Aradenii erau intr-o parcare la ceva distanta de accident, pe unii timisoreni ii tineau politia "aproape" iar la altii le-au zis sa evacueze zona. Era cam greu cu comunicarea intre noi. Aradenii m-au intrebat ce facem si le-am zis sa mai stam sa vedem cum decurg evenimentele, dar nu puteam sta in parcarea aia si le-am zis (dupa ce am vorbit la tel cu rudele lu seba si cu ceva prieteni) sa mergem la sannicolau si sa vedem ce se intampla. Seba nu avea telefon la el si nu stiam ce sa facem, sa chemam sa ridice masina sau nu ? Nu stiam daca are casco sau nu ? Erau o multime de intrebari fara raspuns si nu cred ca cineva era foarte cu capul pe umeri atunci. eram toti linistiti stiind ca seba e bine (dupa cum s-a manifestat dupa accident). cineva a vrut sa cheme dacia asistenta sa ridice masina. dar altcineva a zis ca sunt scumpi si daca nu e casco il omoram pe seba cu banii. atunci s-a luat decizia si de catre timisoreni sa mearga la sannicolau si sa astepte informatii apoi sa procedam cat mai bine. la pista am ajuns tot pe "bucati" si unii au venit unii au plecat. ba la declaratii, ba sa intoarca masina pentru ridicare. poate era bine ca unii sa mearga cu ambulanta, dar ... in acelasi timp e bine ca au ramas mai multi acolo. unii au fost la declaratii in timp ce altii au ajutat la ridicarea masinii. au fost decizii bune sau gresite ? Posibil ambele variante. dar atunci situatia a fost alta. cel putin asa vad eu situatia.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Bubu lasa nu mai conteaza acuma ce am facut sau ce trebuia sa facem sau cum trebuia sa facem (la rece e usor sa spui pentru ca gandesti altfel). Ce am facut toti am facut bine, eu zic ca l-am ajutat.

                                Bine ca e Seba sanatos si nu a patit nimic grav si , cel mai important, a tras invatatura de minte ...

                                hai sa ne concentram acum pe intalnirea de la Arad pe care se pare ca am promis-o noi (n-am fost de fata cand a avut loc discutia asta dar ma bazez pe organizatorul nostru de intalniri :-) )

                                S.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google