Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-un cuib de vulturi, ies din oua 3 pui. Unul din ei avea ditamai "cenzura".Timpul trece, doi se fac tot mai mari, mai frumosi, la alalt, crestea numai "cenzura". Vine vremea sa-i invete mama lor s azboare, ii ia pe toti la plimbare pe marginea stancii unde isi aveau cuibul si le face vant in prapastie. Primul pui se rostogoleste, redreseaza, deschide aripile si la 200m de sol se ridica inapoi in vazduh, maret. Al doi-lea la fel, vine randul lu' ala micu, ma-sa ii da vranci, asta cade si "zbura" numa' cercuri-cercuri. La un moment dat, unul din frati striga "ce faci, mah? Tembelule...Zboara dracului, ca te flecesti!", la care al mic raspunde "ce drac' sa fac? Zbor unde vrea «cenzura» mea..."
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Cinci italieni la granita cu Austria. Erau intr-un audi a4. Vamesul nu dorea sa ii lase sa intre.
      vamesul:domne nu va las sa intrati in tara pt ca sunteti 5 oameni intr-un a4
      turistul: cum domne pai masina asta are cinci locuri.
      vamesul: nu pot sa va las masina e un a4 iar voi sunteti cinci.
      turistul: uite domne cartea tehnica aici scrie ca e masina cu cinci locuri.
      vamesul:imi pare rau dar nu se poate.
      turistul:bine domne vad ca nu se poate discuta cu dumneata asa ca dute si cheama-l pe seful tau ca poate el este ma destept decat tine.
      vamesul: imi pare rau dar nu pot sa il chem pt ca se cearta cu doi tipi care sunt intr-un fiat uno.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Cică-ş' ia un tip un jeep. Cum e şi normal, pe-o parte scrie "4x4", că era jeep care se respecta. Într-o seară, îl ocheşte un beţiv care se uită chiorîş la "4x4", scoate o cheie şi zgîrie în continuare "=16". A doua zi, propitaru-şi pune labele-n cap. Îşi duce maşina la un service şi-i mai trage un strat de vopsea. Seara, iar o ocheşte beţivu'. Iar se uită chiorîş la inscripţia "4x4", iar se scotoceşte după ceva ascuţit prin buzunare şi adaugă "=16". Propitaru' iar se zgîrie (şi el) cînd vede isprava şi iar se duce la service, da'-i zice servismenului:
        "Bă, uite-aşa şi-aşa, n-ai putea s-adaugi =16 după 4x4, da' asa, ca să pară c-aşa a fost din fabricaţie?"
        "Sigur", zice mecanicu'. Ziua următoare, iar se apropie beţivu' de jeep şi citeşte: "4x4=16". Stă omu' ce stă cu ochii beliţi la calculu' ăla, după care scoate un cui din buzunar şi mîzgăleşte: "CORECT"



        Într-o seară, Mărie îl roagă pe Ion să mulgă el vaca. Ăsta acceptă. Dar vaca nu-l prea cunoştea şi tot dădea cu picioarele din spate şi-i vărsa laptele. Ion o leagă cu funia de un picior, vaca dă cu celălalt. Şi cum altă funie nu avea, şi-a scos cureaua de la pantaloni şi a legat-o şi de celălalt picior din spate. Şi pentru că Ion nu mai venea odată cu laptele, Mărie vine în grajd şi-l vede pe Ion în spatele vacii cu pantalonii căzuţi şi înjurînd de ce nu stă vaca.
        - Ce faci, Ioane?
        - Apăi f** vaca, tu Mărie, că dacă-ti spun că vreau s-o mulg nu mă crezi.

        Last edited by Seba; 30 May 2008, 10:12.

        Comment


        • -Ah, Ginuta! De-abia astept sa stingi lumina si sa vii in pat langa mine!
          -Langa tine?! Mai bine n-o sting.
          -De ce?
          -Dac-adorm?

          ...

          Intr-un compartiment de tren, un tip ii spune vecinului:
          -Dom doctor, daca nu erai dumneata, eram mort de mult!
          -Inchizand o revista de "specialitate" un preot intervine:
          -Inca nu-i timpul pierdut, fiule!

          Comment


          • O masa in familie... Baiatul, parintii acestuia si nora la un momendat nora se uite la cei trei si cand ei nu sunt atenti se beshe... Socrul spune"-bubico!!!" Fata zambeste si in gandul ei spune"-am scapat, au crezut ca e cainele"... Dupa inca cateva minute fata foarte stricata la burta iar partzzz, socrul la fel :"-Bubico!!!" nora iar zambeste iar scapa.... A treia oara nepaiputanduse abtine o comite iar...Socrul..."-bubico pleaca odata...... Nu vezi ca se caca asta pe tine!!"

            Comment


            • Un ţigan îşi conducea Mercedesul şi deodată face pană de cauciuc. Se dă jos din maşină să schimbe roata. Un alt ţigan apare şi îl întreabă:
              - Ce faci aici, mîncaţi-aş?
              - Păi scot roata.
              Atunci al doilea ţigan sparge parbrizul şi spune satisfăcut:
              - Gata, frate, eu iau casetofonul.

              Comment


              • Emo si maioneza

                Care e asemanarea dintre un emo si o maioneza?
                Daca nu e batut cum trebuie, se taie! ))

                Sex salbatic
                Un barbat urat intra in barul local, cu un ranjet mare pe fata.
                - De ce esti atat de fericit? Il intreaba barmanul.
                - Ei bine, o sa-ti povestesc, raspunde uratul. Stii, eu locuiesc in apropierea caii ferate. Cand m-am intors acasa, noaptea trecuta, am observat ca o femeie tanara este legata de sine, ca in filme.
                Desigur, am mers acolo si am eliberat-o din legaturi si am dus-o la mine acasa. Si ca sa nu mai lungim vorba, am avut parte de ceva deosebit- am facut dragoste toata noaptea, peste tot in casa, cand eu deasupra, cand ea, in toate pozitiile imaginabile!
                - Fantastic! Exclama barmanul. Esti un norocos. Si era frumoasa?
                - Nu stiu ca nu i-am gasit capul..

                Comment


                • Un ţigan intră într-un magazin de articole electrice să cumpere un fier de călcat. Întreabă de preţ şi i se zice 150.000 lei. Ţiganul începe să se văicărească că n-are bani, etc. Vînzătorului îi vine o idee:
                  - Auzi măi ţigane, dacă reuşeşti să-ţi scoli tu **** şi atîrni fierul de **** şi mergi dintr-un capăt al magazinului în celălalt şi fierul nu cade, e al tău.
                  Ţiganul una-două face treaba şi fierul nu cade. Vînzătorul se ţine de promisiune şi-i dă fierul cadou. La închiderea magazinului, vînzătorul îl vede pe ţigan alergînd pe strada cu fierul atîrnat ca mai înainte.
                  - Bine băi ţigane, fierul e al tău, ce te mai munceşti acum?
                  - Eee, coane, păi eu mă antrenez acum pentru un frigider!..

                  Comment



                  • La un sprit:
                    -Ce parere ai, Mardare, despre incalzirea globala?
                    -Trebuie sa mai luam un rand ca s-o simt, hac!

                    ...


                    O tigara se uita cas la un fumator si zice:
                    -Mai, flacau, uite care-i treaba! Pe mine nu m-a tras inca nimeni in piept!

                    ...

                    Incercand sa-si vada ursita, o fata asaza o oglinda in fata si una in spate. Apoi, aprinde o lumanare.
                    La un moment dat, oglinda din fata exclama:
                    -Mai uita-te, fato, si-n alta parte ca eu nu mai suport!!!

                    Comment


                    • Un român pleacă în SUA pentru a se angaja. El găseşte de lucru la
                      o grădină zoologică. Trebuia să poarte în fiecare zi un costum de maimuţă. Într-o zi, cade din greşeală în cuşca unui leu. Înspăimîntat, începe să ţipe:
                      - Ajutooooooor!
                      La care leul îi spune:
                      - Taci animalule că ne pierdem slujba.

                      Comment


                      • N'asu- Cand mai scri bancuri, si ai mai multe, te rog punele pe toate intr-un post cum fac si eu daca ai urmarit!

                        Comment


                        • Peisajul semafoarelor

                          Doua blonde, una la volan, semaforul rosu, se opresc:
                          - Ai vazut ce rosu frumos?!
                          - Da... Superb...
                          - Da' uite ce galben fain...
                          - Aha...
                          - Da' uite ce verde misto...
                          - Da, asta chiar e super...
                          - Aaa...Iar asta rosu, l-am mai vazut, hai sa mergem!..
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • 1.De ce pe portiera masinilor de politie scrie "politia"? Ca sa stie dinsi pe unde sa intre !
                            2.De ce poarta politistii chipiu? Fiecare tomberon are capacul sau.
                            3.De ce politistii nu se imbolnavesc de SIDA?
                            Hi, hi: pentru ca nu-i iubeste nimeni si nu se iubesc nici intre ei
                            4. De ce se bat doi politisti pe o motocicleta?
                            Care sa stea la geam!
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • A uitat ca azi se fac 15 ani de la nunta. Sotia lui era infuriata.
                              Ea i-a spus: maine dimineata, astept sa gasesc un cadou in fata casei, care sa mearga de la 0 la 100 in mai putin de 6 secunde. AR FI BINE SA FIE ACOLO!
                              A doua zi de dimineata Radu a plecat la munca. Atunci cand sotia lui s-a trezit s-a repezit la fereastra si a vazut in fata casei un cadou impachetat frumos. Nedumerita, a pus halatul pe ea, a luat cadoul si la adus in casa.
                              A deschis cutia si inauntru era un cantar nou-nout.
                              Radu este dat disparut de vineri. Rugati-va pentru el.

                              Comment



                              • Intr-o crescatorie de pepeni, stapanul crescatoriei observa ca in fiecare noapte i se fura din pepeni.
                                Indignat, se hotaraste sa le pregateasca o surpriza hotilor si otraveste un pepene,dupa care pune pancarde la fiecare intrare pe care scrie:
                                "Domnule Hot, astazi ai o surpriza: unul din pepeni e otravit. Te astept sa-l descoperi!!"
                                A doua zi se trezeste, se duce la crescatorie si vede ca nu mai lipseste nici un pepene. Uimit se plimba prin gradina sa caute mai bine... La o intrare gaseste, pe o pancarda, scris cu carioca:
                                "Stimate domn, mi-am permis sa fac cateva modificari. Acum aveti 2 pepeni otraviti! Cu stima, Hotul!"

                                ......

                                Baietelul unui inginer ridica nasul din cartea pe care o citea si il intreaba:
                                -Tata, ce-i aia "pompa"?
                                La care inginerul ia imediat o foaie de hartie si incepe sa-i explice:
                                -Uite aici: e un cilindru, cu un piston inauntru, care are o valva prin care fluidul trece intr-un singur sens etc. Si-i spune principiile presiunii, notiunea de vacum si toate celelalte, pentru ca intr-un final sa-l intrebe:
                                -Dar de unde ai aflat tu de pompa?
                                -Pai uite aici, in cartea de istorie scrie ca Cezar a intrat cu mare pompa in Roma!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google