Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e exact ce ziceam cu o postare mai sus

    Comment


    • Pana astazi am avut probleme cu raza de actiune a telecomenzi de la alarma iar daca masina era parcata cu spatele la mine trebuia sa ajung langa ea ca sa o deschid.
      Alarma este un Pilot la 90 Ron....fara mari pretentii.
      Am tot intrebat in stanga si in dreapta daca fac bine sa prelungesc firul care tine loc de antena si mi s-a zis ca pot decalibra alarma. Astazi mi-am luat inima in dinti si l-am prelungit. Aveam prin portbagaj un cablu in forma de Y de la o inchidere centralizata care l-am pus in continuarea firului existent, am venit cu el prin stalpul din stanga si apoi cu o ramura m-am dus pe la partea de sus a parbrizului si cu o ramura prin zona manerului de viraj.

      Acum telecomanda bate de la 50 metri lejer indiferent daca masina este cu spatele sau cu fata la mine si bate si din casa de la et. 6 fara sa mai deschid geamul si sa ies jumate pe geam.

      Concluzia...daca aveti aceeasi problema care am avuto eu prelungiti firul fara nicio problema
      Vizitati CTR-ul

      sigpic

      Comment


      • Vreau sa montez alarma Discovery AS-500 cu pager, dar numai cu functia senzor de soc 2 trepte(e modul separat) si goarna ,celelalte functii nu le folosesc.Va rog ,cateva sfaturi:
        - Celelalte fire de la unitatea comanda (usi,motor,semnalizari...) le las nelegate,in aer?
        - Nu are intrerupator pe alimentare(in completul ei), nu e necesar?
        -Transmitatorul are o pandlica cu 6 fire..Vreau sa-l pun pe bord(cu banda dublu adeziva..) pe care trebuie sa-l gauresc? sau pun panglica peste?
        -Trebuie sa setez pagerul bypass pt.zonele necuplate?
        Multumesc,Valeriu.

        Comment


        • Pe un Logan PH2 1.2 cu inchiderea centralizata originala, ce fel de telecomanda pe cheie poate fi instalata?

          Comment


          • "Ce fel de telecomanda... ?" Pentru alarma, presupun, nu ?!
            In general orice tip ...
            DAR...raza de actiune a alarmei va fi limitata la raza de actiune a cheii !
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • Originally posted by Fratello View Post
              "Ce fel de telecomanda... ?" Pentru alarma, presupun, nu ?!
              In general orice tip ...
              DAR...raza de actiune a alarmei va fi limitata la raza de actiune a cheii !
              Nu marca telecomenzii ma interesa.
              Poate nu am fost explicit.
              NU am gasit schitele electrice/ electronice ale variantelor de dotari ale Loganului PH2 , adica: ce am eu este treapta 1 de dotari : baza+ inchiderea centralizata.
              Aceasta include butonul de pe panoul central care incuie / descuie portierele si portbagajul. Cheia nu are butoane (=telecomanda ), ceea ce vreau. Alarma - nu e un must, ca oricum nu suna daca incearca cineva sa ia antena de CB uitata pe masina.
              Suficient ar fi, deci, cu minim de efort... de, lenea ... sa am acel butonas pe cheie sau un breloc de cheie.
              Pentru aceasta, nu stiu ---- si asta doream sa aflu --- daca modulul de receptie RF este deja montat pe centralina deja existenta.

              Comment


              • UCH-ul nu are modulul de RF. Deci nu se poate pune buton pe cheie (ma rog, corects spus este ca nu se poate inlocui cheia, cu una cu butoane)... Pentru a actiona inchiderea centralizata cu o telecomanda, poti achizitiona orice tip de astfel de "device". Exista o mare varietate : http://www.shopmania.ro/q-inchidere-...cu-telecomanda
                Recomand totusi o alarma ...
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Confirm si eu aceleasi recomandari. Ori alarma ori un modul de comanda a inchiderii centralizate.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • am alarma pilot de 5 ani,si cand deschid o usa semnalizarile ard intermitent o perioada si se sting.problema mea este ca de circa 0 luna semnalizarile se aprind si ard incontinu intre 5 min si 30 min. sau incontinu,probabil de la un contact imperfect,sau se aprind singure cand masina este parcata sau in timpul mersului.vreau sa dezistalez alarma dar nu stiu.ma poate ajuta cineva cu un sfat

                    Comment


                    • Posibil sa fie un contact de usa defect.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Am si eu o problema cu alarma Pyle, care am pus-o pe masina in urma cu ceva timp. A mers perfect pana acum 2 zile...
                        De 2 zile, nu se mai "aprind avariile" si nu mai "bipaie" la armare si dezarmare. Nu mai merge functia butonului cu nr. 3, acesta fiind pentru armare si dezarmare silentioasa.
                        Led-ul de stare sta aprins permanent, fie armata si inchisa din telecomanda, fie dezarmata implicit masina deschisa.

                        M-am uitat la cele 3 sigurante ale ei, sunt in regula, am mai miscst de mufa care intra in unitatea centrala, dar nimic...


                        Ce ar putea sa aibe ?!
                        Last edited by PrietenCuTine; 2 July 2014, 01:18.
                        sigpic

                        Comment


                        • Citeste in manual despre modul VALET al alarmei.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Ce anume mai exact ?!
                            Partea cu " reset factory " ?!
                            sigpic

                            Comment


                            • E pentru PWD701 dar poate merge si la tine:

                              VALET MODE
                              When the system is placed into the Valet
                              Mode the security system will be disabled.
                              However, the optional keyless entry and
                              trunk release features will still function if
                              installed. The valet feature may be accessed
                              using the valet switch or using the remote
                              transmitter.
                              To enter or exit valet mode using the
                              switch:
                              1. Be sure the system is disarmed.
                              2. Turn the ignition key on.
                              3. Press and hold the valet switch for 3
                              seconds.
                              • The siren will chirp once to enter
                              valet or twice for exit.
                              • The LED will turn on solid indicating
                              the system is in valet mode, or turn
                              off indicating valet mode exit.

                              To enter or exit valet mode using the
                              remote:
                              1. Be sure the ignition key is off.
                              2. Press transmitter button 2 then button
                              1 and hold for 3 seconds.
                              • The siren will chirp once to enter
                              valet or twice for exit.
                              • The LED will turn on solid indicating
                              the system is in Valet Mode, or turn
                              off indicating Valet Mode exit.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Exact Pyle PWD701 am.
                                Problema e ca sunt cam certat cu engleza...
                                Am sa bag pe google translate sa vad ce iese...
                                Multumesc frumos !
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google