Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E un Eaglemaster 5100T, trebuie reînvățate telecomenziile, cauta un manual.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Am incercat sa rememorez telecomenzile dar alarma nu scoate nici un sunet când apăs switch-ul override de 5 ori.Bănuiesc ca butonul acesta este switch-ul.

      Comment


      • [QUOTE=florin313;1651124]Am incercat sa rememorez telecomenzile dar alarma nu scoate nici un sunet când apăs switch-ul override de 5 ori.Bănuiesc ca butonul acesta este switch-ul.
        Attached Files

        Comment


        • Alarma trebuie să fie dezarmată (ai în manual procedura de dezarmare fara telecomandă)
          Pui contactul apoi apesi de 5 ori pe acel switch.Sirena răspunde.
          Apeși orice tastă pe prima telecomanda, sirena răspunde.
          Apeși orice tastă pe a 2a telecomanda, sirena răspunde.
          Scoți cheia din contact, sirena răspunde.
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Am dezarmat sistemul (am pus contactul și am apăsat 5 secunde switch-ul) după care am încercat sa memorez telecomanda (am pus contactul și am apăsat de ori switch-ul) dar fara nici un rezultat .Sirena nu scoate nici un sunet și sistemul nu răspunde la nici o apasare de butoane din telècomanda.

            Comment


            • Am dezarmat sistemul (am pus contactul și am apăsat 5 secunde switch-ul) Sirena a funcționat? Dacă da, înseamnă că nu faci corect pașii de mai jos, mai încearcă.

              Pui contactul apoi apesi de 5 ori pe acel switch.Sirena răspunde(2 tonuri) ledul nu clipește
              Apeși orice tastă pe prima telecomanda, sirena răspunde(1ton) iar ledul clipește 1 dată?

              Apeși orice tastă pe a 2a telecomanda, sirena răspunde(1ton) iar ledul clipește de 2 ori?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Incearca si asta : armeaza,dezarmeaza,deschide-inchide usa,apoi pune cheia pe ON,abia atunci e dezarmata total,din ce tin eu minte.
                Am avut si eu alarma asta si mi-a dat si mie ceva de cap la vremea aia.
                Nu uita,primul pas cu switch-ul, sa il faci in maxim 10sec de la miscarea cheii.

                Comment


                • Sirena nu raspunde deloc nu se aude nici un sunet după ce apăs swicht-ul de 5 ori.

                  Comment


                  • La armare/dezarmare raspunde?
                    Sa nu fie firele la switch intrerupte...
                    Last edited by ionutz72; 15 February 2015, 13:42.

                    Comment


                    • Nu se aude și nici nu armeaza -dezarmează. Practic nu raspunde la nici o comanda doar cele 2 leduri (roșu și verde) licare.

                      Comment


                      • Cutiuța din poză e senzorul de șoc, care e alimentat doar în stare armată - atunci clipesc și ledurile(în funcție de șocuri).

                        Bun sirena să zicem că e dusă(stricată/deconectată), dar lămpile de semnalizare și ledul de stare nu merg?
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Cand apăs pe switch se aprind lămpile de semnalizare,ledul de stare nu este aprins și nici nu licare odata cu semnalizarea.

                          Comment


                          • "Cand apăs pe switch se aprind lămpile de semnalizare" - 1 dată, de 2 ori , clipesc, rămân aprinse?

                            Poți verifica, conform manualului, că ai toate mufele conectate(buton valet, led de stare) la centrala alarmei?

                            Dacă erai din București, te puteam ajuta.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Semnalizarea se aprinde 1 data și atâta timp cât țin swicth-ul apăsat. Mufele sant conectate,problema nu cred ca este din mufe, atunci când am luat a 2 telecomanda tot așa a făcut și cea de doua a mers fără sa fac altceva la instalatie

                              Comment


                              • Alarma nu ignora telecomenzile de nebună, ori baterie(sub 10v) cu probleme ori interferențe

                                Dacă zici că toate mufele sunt ok, încearcă o "resetare" prin scoaterea siguranței ei pentru câteva minute apoi încerci din nou să înveți telecomenzile.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google