Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De reglat il poti regla, daca il gasesti. Cine stie unde l-au pozitionat cei ce ti-au montat alarma.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Are cineva montata alarma Viper 3105v sau are cunostinte despre aceasta alarma? M-ar interesa sa o montez pe masina personala (Logan Black line 2010), dar nu am gasit informatii relevante pana acum desprea aceasta. Va multumesc anticipat.

      Comment


      • E un entry-level de la viper. E ok, are recomandarea mea.
        GL-22-TOF

        Comment


        • Salut.Am si eu o mica nelamurire : mi-a montat cineva o alarma adusa din strainatate, o chinezarie ceva..., si spre surprinderea mea functioneaza perfect...sau aproape.Problema apare la dezarmare : daca dezarmez si nu pun contactul (sa se aprinda bordul) in 10 secude cca. se armeaza la loc, chiar cu portierele deschise...asa ''face'' toate sau e montata aiurea?
          Masina e Laureate cu inchidere centralizata dar de cand am montat alarma folosesc doar telecomanda acesteia.Pun si o poza cu schema de instalare...
          Alarma se numeste ''Inwells'' , cel putin asa scrie pe cutie.
          Attached Files

          Comment


          • firu albastru (blue)se leaga la butoanele de la usi
            „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

            Comment


            • B30 B40 la UCH?

              Comment


              • da,la acesti pini se leaga
                „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                Comment


                • multumesc, o sa incerc

                  Comment


                  • buna
                    sper ca nu deranjez prea mult , dar am o problema cu o alarma thunder ca203
                    stie cineva cum sa o resetez din butonul valet?
                    va multumesc anticipat

                    Comment


                    • Pe masina am montata alarma Maat 679 extreme2.Atunci cand este dezarmata,se poate scoate mufa din senzorul soc fara sa afecteze setarile si funtionarea alarmei ? iar atunci cand doresc sa introduc mufa la loc a senzorului de soc (stare alarma-dezarmata),o voi putea face fara probleme ?

                      Comment


                      • da, poti scoate fara probleme senzorul de soc, ar fi ok sa fie alarma dezarmata...

                        Comment


                        • teoretic ar trebui sa izoleze acel senzor ca defect la prima armare cu mufa scoasa. vei avea decat butoanele usi/capota/portbagaj ca "senzori"

                          Comment


                          • Salut.Masina unei cunostinte este echipata cu o alarma Pilot ale carei telecomenzi s-au deteriorat devenind inutilizabile.Exista vreo sansa sa gasesc o telecomanda universala care sa fie compatibila cu alarma?Sau singura solutie este o alarma noua?Merci anticipat.
                            Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                            Comment


                            • o telecomanda plus setarea ei pe alarma costa cam jumate din pretu alarmei asa ca gandeste si tu acum
                              asta in cazu in care gasesti telecomanda
                              „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                              Comment


                              • Originally posted by vasile 66 View Post
                                o telecomanda plus setarea ei pe alarma costa cam jumate din pretu alarmei asa ca gandeste si tu acum
                                asta in cazu in care gasesti telecomanda
                                Dar daca alarma noua nu e identica cu actuala,pretul ei plus al manoperei de demontare a celei vechi/montare alarma noua costet mai mult.See?
                                Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google