Alarmistul Va Raspunde

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia alta alarms pilot la vreo 90 lei si memoreaza telecomenzile la cea montata.
    GL-22-TOF

    Comment


    • salut alarmistu'. am si eu o situatie ciudata - cand deschid masina din alarma, se deschid toate usile in afara de porkbagaj. daca deschid din buton din bord, merg toate, portbagajul se inchide si se deschide normal. care-i problema? alarma - guard cea mai ieftina, multumesc

      Comment


      • Problema este la conexiunile alarmei. Cel care a montat-o ar trebui sa o rezolve pe garantie.
        Sau pune aici schema de montaj din manualul alarmei si iti pot spune ce fire sa verifici xum sunt legate pe cablajul masinii.
        GL-22-TOF

        Comment


        • porkbagaj
          a legat decat usile... ia vezi nu cumva ai porkbagajul pe alt buton al telecomenzii? sau uita-te in manual ce combinatie faci pentru a activa iesiri(la care se poate lega si porkbagajul )

          Comment


          • multumesc de raspunsuri a trecut si mama garantiei, masina face 7 ani, o dau la scoala cred ca e o problema mecanica totusi, ca de cand a dat caldura nu mai face, posibil sa fie si de la conexiunile alarmei m-am alarmat degeaba multumesc inca odata.
            Last edited by mcornel; 11 January 2015, 19:01.

            Comment


            • Salutare, am o alarma montata de dealer cand am cumparat masina ( Dacoserv ), aam sa caut actele sa vad exact de care e. Treaba e ca suna ca tampita...o armez sta cca 3 sec si incepe sa zbiere. culmea e ca uneori face pe vreme rece, alteori pe vreme calda. am verificat senzorii la usi si porbagaj,( pe cel din urma l-am scos de tot crezand ca de acolo e problema) functioneaza ( dispare martorul de usi deschise cand il apas). Acum ma gandesc ca e vorba de un scurt nu ?

              Comment


              • Ce tip: pe cheia/telecomanda mașinii sau cu telecomandă separată?
                Sezorul de șoc.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Telecomanda separata, cam asa arata telecomanda ( cea din dreapta)
                  Attached Files

                  Comment


                  • E Directed 740T cu senzor de șoc inclus în unitatea centrală.
                    Link , vezi pag 44 pentru reglarea senzorului de șoc
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Multumesc pentru indicatii, citesc si maine incerc.

                      Comment


                      • domnilor... m-a sunat un vecin ca a urlat alarma 1 ora la 3 dimineata....problema este urmatoarea ca nu e prima data cand incepe sa urle degeaba...fara sa o atinga nimeni si imi apare martor de usa deschisa cu toate ca am verificat toate usile sunt inchise bine.

                        oare unde este problema?

                        Comment


                        • Ar trebui verificate, in primul rand, contactoarele de usi. In timp oxideaza.
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • asa fac in urmatoarele 14 minute

                            Comment


                            • eu am gasit vinovatul : senzorul de soc, l-am soc si nu mai zice nimic

                              intrebarea ar fi, aveti idee unde pot gasii alt senzor ? \|Are mufa cu 4 fire si scrie pe el doar shoc senzor.

                              alarma directed/hornet 740 t

                              Comment


                              • Salutare.Dețin un logan sh care are montata alarma de primul proprietar.Problema consta în faptul ca în urma cu ceva timp una dintre telecomenzi nu a mai funcționat nici după ce am schimbat bateria,așa ca am luat a doua telecomanda care a mers pana acum o săptămână când surpriza nici asta nu mai merge.Se aprinde ledul telecomenzi dar nu armeaza -dezarmează nici ușile și nici portbagajul.Nu știu ce model de alarma este , mă gândesc sa o schimb cu totul,dar poate îi dau de cap la cea pe care o am acum.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google