Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Misto combinatie. Am mai vazut la cineva un proiect foarte similar in care a folosit o incinta facuta de producator (ground zero) special pentru acest difuzor. Ti-am dat mai multe detalii pe pm pentru a nu face reclama aici.

    Comment


    • Recomandari / Sfaturi

      Am rugamintea ca cei priceputi in legatura cu subwooferele sa imi dea un sfat, o recomandare legata de Subwoofer Kicker CompVT65 16.5 cm Slim, 150W RMS care are urmatoarele caracteristici:
      Model: CVT652
      Diametru: 16.5 cm
      Impedanta: 2 ohmi
      Putere (Max/RMS): 300/150 Watt
      Sensibilitate: 87.1 dB
      Raspuns frecvente: 25-350 Hz
      Adancime la instalare: 7.1 cm
      Cutie minima inchisa recomandata: 5.66 l
      Cutie maxima inchisa recomandata: 85 l
      Cutie minima cu port recomandata: Nu este recomandat
      Cutie maxima cu port recomandata: Nu este recomandat


      Merita pus in usile din fata sau pe spate la logan acest subwoofer????Daca nu ce recomandati pentru usi si spate la logan in schimbul boxelor originale de fabrica.Mai jos am pus poze cu acest subwoofer.Multumesc
      Attached Files

      Comment


      • ce amplif ai?

        Comment


        • amplificator nu am inca dar o sa cumpar unu pe masura lor......ce recomandati?

          Comment


          • Ti-as recomanda gamele entry-level (amplif + difuri) de la DLS, Helix sau Focal. Sunt relativ accesibile si la capitolul calitate a sunetului in zona asta de pret nu au rivali.

            Comment


            • Originally posted by Pigoo View Post
              cel de 95 e pe amplifu de subwoofer

              celelalte doua de 10 si respectiv 15 sunt puse pe cel "mic" . in manual se recomanda utilizarea unui cablu de 20-25mm . cel de 10 il am de la primul sistem audio de pe masina... iar cel de 15 a aterizat pe neasteptate, deaia le folosesc pe ambele, pentru ca n-am unul de 20-25 .
              Da...uite la asta chiar nu m-am ganditps.frumos sistem audio

              Comment


              • Salutare! o intrebare. se poate modifica un amplif de 4x in 4.1?
                Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                Comment


                • Nope, nu se poate.

                  Comment


                  • discutasem cu cineva si mi-a spus ca se poate face prin filtre pe 3 cai iar iesirile de bas se trec printr-un mixer sau printr-o conexiune bridge dar nu am apucat sa discut mai detaliat.
                    daca ma poate ajuta cineva
                    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                    Comment


                    • eu am scos casul original dupa 2 zile si acum folosesc alpine ida-x200 si boxe jbl cred ca 527 toate 4 dar nu ma incanta boxele sa treaca putin criza si sa vad la ce ma hotarasc
                      Attached Files

                      Comment


                      • despree difuzoarele Sal model RFX sau WRC poate sa-mi dea careva informatii(vreau sa le trec printr-un 4x60)?.
                        aveti montate asa ceva?(buget criza)
                        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                        Comment


                        • la cat costa ... nu o sa fii dezamagit
                          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                          LOCUL1 143.9dB (nCID)

                          Comment


                          • Are sens sa schimb difuzoarele stock cu MB Quart DKH 113, lasand Blaupunkt-ul din fabrica? asa, ca o prima faza in ton cu criza... care se poate prelungi nedefinit
                            Sau ce ar fi mai bine, lasate difuzoarele stock si schimbat HU?
                            Multam
                            PS: NU vreau super basi, vreau doar sa se auda bine... si oricum am indoieli ca va fi vreo diferenta, fara o gramada de antifonari pe care nu prea am de gand la se fac.

                            Comment


                            • din difuzoare de 17 cm nu vei avea niciodata nici mini basi, nici basi si nici super basi ... din niste difuri de 17 vei avea in cel mai bun caz ... niste medii frumoase ( in cazul unul hu bun, al unei insonorizari ... al unei prinderi corespunzatoare a difuzorului ) ...

                              te sfatuiesc cu drag sa schimbi intai HU ... cu unul BUN
                              fara sa faci compromisuri ... ia ceva bun ca sa nu fi nevoit sa-l schimbi intr-un timp relativ scurt
                              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                              LOCUL1 143.9dB (nCID)

                              Comment


                              • Puteti va rog sa faceti cateva poze in care sa se vada exact ce culoare au cablurile de la mufa iso in functie de pozitie ?
                                Adica mi-ar fi folositor ceva de genul : cablu galben - #1 bla bla

                                Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google