Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va salut in legatura cu subiectul discutat am la dispozitie cam 7 milioane sa-mi schimb sistemul audio mp3-ul+difuzoare acum este cel stock 4x15w care se aude rau de tot,m-am gandit la ceva simplu fara statie si subwoofer doar mp3-ul(un pioneer) si 4 difuzoare(o marca mai buna) de 50w asa ca rog pe cei care au asa ceva pe masina sa isi dea o parere in legatura cu calitatea sunetului si costuri eventual si niste poze...multumesc si multi km fara incidente rutiere

    Comment


    • Au sosit cele aratate de mine mai sus,linia audio SONY,atasez cateva poze.Deci,incepand de aizi,pot sa zic ca ''am inceput'' sa-mi cumpar Loganul
      Attached Files

      Comment


      • Eu am sonorizare Pioneer
        -MP3 player Pioneer DEH-2820MP
        -boxe fata 2 x 45 W Pioneer
        -boxe spate 2 x 50 W Pioneer
        Nu sunt mare lucru, dar eu unu sunt foarte multumit de el.
        Ofera o putere si o calitate a sunetului ireprosabila

        Revin cu mai multe informatii si poze maine...
        Attached Files

        Comment


        • salut baieti.am si eu o intrebare.Mi-am schimbat recent casetofonu blaupunkt cu un cdplayer sony.vreau sa schimb si boxele originale tot cu unele sony,insa nu stiu cum trebuie sa fie boxele... pe 2 cai ?daca au mai multe cai si mai multi watti e vreo problema ?mentionez ca cd-playeru este un sony ca a lui bobodinvs doar ca are si usb. pe fata de 13 cm diametru si pe spate 16 trebuie sa iau?ce tip de boxe imi puteti recomanda ? multumesc

          Comment


          • Are cineva Sony MEX-BT 2500 Bluetooth? Cica se poate conecta la telefon are microfon etc numai ca nu stiu daca se potriveste in Logan

            Comment


            • Pai daca e 1DIN de ce sa nu se potriveasca? cam la ce te gandesti cand spui ca nu esti sigur ca nu se potriveste?

              Comment


              • are cineva vreo idee la ce bani merge un mp3 player original de logan?????
                [B][COLOR="Red"]LOGAN CLUB BRASOV

                Comment


                • Originally posted by Parad0x View Post
                  Hop si eu cu "linia" Blaupunkt:
                  pe fata GTx 542
                  pe spate GTx 173 High Power
                  pe bord Brisbane SD48
                  pe volan RC 10
                  Ma cam bate gandul sa-mi fac upgrade la:
                  pe fata Vc 662
                  pe spate Vx 692
                  amplificate de THA 475 PnP sau GTA 480
                  Cost total estimativ 780-850 lei.

                  Pareri, sfaturi, sugestii, critici?
                  Multumesc
                  Attached Files

                  Comment


                  • Sistemul meu audio este momentan compus din Cd player Sony MEX BT 9600 parca ..oricum e ceva cu bluetooth....boxe fata Focal pe componente...boxe spate Focal ovale.,...urmeaza un amplificator + sub + condensator
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • Am si eu o nelamurire daca se poate ce sar intampla daca la casetofonul original logan as pune difuzoarele acestea http://altex.ro/catalog/index.jsp?ca...91&itemId=3943 pe spate si pe fata astea http://altex.ro/catalog/index.jsp?ca...91&itemId=2635 sar auzi mai bine fata de difuzoarele stock?solicita casetofonul ?astept parerile celor care se pricep.multumesc mult va salut

                      Comment


                      • Am si eu o nelamurire daca se poate ce se intampla daca la casetofonul original de pe logan se pun difuzoare mai mari decat cele stock?se va auzi mai bine se poate sa afecteze cumva casetofonul?astept raspunsurile vostre app vreau sa pun pe fata difuzoarele astea http://altex.ro/catalog/index.jsp?ca...91&itemId=2635 si pe spate http://altex.ro/catalog/index.jsp?ca...91&itemId=3943 multumesc

                        Comment


                        • foloseste cineva produse de la M.N.C sau SAL am vazut ca la bani sunt acceptabile si vroiam aflu o parere, sunt cumva peste sony,pioneer astea care se gasesc mai frecvent prin magazine?

                          Comment


                          • SAL am vrut eu sa-mi iau dar erau stricate suruburile de prindere ale cablurilor si am renuntat la ideea asta si mi-am luat pioneer, de care sunt f multumit
                            sigpic

                            Comment


                            • Care ar fi dimensiunile pentru niste inele MDF pentru boxe de 16,5 spate, se fac dupa tipul de boxa specificatiile de instalare sau sunt niste strandarde ? Inca nu am luat boxele dar as vrea sa le fac pana imi vin. Mersi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Intrebare

                                Salut, am nevoie de un sfat , ma gandesc sa pun niste boxe pe spate .
                                mentionez ca nu sunt fanul modificarilor extreme ,
                                as vrea sa imi pun ceva tot pe 13 cm ,
                                in usi am pus

                                mb quart # difuzoare coaxiale 2 cai
                                # diametru 13 cm, tweeter 19 mm
                                # Putere recomandata: 35 - 80 W RMS
                                # raspuns in frecventa: 58 - 32.000 Hz
                                # impedanta: 4 Ohms
                                # frecventa crossover: 4.500 Hz
                                # sensibilitate: 86 dB (1W/1m)

                                playerul e un kenwood KDc W 4044 ua 4 x 50W
                                Suma de care dispun e de 200 ron
                                Mersi astept raspunsurile voastre.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google