Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pioneer deh p40-mp, sony coaxial fata, audiosistem spate, amp+sub= GROUND ZERO...........Si vibreaza tablaaaaa............!!!!
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

    Comment


    • Salut ce ziceti de difuzoarele Mb quart in general si in particular daca a auzit cineva KFA 116
      / difuzoare coaxiale cu 2 cai diametru 16,5 cm diametru tweeter 19 mm putere: 50 - 100 W RMS raspuns in frecventa: 42 - 32.000 Hz impedanta: 4 Ohmi frecventa crossover: 4.500 Hz sensibilitate:

      Comment


      • Despre asta "Radio CD Auto Bluetooth Sony Xplod MEX−BT3600" poate sa-mi spuna cineva, ceva ?
        B92MHO

        Comment


        • Inca o intrebare, stie cineva ce model sunt dif-urile alea stock dupa Logan(eventual dimensiuni fata-spate)?
          B92MHO

          Comment


          • Sunt blaupunkt. De 13 cm
            sigpic

            Comment


            • Mersi, dar stii cumva si modelul(ph2)
              B92MHO

              Comment


              • Eu sunt inca multumit de sist meu: difuri fata Dragstar pe 16 cm (60 W) pe spate ovale (80W), statia Sony 4X60W si Mp3 Panasonic. Toata investitia nu a fost mai mult de 10 milioane (difurile fata au fost mai scumpe, dar fac toti banii).
                Se aude beton, si incet daca ascult am fidelitate (nu-mi trebuie woofer!).

                Comment


                • Mi-am pus de proba un subwoofer (Crunch 250W pe RMS 30 cm diametru) .......Nu cred ca-l mai dau jos....
                  Attached Files

                  Comment


                  • Eu am asa: Cd mp3 pioneer modelul DEH 2020 MP si 4 boxe tot pioneer model TS-G 1320i
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Salut.Eu am asa:mp3 player Pionner,
                      pe fata MTX THX502:putere: 55W RMS (220W max) ,raspuns in frecventa: 65Hz - 22Khz ,SPL: 91,5 dB/2,83v/1m ,
                      pe spate MTX THX693:putere: 80W RMS (320W max)
                      raspuns in frecventa: 38Hz - 22Khz
                      SPL: 93 dB/2,83v/1m .Sunt foarte multumit,in total m-a dus in jur de 800RON.Au fidelitate ffff buna,nu gajaie nu nimic,si zici ca am un mic subwoofer in masina..
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare. Se poate pune pe mp3-ul meu 6 boxe? Trebuie vreo mufa, ceva?
                        sigpic

                        Comment


                        • Legi un amplificator si se rezolva

                          Comment


                          • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                            Am si eu o intrebare. Se poate pune pe mp3-ul meu 6 boxe? Trebuie vreo mufa, ceva?
                            Se poate (numai pe mp3).
                            Dar ai mai multe posibilitati si e cam greu de facut o treaba buna (in sensul ca rezultatul sa fie unul pozitiv): ma gandesc ca ai patru difuri cu impedanta de 4 ohmi.
                            Daca doresti sa mai pui inca doua difuri, astea vor fi legate in serie sau in paralel cu doua difuri deja legate.
                            In serie: sigur nu vei arde nimic, dar rezultatul va fi unul nesatisfacator (vei avea o impedanta de 8 ohmi, la aceeasi doza de volum, cu inca doua difuri vei avea o auditie mai slaba si fidelitate mai slaba).
                            In paralel: la acelasi volum vei avea aceeasi auditie (sau ceva mai tare), fidelitate buna, dar risti sa arzi finalii de la mp3, pt ca impedanta va fi de 2 ohmi pe canal. Daca mp3-ul suporta asta (desi sunt putine care suporta 2 ohmi...) leaga-le in paralel, daca nu parerea mea e sa ramai la patru difuri.

                            PS: eu am facut treaba asta (sa leg 4 difuri pe doua canale in paralel) dar la statie care suporta 2 ohmi (pe celelalte doua iesiri e legat subwooferu in punte).
                            Last edited by Octavian; 2 November 2008, 17:07.

                            Comment


                            • Mersi frumos pentru raspunsuri. Nu as fi vrut sa le vand pe cele de pe spate. Dar cred ca pana la urma am sa le vand. Ca sa imi iau pe spate ceva mai puternic, ca sa imi dea senzatia de woofer. Asta pe viitor.

                              oricum...
                              sigpic

                              Comment


                              • Pe spate ca sa ai bass frumos e musai difuri ovale (sunt ceva mai bune decat cele rotunde de 16 cm).
                                Daca citesti cateva posturi mai sus nici eu n-am vrut subwoofer (pt ca oricum se auzea frumos) dar acum se aude super fain (dar fara sa sparg geamurile).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google