Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca este disponibila o telecomanda compatibila cu HU ul tau !
    singura disponibila este compatibila cu :
    - CDX-GT700D
    - CDX-GT500
    - CDX-RA650
    - CDX-RA550
    - MEX-R1
    LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
    LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
    LOCUL1 143.9dB (nCID)

    Comment


    • Hu JVC,boxe fata 13 blaupunkt,pe spate ovale aceasi firma.Se aude destul de bine tin HU numai pe super bass si imi place cum se comporta difurile.
      Attached Files

      Comment


      • Arata bine

        La mine mi-a adus iepurasu ce se vede )
        4X60W
        Attached Files

        Comment


        • Ooo darnic tare urecheatu' anu asta nu?;))

          Comment


          • Nah...real 75% iepurasu si eu restu, oricum, me happy now!!!

            Sony ZR604, ca sumar: 4X60W (4ohmi); sau 2X150W + 1 canal X 300W (2 ohmi), sau 2X60W + 1X 150W (4 ohmi).
            Imi place ca are multiple variante de configurare

            Comment


            • Majoritatea ampurilor stiu sa faca punte pe 2 sau 4 canale !
              dar mai citeste odata cartea ampului ! Sigur stie sa faca punte pe 2 ohmi !?
              daca e asa eu te sfatuiesc sa no soliciti in halul asta , si sa faci punte pe 4 ohmi

              sal folosesti cu placere !
              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
              LOCUL1 143.9dB (nCID)

              Comment


              • the best

                Eu am un radiocd alpine.a fost cap de serie pana acum 3 luni. 4 boxe mtx amplificate,2 statii coustic de 400 w rms si un subwoofer mtx de 300 w rms. Total putere 560 w rms. Sistemul este o bestie care iti va zapaci toti vechini asa ca pe ei
                Last edited by alin_kick; 29 April 2008, 11:07.

                Comment


                • Multumesc Shoka...

                  Statia asta stie sa faca 2+1 (doua difuri + woofer).
                  Eu acum voi merge pe 4 difuri, poate pe viitor ...

                  Comment


                  • Am verificat pe schema sa vad cum se face 2.1: difurile se leaga normal la + si -, iar wooferul se ia un plus de la o iesire cu - de la cealalta iesire.

                    Comment


                    • Ce parere aveti, daca fixex de subwoofer (model gen cub, nu cilindru) amplificatorul si condensatorul, ca sa nu mai gauresc prin masina, are ceva influenta asupra acestora?

                      Merci!
                      People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

                      Comment


                      • Pai nu prea ar avea cu ce sa influenteze, si alti si-au prins ampliful de subwoofer la fel si condensatorul,pentru a nu mai il prinde pe tabla sau sa gaureasca alte chesti, numai cand il prinzi sa nu pui nu stiu ce holzsuruburi de "juma de metru" sa iasa pe partea cealalta,pui ceva mai mici cat sa prinda sa fie OK!
                        sigpic

                        Comment


                        • Da, evident. Ma gandeam sa nu fie deranjate componentele amplificatorului de vibratia puternica, ca doar e montat pe "sursa" de vibratii..
                          People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

                          Comment


                          • Uite cum e la mine prins amplifu.
                            Fata de cum se auzea inainte, incomparabil. Imi place ca la volum mic, am auditie beton.
                            Attached Files

                            Comment


                            • M-am cadorisit si eu cu un sony xplod gt620u ... imi place la nebunie ca e cu usb. acum am comandat un usb de 3 cm ultraslim care sper sa si vina.
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment


                              • Originally posted by Octavian___28 View Post
                                Uite cum e la mine prins amplifu.
                                Fata de cum se auzea inainte, incomparabil. Imi place ca la volum mic, am auditie beton.
                                Nu prea e bine sa fie prins numai in 2 suruburi.
                                Totusi amp-urile sunt sensibile la vibratii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google