Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cine vrea inele de MDF ... http://www.loganclub.ro/forum/showpo...3&postcount=17
    Liniste si pace ...

    Vodafone: 0721.433.295

    Comment


    • Originally posted by adryan1181 View Post
      Aduc si eu o completare la sistemul meu, intrebarea mea este ce se poate face cu aripa din stanga spate, ca face tare urat, se rezolva cu insonorizant sau trebuie intarita cu ceva? In partea dreapta nu e problema ce e busonul, dar pe stanga e bai mare In rest, ce sa zic, foarte multumit de tot, cam simt curenti de aer prin masina la volum mare, dar e ok, acum imi place.
      pai............. sincer e prea mult ptr. logan .....trebuie obligatoriu facut insonorizare..
      Loganist......

      Comment


      • Acum o sapt. era un M6 caruia ii zdranganeau toate cele datorita sculelor audio...se cunoastea ca n-are insonorizare!...orice masina zdrangane!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Salut,
          Am un Radio CD Sony CDX S2250S, Boxe fata Domotec + Wel, Spate Boschman, O statie V12, Woofer Raveland BRR 130 de 180 W.
          Statie abia am luato , a mers cam 2 ore si so "bulit".
          Nu stiu ce are ledul indicator este rosu in loc de verde .
          Boxa functioneaza siguranta nu este arsa ....(daca se pricepe cineva).
          Pana o repar sa o schimb nu am cu ce ma lauda
          B 44 NWP

          Comment


          • poi daca ti se aprinde becul rosu in loc de cel verde, stati inseamna ca intra in protectie, si mai mult ca sigur este ars vreun final din ea, dar nu te ingrijora, finalii sunt niste tranzistori de putere, care se gasesc si se skimba usor, un final costa intre 60.000 si cam 350.000, deci nu-ti face prea multe griji
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by viorel73 View Post
              Salut,
              Am un Radio CD Sony CDX S2250S, Boxe fata Domotec + Wel, Spate Boschman, O statie V12, Woofer Raveland BRR 130 de 180 W.
              Statie abia am luato , a mers cam 2 ore si so "bulit".
              Nu stiu ce are ledul indicator este rosu in loc de verde .
              Boxa functioneaza siguranta nu este arsa ....(daca se pricepe cineva).
              Pana o repar sa o schimb nu am cu ce ma lauda
              Am duso la reparat si ma costa in jur de 190 Lei.
              Are ceva pe alimentare si finali (merge explicatia).
              B 44 NWP

              Comment


              • Originally posted by gionik View Post
                Salutare baietzi !!

                HU - Alpine CDE-9870 R/RM + boxe - Alpine SPE-69C2 pachetul este acum la promotie, eu am dat pe el 490RON..... si cablu de conectare pt iPod - Alpine KCE-422i. Sunt inca "calde"...am stat azi nopte pana la 3 din cauza unor pene de curent , pt a termina montajul, dar a meritat...se aude chiar bine. In curand vor urma si niste boxe pe fata.
                Hello again!! :P
                Am montat si boxele pe fata, care sunt tot Alpine, Alpine-sxs-1357 50W RMS, se aud fff bine.Atasez poza cu difuzoarele, iar cand o sa am timp, o sa le fac poza si celor de pe masina.

                Bafta!!

                sigpic

                Comment


                • De retinut.

                  Ca fapt divers pentru cei care isi pun difuri noi, este de retinut ca si acestea trebuiesc "rodate" adica sa se mearga in putere/volum mare mai mult timp (de la zile pana la saptamani, nu este o regula exacta si depinde de la dif la dif) si de obicei vara se rodeaza mai repede si din cauza caldurii, pentru a-si da drumul difuzorul 100%.

                  Comment


                  • Originally posted by Adriann View Post
                    Ca fapt divers pentru cei care isi pun difuri noi, este de retinut ca si acestea trebuiesc "rodate" adica sa se mearga in putere/volum mare mai mult timp (de la zile pana la saptamani, nu este o regula exacta si depinde de la dif la dif) si de obicei vara se rodeaza mai repede si din cauza caldurii, pentru a-si da drumul difuzorul 100%.
                    FFF tare treaba cu rodaju....sa nu le dati peste 3000 de ture du-te -- vino P
                    Ale mele au intrat la rodaj, imediat dupa montare, numai ca ma cam oftic cand nu sunt singur in masina, ca sa le pot tine la volumul dorit

                    Acum atasez si poza cu modelul difurilor...prima data am uitat

                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by gionik View Post
                      FFF tare treaba cu rodaju....sa nu le dati peste 3000 de ture du-te -- vino P
                      Ale mele au intrat la rodaj, imediat dupa montare, numai ca ma cam oftic cand nu sunt singur in masina, ca sa le pot tine la volumul dorit

                      Acum atasez si poza cu modelul difurilor...prima data am uitat

                      "Razi tu razi HarapAlb" dar nu este nici o gluma, am zis-o pe bune.
                      Daca ai ureche pentru asa ceva vei simti diferenta in timp si reglaje de sunet care initial nu se auzeau in plenitudine se vor auzi dupa "rodajul" respectiv. In general la regimul sunetelor joase este mai perceptibil.

                      Comment


                      • Originally posted by Adriann View Post
                        Razi tu razi HarapAlb dar nu este nici o gluma, am zis-o pe bune.
                        Daca ai ureche pentru asa ceva vei simti diferenta in timp si reglaje de sunet care initial nu se auzeau in plenitudine se vor auzi dupa "rodajul" respectiv. In general la regimul sunetelor joase este mai perceptibil.
                        Sincer....chiar sunt deacord cu tine, numai ca mi-a placut faza cu "rodajul" shi am facut o gluma pe tema asta... ;)

                        Respectele mele !!

                        sigpic

                        Comment


                        • Sa va zic si eu ce am in masina la partea audio!
                          1.amplificator JBL GTO2060
                          2.subwoofer JBL CS1204T
                          3.boxe pe fata Coustic CS502 de 13 cm(componente,urmeaza sa le schimb cu unele pe 16,5 cm)
                          4.boxe pe spate Coustic CX653 de 16,5 cm(coaxiale)cu distantiere
                          5.Mp3 player Sony CDX-GT300
                          6.cabluri alimentare amplificator si subwoofer Dietz de 10mm.
                          7.usile din fata antifonate cu aluband dar nu 100%,mai trebuie sa muncesc un pic la ele,astept sa vina caldura
                          si ca-m atata!
                          parere despre ce am:sunt foarte multumit de scule,merg excelent si le am de un an si ceva.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by wizard24 View Post
                            Sa va zic si eu ce am in masina la partea audio!
                            1.amplificator JBL GTO2060
                            2.subwoofer JBL CS1204T
                            3.boxe pe fata Coustic CS502 de 13 cm(componente,urmeaza sa le schimb cu unele pe 16,5 cm)
                            4.boxe pe spate Coustic CX653 de 16,5 cm(coaxiale)cu distantiere
                            5.Mp3 player Sony CDX-GT300
                            6.cabluri alimentare amplificator si subwoofer Dietz de 10mm.
                            7.usile din fata antifonate cu aluband dar nu 100%,mai trebuie sa muncesc un pic la ele,astept sa vina caldura
                            si ca-m atata!
                            parere despre ce am:sunt foarte multumit de scule,merg excelent si le am de un an si ceva.
                            Felicitari.
                            Cel mai important sa fie multumit, esti TU.
                            Fiecare configuratie are punctele ei bune si mai putin bune, daca ar fi perfecte probabil toti am avea acelasi lucru si nu am mai vorbii despre...
                            Ce as mai recomanda (poate ai, ca nu am inteles) sa faci o antifonare si in portbagaj (si aripa stg) pentru subwoofer.

                            Comment


                            • punem si aici rugamintea...
                              nu citati postul imediat anterior postului vostru. se incarca degeaba threadul...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Sistemul de pe Loganul meu e format din:
                                1. Mp3-player Pioneer
                                2. Boxe fata Blaupunkt 30w (pe 13cm) pe suportul original dacia + tweetere Blaupunkt 25 w lipite pe suportul de la boxele fata.
                                3. Boxe spate Blaupunkt 50 w(pe 17 cm)
                                4. Woofer Sal 150 watt.
                                5. Amplificator Blaupunkt 400 W.
                                Poze gasiti la sectiunea My Ride.
                                Ambition

                                http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google