Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • casetofon Panasonic CQ-C1001NE
    boxe:fata: Ground Zero Titanium 13t
    spate: Ground Zero Titanium 165t(compo) sunt compo pe sapte pana vine wooferul si apoi le inversez.
    Attached Files
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • pareri si preturi !
      sa te bucuri de ele !!!
      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
      LOCUL1 143.9dB (nCID)

      Comment


      • Originally posted by Adriann View Post
        @felixb

        Ti-as recomanda unde mi-am facut eu dar sunt cam lenesi si nu se baga unde este mai greu , spunandu-ti ca se aude bine si asa.

        De exemplu eu am ramas fara atifonare pe tabla exteriora a usilor din fata.

        Deci nu stiu pe cine sa iti recomand din pacate.
        Poate aflam inpreuna.

        Ce pot sa iti recomand, totusi, este sa astepti cu antifonarea pentru o vreme mai calda pentru a nu avea probleme.
        meseriasi din Romania....ce sa le faci?.....mie mi-au ars un pioneer-88rs si ma trimeteau la garantie.Am pus alarma pe masina si am lasat-o la ei pana ma-u sunat sa imi zica ca imi schimba casetofonu'
        Attached Files
        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

        Comment


        • mama lor denenorociti !
          ... super scula ! carei continuarea sistemului !?
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • Originally posted by shokaliptiku View Post
            mama lor denenorociti !
            ... super scula ! carei continuarea sistemului !?
            vezi pagina 14
            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

            Comment


            • ah ... daps .. miam adus aminte ... ! la prezentare nu ai avut poze ... si ..

              curioasa combinatie ... DLS pe fata clar SQ ... iar ce ai pe spate .. spl EXTREM !
              ce ai vrut sa faci !? HU este minunat ... are setari ideale de sq !

              este o abrambureala totala !
              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
              LOCUL1 143.9dB (nCID)

              Comment


              • Originally posted by shokaliptiku View Post
                ah ... daps .. miam adus aminte ... ! la prezentare nu ai avut poze ... si ..

                curioasa combinatie ... DLS pe fata clar SQ ... iar ce ai pe spate .. spl EXTREM !
                ce ai vrut sa faci !? HU este minunat ... are setari ideale de sq !

                este o abrambureala totala !
                fa-ma sa inteleg , ca mai bagat in ceata...de unde ai scos spl dupa spate??
                http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                Comment


                • deci ... dc despre aceste difuri este vb ... am avut dreptate !
                  t urile de la JBL sunt niste difuri care suna F tare , sunt difuzoare cu care se poate merge la concursurile de SPL ... cat timp DLS usile ... sunt exact la cealalta extrema ... suna foarte cald ...

                  sper ca ma intelegi ... unele tipa foarte tare .. celelalte suna incet ... dar foarte "corect" si clar !

                  la JBL urile ... vezi ca o amplificare corecta ... ar papa toate cele 4 canale ale unui amplificator ! au intrari separate de semnal (woofer / tweetere) pentru amplificare independenta !

                  hai sa auzim numai de bine !
                  sper ca m-am facut inteles !
                  Attached Files
                  LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                  LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                  LOCUL1 143.9dB (nCID)

                  Comment


                  • Originally posted by shokaliptiku View Post
                    poze cu difuri de 20cm pe spate !

                    si putem bate si un pariu in in spatele difuzorului e la fel !?
                    Ce indicativ au difurile astea ca eu nu le stiu decat pe cele galbene de 20cm de la Pioneer care au sase (6) suruburi de fixare ? Cel din poza pare a avea doar 4 suruburi de fixare.

                    Comment


                    • Singurele de 20cm de le pioneer par a fi doar astea:
                      Pioneer.jpg

                      Comment


                      • si eu am tot alea de pe stock de la "dacia"... se aud binishor da am obs ca cd-ul poate mai mult decat boxele atasate( 4 x 15)...si ma gandeam si sa le schimb...

                        Comment


                        • Adriann TS-A2011 .. nusj in cate suruburisunt prinse ... am gasit poza pe net si am postato aici ! nu mi se pare un montaj OK ... plus ca am vazut montaj facut cap coada cu 20cm ... si nu ai cum sa faci teraba calumea !

                          numa bine !
                          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                          LOCUL1 143.9dB (nCID)

                          Comment


                          • @shokaliptiku
                            As dori sa verifici mai exact sursa si ne confirmi ca sunt de 20cm, pentru ca daca erai mai atent in cerculetul/lupa din dreapta se vede un surub prin plasa si pastrand proportiile nu pare a fi vorba de un dif de 20cm si altfel pare mai degraba cel putin o decupare a cartonului/paslei care nu respecta forma rotunda a gaurii difului si atunci se onduleaza cand introduci diful.

                            TS 2011 nu sunt sigur pentru le are frate-miu si s-ar vedea prin plasa lucind difurile de medii/inalte.

                            Comment


                            • din pacate o sa trebuiasca sa ma crezi pe cuvant !
                              uita-te atent la poza si ai sa vezi si suportuld e mid si tw ... este prezent !
                              fii atent si la proportii ... cum arata ocolirea la tapiserie ...

                              daca nu ma crezi ... este un forum ... patrutuning .. la prezentari de dacii ... cauta si ai sa vezi acolo de cat sunt difuzoarele !
                              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                              LOCUL1 143.9dB (nCID)

                              Comment


                              • Da, am marit-o si se pare ca sunt din seria TS negre dar de diametru 20cm ... daca ce se vede acolo in cercul din dr este un surub .... Mai pot fi model foarte vechi cand nu le faceau lucitoare.

                                In sfarsit nu stiu daca diametrul este cel important dar faptul ca pasla este denivelata poate fi din cauza decuparii.

                                Mi-ar face placere sa ne intalnim sa discutam mai mult daca esti din Buc la intalnirile de la "Farfurie", ocazie cu care le vei putea vedea pe ale mele difuri la lucru.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google