Sistemele voastre audio?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Diametrul difuzoarelor atat pe fata cat si pe spate este de 13 cm.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Din fabrica a avut blaupunkt,dar problema era ca citea numai cd-uri audio.Acum am pus un Sony cdx gt20,4*45,mp3,wma dar boxele sint tot alea cu care a iesit din fabrica si sint cam slabe ,adica biriie cind dau volumul peste 25.De care sa pun?

      Comment


      • #78
        eu am acelasi cd...difuzoare cu 2 cai pe fata si difuzoare cu 3 cai pe spate...sony...diametru de 13 cm ambele..
        sigpic

        Comment


        • #79
          mi-am luat de curand abs plus , gol fara audio pe el si as vrea sa-mi cumpar ..ceva ca m-am saturat sa tot cant in masina.Pot sa-mi cumpar boxele(fata spate) + casetofon separat si sa ma duc la service sa mi le instaleze sau trebuie sa-mi cumpar de la ei tot?Pentru boxele din spate este facut cablaj ?sau trebuie sa cumpar si fire?Am vazut pe site la sony difuzoare care aveau tweetere separate parca(asa le zice nu?) alea am unde sa le pun in cazul in care imi cumpar asa ceva?..daca am gresit vreo chestie va rog sa ma scuzati ..nu ma pricep foarte bine la sisteme audio..

          Comment


          • #80
            Poti sa cumperi tu boxele si CD Playerul separat si sa le montezi in service (costa vreo 50 ron). Cablajul in spate nu este tras, trebuie sa cumperi fir, dar mai intai du-te in service si intreaba un electrician ce cablu trebuie sa cumperi. La ei cablul este foarte scump, cel putin eu asa stiu. Tweeter-ele poti sa le pui pe usa din fata, langa butonul de reglaj al oglinzii, asa sunt puse la multe masini care au asa ceva montat din fabrica.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #81
              Boxele Ultra Drive sunt bune de ceva?
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #82
                Originally posted by Rocri
                Boxele Ultra Drive sunt bune de ceva?
                nu am auzit de ele

                Comment


                • #83
                  my sound

                  Mp3 player - Blaupunkt Bahamas mp46
                  Difuzoare fatza : Ground zero titanium 13cm 70W RMS /110 W peak power
                  DIfuzoare spate: VDO 13 CM 25 W RMS/ 100 W peak power.
                  Peste o saptaman vreau sa imi pun in spate blaupunkt 663, de 17 cm pe 3 cai in locul VDO-urilor. Suna foarte bine, fidelitatea fiind asigurata de GZ, si bassul este foarte bine conturat si profund.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by SUPERCAR
                    oricum per total a iesit bine,cred ca ai cel mai tare sistem audio din tot forumul.
                    eu nu sunt chiar asa de sigur;)
                    beat me if you can !!!

                    Comment


                    • #85
                      Eu sunt sigur ca altii au sisteme mult mai profesionale ca mine, din pacate la taxi nu pot asculta muzica asa cum as vrea deci nu are rost o investitie mai mare decit aceasta, as fi putut sa-mi fac un sistem de competitie (nu fondurile au fost problema), dar ce sens are un sistem de 3000 euro daca ascult radio la 10% din volum.
                      Sa vedem si sistemul tau, poate mai furam ceva meserie si de la tine.

                      Comment


                      • #86
                        ai dreptate in privinta sistemului audio la taxi....am multi prieteni taximetristi care spuneau aceeasi chestie.de la mine nu ai ce fura ca m-i le-a instalat un prieten care e profi in domeniul car audio,mai cunosc cate ceva dar in rest sunt bota la audio.sistemul meu la my ride....;)
                        beat me if you can !!!

                        Comment


                        • #87
                          Am vazut subwooferul dar nu am vazut difuzoarele si HU mai de aproape.

                          Comment


                          • #88
                            Hu recent alpine 9857 r
                            poze cu boxele voi face curand ca sincer nu prea am...
                            urmeaza poimaine un upgrade si anume alpine 9887r model de varf 2007
                            daca il stii pe radu cheveresan din arad el iti poate spune cum suna masina mea.el e instalator si dealer GZ.
                            beat me if you can !!!

                            Comment


                            • #89
                              de la radu cheverasan am si eu difurile GZ. si am mai luat de la el si niste JBLUri difuri de 16.5. E f bun tipu si de treaba.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by lupu86
                                Mp3 player - Blaupunkt Bahamas mp46
                                Difuzoare fatza : Ground zero titanium 13cm 70W RMS /110 W peak power
                                DIfuzoare spate: VDO 13 CM 25 W RMS/ 100 W peak power.
                                .
                                misto HU Blaupunkt,arata bine ,cat ai dat pe el?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google