Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam asa ceva am patit si eu. Se auze ca ooala sparta. Puri si simplu nu baga bass ci doar gajaia. Am schimbat rca-urile si remote-ul. Acum este totul ok.
    @vishuvev: daca ai 900 lei si vrei ceva de calitate mergi pe ceva profesional gen : Silent coat, stinger, hushmat, dynamat.
    Last edited by PRESTIGE; 15 May 2013, 18:02.
    MY CLA

    Comment


    • o sa schimb si rca -urile sa vad ce se intampla,nu vad cum ar putea sa li se intample ceva pt ca nu le atinge nimeni,remote -ul este nou cumparat cand am pus muzica si este mai gros putin fata de ce aveam inainte.ms pt sfaturi

      Comment


      • Salut am un logan mcv si doresc sa imi schimb sistemu audio. E sistemul ce a venit din fabrica si nu mai ini place cum se adude (nu ca imi placea la inceput dar atunci eram neinteresat de asa ceva) deci sa revenim vreau sa schimb tot sistemu (boxe,payer,cabluri si ce mai trebui)
        Nu stiu prea multe despre sistemele audio dar stiu un singur lucru ca vreau sa se auda mult mai clar si mai tare decat sistemul actual
        Bugelul meu este in jur de 600-700 lei (nu vreau subwoofer )
        Daca m-ati putea ajuta cu un sfat cu o sugestie
        Multumesc anticipat

        Comment


        • @doru
          mai taie din gainul statiei sau din loudness la player. ce zici tu acolo mi se pare ca gafaie din motiv de prea multe distorsiuni. mai umbla la reglaje la statie, mai redu din frecventele care trec.

          Comment


          • salut.as avea si eu cateva intrebari deoarece sunt putin nedumerit in legatura cu achizitionarea unor boxe pentru logan-ul meu.in primul rand am un player sony dsx a30 4x50w si boxele stock..ce boxe s-ar potrivi la playerul acesta ?dar sa fie pe 13 deoarece nu vreau modificari.precizez ca doresc ceva mai mult decat cele stock.eu ma gandeam la Mac Audio Revolution 13.2.....ce parere aveti?multumesc anticipat!

            Comment


            • @ionut_danyel ... fiecare iti va recomanda ce are el ) , daca ai atatia bani pentru cele de la MAC, ia alea, eu recomand pe bani mai putini astea: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...Tx/GTx_542_DE/ ... depinde de buget ... Degeaba iei boxe cu RMS mare, pt ca playerul oricum nu iti da 50W reali
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • vreau sa intind firele prin logan pt subwoofer. Pe unde sa scot din interior spre borna firul ? aveti poze ? apoi de la stalpul din fata spre cd player? la fel va intreb daca aveti poze sau sa mi explicati. Apoi poate o sa mai vorbim si de altele. Mersi !

                Comment


                • Chiar ai nevoie de poze pentru asa ceva?
                  Cum te uiti de la motor este o ''gaura'' prin care trec mai multe fire. Undeva in spatele borcanului cu lichid de racire. In interior dai jos mocheta in zona aia.( doar desfaci braduleti si tragi de ea, cat sa vezi zona.) Pe acolo le bagi.
                  Sa nu pui pe aceeasi parte plusul cu rca-urile. Plusul pe stanga si rca-urile +remote pe stanga.
                  MY CLA

                  Comment


                  • inteleg...multumesc mult kubala7...

                    Comment


                    • Originally posted by ionut_danyel View Post
                      salut.as avea si eu cateva intrebari deoarece sunt putin nedumerit in legatura cu achizitionarea unor boxe pentru logan-ul meu.in primul rand am un player sony dsx a30 4x50w si boxele stock..ce boxe s-ar potrivi la playerul acesta ?dar sa fie pe 13 deoarece nu vreau modificari.precizez ca doresc ceva mai mult decat cele stock.eu ma gandeam la Mac Audio Revolution 13.2.....ce parere aveti?multumesc anticipat!
                      uite aici ceva:
                      / difuzoare coaxiale cu 2 cai diametru woofer: 13cm putere RMS: 35W putere Max: 90W impedanta: 4 ohmi raspuns in frecventa: 45Hz - 20KHz sensibilitate: 90dB material con: polipropilena tw


                      / difuzoare coaxiale cu 2 cai diametru: 13cm putere RMS: 55W putere Max: 220W impedanta: 4Ohm SPL: 91.5dB (2,83v/1m) raspuns in frecventa: 60Hz - 22KHz con din polipropilena bobina d


                      / Difuzoare auto coaxiale pe 2 cai Diametru: 13cm Putere MAX: 200W Putere RMS: 35W Raspuns in frecventa: 70Hz-20kHz Sensibilitate: 92dB/W/m Magnet din neodynium Tweeter din mylar-tita


                      / Difuzoare coaxiale cu 3 cai Diametru: 13cm Putere RMS: 70W Putere maxima: 110Wraspuns in frecventa: 80Hz-20000Hz SPL: 90 dB Impedanta: 4 ohmi Con "fidelity IMPP" Tweete


                      / difuzoare sistem, 2 cai diametru difuzor: 13 cm putere RMS: 40 W putere maxima: 250 W impedanta: 4 Ohmi raspuns in frecventa: 40-38000Hz sensibilitate: 89 dB con IMPP adancime de montaj


                      si lista ar fi mare..depinde de bugetul pe care il ai..
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • multumesc faraonw...am un buget de 200 ron..

                        Comment


                        • pentru o pereche sau pentru amandoua?sau le cumperi pe rand?
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by ionut_danyel View Post
                            salut.as avea si eu cateva intrebari deoarece sunt putin nedumerit in legatura cu achizitionarea unor boxe pentru logan-ul meu.in primul rand am un player sony dsx a30 4x50w si boxele stock..ce boxe s-ar potrivi la playerul acesta ?dar sa fie pe 13 deoarece nu vreau modificari.precizez ca doresc ceva mai mult decat cele stock.eu ma gandeam la Mac Audio Revolution 13.2.....ce parere aveti?multumesc anticipat!
                            Eu recomand:

                            1. Mac Audio Revolution X 13.2;

                            2. Hertz Dieci DCX 130.3;

                            3. Focal Access 130 CA1 SG.

                            Nu cred totusi ca diferenta de calitate (ma refer la practica nu la teorie) justifica pe deplin diferenta de pret.

                            Mie imi place cum se aude (la radio, cd/usb nu folosesc) si Blaupunkt GTX 542.

                            Inca ceva: am observat de mai multe ori ca o persoana care sta pe locul din fata si regleaza volumul la radio exact cum ii place atunci cand se muta pe bancheta din spate spune ca se aude prea tare (in ambele situatii masina fie stationeaza fie se deplaseaza cu viteza similara). La Logan MCV la care boxele din spate sunt pe usi nu apare aceasta diferenta de perceptie.

                            Comment


                            • da, e normal abc... pentru ca in spate la berlina, le ai chiar langa urechi, si urla mult mai tare decat daca le ai la picioare. Eu pe spate am Gtx542, si tot timpu mi se plang cei din spate ca e prea tare.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • faraonw pentru o pereche am banii astia...cu timpul o sa le schimb si pe celelalte 2

                                multumesc abc..o sa raman la mac audio revolution x 13.2 pentru ca au frecventa mai buna....de la 36-26000 Hz...maine o sa fac comanda si o sa revin cand le montez cu mai multe impresii
                                Last edited by ionut_danyel; 22 May 2013, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google