Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vad ca nu ma poate ajuta nimeni..... bafta celor care au citit postul meu si lau ignorat

    Comment


    • -bafta si tie si spor la citit forumul in continuare
      - poate citesti si forumul de la auto100.ro sau be-loud

      Comment


      • Originally posted by ionut_danyel View Post
        faraonw pentru o pereche am banii astia...cu timpul o sa le schimb si pe celelalte 2

        multumesc abc..o sa raman la mac audio revolution x 13.2 pentru ca au frecventa mai buna....de la 36-26000 Hz...maine o sa fac comanda si o sa revin cand le montez cu mai multe impresii
        frecventa aia pentru nijte boxe cred ca este egala cu 0..
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • nu ai dreptate
          nu cred ca e de neglijat caracteristicile tehnice pe care le ofera producatorul

          Comment


          • Asta la difuzoare audio profesionale pt sonorizari, si incepand de la cele destul de scumpe, la difuzoare de casa sau auto mint astia de te doare capul, auzi cica 26.000 Hz, super tehnologie, ce greu e sa reproduci frecvente asa de sus si ei au reusit asta cu un tweeter auto ordinar, culmea, pe langa faptul ca nici nu auzi peste 20.000 Hz si melodiile abia daca trec de 16-17kHz. La fel si cu basul, 36 Hz? Pai subwoofere de sute de euro ar fi invidioase. De fapt difuzorul reproduce 36 Hz dar la minus 25 db de nu mai auzi oricum niciun bas.
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • asa stiam si eu liviu dar se pare ca,colegul alex are urechile mai fine de aude 36hz de la niste boxe..eu cutia la woofer o am acordata la 40 hz si cand e o melodie daia mai ciumega se misca wooferul dar nu prea se aude nimic..deci?
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ionescu liviu View Post
                Asta la difuzoare audio profesionale pt sonorizari, si incepand de la cele destul de scumpe, la difuzoare de casa sau auto mint astia de te doare capul, auzi cica 26.000 Hz, super tehnologie, ce greu e sa reproduci frecvente asa de sus si ei au reusit asta cu un tweeter auto ordinar, culmea, pe langa faptul ca nici nu auzi peste 20.000 Hz si melodiile abia daca trec de 16-17kHz. La fel si cu basul, 36 Hz? Pai subwoofere de sute de euro ar fi invidioase. De fapt difuzorul reproduce 36 Hz dar la minus 25 db de nu mai auzi oricum niciun bas.
                mai ales difuzoare de 13cm :>
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • pai si pana la urma ce sfat imi dati?...ce sa aleg din cele sugerate mai sus?

                  Comment


                  • cele de la kickes sau mtx eu ti le-as recomanda
                    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                    sigpic

                    Comment




                    • despre asta ce parere aveti?
                      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                      vand lampa adaptabila la torpedo

                      Comment


                      • daca vrei am eu un dvd PYLE 1din de vanzare daca esti interesat
                        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                        sigpic

                        Comment


                        • male , e cu dus intors . Multi zic ca are preturi umflate , ca sunt duble , ca mai bine te apuci singur si ti-l montezi/cumperi .
                          Am gasit rama cu mufele + acele parti metalice , gata pentru montaj la 80 de euro pe ebay + transportul . La noi se vand cu 350ron , navigatia ce e drept o iei mai ieftina de pe ebay dar ramane problema "garantiei" ... Mai pui si montajul undeva la 300/350ron si tot acolo "bati". Eu zic ca este ok 1700ron cat cer baietii .

                          Comment


                          • eu zic ca nu ai nevoie de asa ceva in logan, mai ales ca e o masina care se poate sparge usor, asa ca ala e magnet pentru hoti
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • @male, DVD am si eu de vanzare, dar e 2 DIN, te poti uita pe sectiunea de vanzari daca esti interesat. In plus, pe ebay gasesti cam tot ce vrei de pe la 150-200 de dolari in sus. Inclusiv cu ecrane in tetiere sau parasolare si alte chestii de genul asta.

                              @Nimeni, lasa-ne te rog cu faza garantiei Inca nu mi s-a stricat nimic, iar daca cumperi de la o firma prin eBay, ai si garantie, singura problema e ca trebuie sa le trimiti produsul si asta cam dureaza prin posta.

                              @kubala Inca nu mi-a spart nimeni masina in aproape 2 ani. ce-i drept, geamuri cu folie si alarma de la Viper, cu led-ul ala enorm
                              Si crede-ma ca am ajuns si in bucuresti cu masina 2 zile. Iar daca in Bucuresti, Cluj si Timisoara nu am ramas fara, cred ca nici male in Braila nu o sa ramana fara
                              Last edited by Razvy; 24 May 2013, 12:21.

                              Comment


                              • @nimeni ti se pare o suma modica 17 milioane pentru un dvd no name?eu pe dvd-ul meu nou de la
                                Pyle am dat 200$ si ma dus transportul vro 80 de $..de 600$ cat e ala pentru logan imi luam dvd de la alpine,pionner,clarion si tot ieseam mai bine..
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google