Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Wr3tch View Post
    vreau sa intind firele prin logan pt subwoofer. Pe unde sa scot din interior spre borna firul ? aveti poze ? apoi de la stalpul din fata spre cd player? la fel va intreb daca aveti poze sau sa mi explicati. Apoi poate o sa mai vorbim si de altele. Mersi !
    uite aici nijte poze sper sa te ajute
    Attached Files
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • Salutare.
      Ma bate gandul sa schimb si eu putin atmosfera in logan cu ajutorul unor alte boxe. Nu ma prea pricep la partea asta si as avea nevoie de sfaturi. Eu am cautat ceva ce m-ar interesa (intr-un buget de maxim 250-270Ron), si anume:

      / difuzoare coaxiale pe 2 cai diametru 13 cm, tweeter 13 mm putere: 45W RMS (180W max) raspuns in frecventa: 50 - 20000 Hz impedanta 4 ohmi SPL: 90 dB   body { background: #F

      / difuzoare coaxiale, 2 cai diametru: 16,5 cm, tweeter 13 mm putere: 50W RMS (200W max) SPL: 90 dB raspuns in frecventa: 45 - 20.000 Hz impedanta: 4 ohmi //




      / difuzoare dual-cone diametru: 13cm putere RMS: 35 W putere maxima: 200 W impedanta: 4 Ohmi sensibilitate: 90db (1W/1m) raspuns in frecventa: 40-25000 Hz con IMPP//

      / difuzoare dual cone diametru: 17cm putere RMS: 40 W puetre maxima: 230 W impedanta: 4 Ohmi sensibilitate: 90 db (1W/1m) raspuns in frecventa: 25-20000 Hz cone IMPP adancime de montaj: 46m



      / Difuzoare coaxiale pe 2 cai Diametru 13cm Putere maximă de 150 W Putere nominală de 35 W Diafragmă conică HOP HDLD (High Density Layered Diaphragm - Diafragmă cu straturi de Înaltă




      care dintre aceste boxe s-ar potrivi cel mai bine pe cd-player-ul original al masinii?
      si ce modificari implica montarea pe spate unor boxe mai mari de 13"?

      Multumesc.
      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
      My ride

      Comment


      • neaparat pune pe 16,5cm , nu implica mare lucru pe spate, trebuie indoita putin tabla la gaurile alea ca sa incapa boxa, nu e mare lucru. Eu recomand astea http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...Tx/GTx_662_DE/ ... dar cu playerul original sa nu te astepti la minuni.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Pai pe fata o sa merg tot pe 13" iar pe spate ceva mai mari, 16,5".
          Am bagat de seama ca boxele sunt problema acum la masina, ele nu duc mai mult. O sa imi incerc norocul cu player-ul original..daca nu da randament..o sa il schimb si pe ala.
          De-asta am pus cate 2 link-uri, in ideea sa merg pe aceeasi firma..si pe fata si pe spate.
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • pe spate daca pui 16,5cm o sa ai un bass frumos, au rezonanta buna in portbagaj, se aude frumos. eu astea le am:
            http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...Tx/GTx_542_DE/ - spate
            http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...Tx/GTx_662_DE/ - fata

            dar urmeaza sa pun si pe spate de 16,5cm
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Rezonabil ca pret.. Cred ca pe 10 o sa ma bag sa dau comanda.
              Mersi frumos pt recomandare.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • Nu difuzoarele nu duc mai mult ci playerul.
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • Eu nu pot sa urc mai sus de valoarea 20 la volum..incep boxele sa baraie..sa distorsioneze..nu se mai intelege nimic.
                  Vreau sa schimb prima oara boxele si daca nu o sa fiu multumit de combinatie, o sa imi cumpar si un player cu USB si am rezolvat o treaba
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • Mai repede te orientezi pe sistem pentru fata pentru a avea un plus de bass si de inalte . Eu propun in felul urmator in functie de bugetul tau.
                    Spate: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...S-G/TS-G1712i/
                    Fata: http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...APM_Fire_2.13/

                    Asta din ce am inteles ca nu vrei modificari pe fata care ele oricum nu erau.Si sa nu te astepti sa se auda excelent cu panarama aia stock.

                    Comment


                    • in usi de ce trebuie asa bass ? sa zdrangane in ultimul hal ? in spate se aude cel mai frumos bass-ul.
                      Last edited by kubala7; 26 May 2013, 18:38.
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Boxele nu se aud bine pentru ca sunetul ce vine de la player e prost. Eu zic sa schimbi mai intai playerul si o sa ai o surpriza mare cat duc boxele. Incearca sa asculti la colegi boxe stock cu un player Alpine, Pioneer sau Kenwood.

                        Comment


                        • Oricum cele de 13 nu scot cine stie ce bass dar e vorba sa ai macar tweeterele la nivelul urechilor in fata ca altfel vei auzii muzica si cum ai avea boxe doar pe spate.

                          Comment


                          • Interesant e ca am niste tweetere puse la boxele de pe fata, cred ca au fost puse de primul proprietar. Si nici nu m-am uitat sa vad daca boxele sunt originalele, adica blaupunkt...hm.

                            Ar fi interesant de vazut cum s-ar auzi muzica pe boxele stoc cu alt player, dar nu am cu ce sa fac proba din pacate.

                            Oricum, mi-am pus in cap sa schimb si muzica in masina, ordinea in care vor veni piesele, cred ca ramane aceeasi..boxele la inceput..iar apoi un player..de preferat cu USB.
                            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                            My ride

                            Comment


                            • Originally posted by brioalex View Post
                              Boxele nu se aud bine pentru ca sunetul ce vine de la player e prost. Eu zic sa schimbi mai intai playerul si o sa ai o surpriza mare cat duc boxele. Incearca sa asculti la colegi boxe stock cu un player Alpine, Pioneer sau Kenwood.
                              Eu am avut kenwood pe boxele originale si se auea mi prost decat cu playerul original.
                              La fel si pe golful parintilor,cu porcaria de radiocasetofon e origine se aude clar si frumos, iar cand bag jvc au kenwood deja baraie.

                              Sent from my Neura WIFI using Forum Runner

                              Comment


                              • eu am avut boxele stock pe un player 4x25 rms pana acum 2 luni si sau descurcat surprinzator de bine..
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google