Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skd_ozenel View Post
    intrebare: astazi am pus mana pe statie si frige de nu poti sa tii mana mai mult de 4-5 secunde pe ea. masina a stat in soare de dimineata pana pe la 12.30 cand am plecat cu ea. am dat o tura - cam 20 de km pe unde am avut treaba cu muzica destul de tare ... cam 3/4 din maxim si cand am ajuns acasa frigea ca dracu. pana azi nu ardea nici dupa ce am mers in aceleasi conditii toata A2 bucuresti - agigea.
    sunt doua variante posibile (in afara de faptul ca e atat de cald in portbagaj ca nu se mai raceste corespunzator) pe care le cred eu ca ar fi la cauza:
    1 cand am umblat ultima data am dat gainul in blana pentru ca statia are telecomanda pana in consola si mai umblu de acolo
    2 cu aceiasi ocazie am descoperit o chestie nasoala - cablul de RCA e de o calitate jalnica - in mufa cu rosu de la statie, miezul e de plastic cu o depunere metalica pe el. depunerea respectiva s-a desprins de pe plastic. am bagat-o la loc, am fortat sa faca contact pe cablu, dar ma gandesc ca ar putea fi si din aia? o sa fac poze mai pe seara ca sa vedeti ce calitate de ***** se lauda Norauto ca vinde.
    mai degraba cred ca de la gain..
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • este de la gain
      sigpic

      Comment


      • Se pare ca singura solutie sa scot pilitura este sa le desfac.
        Cred ca le voi trimite unui tip din bucuresti care se ocupa cu rebobinari sa ma ajute!

        Comment


        • Pilitura nu are pe unde sa intre in difuzor. Spiderul izoleaza bobina de asa ceva.

          Comment


          • Pilitura atinge conul si se formeaza acea paraiala,vibreaza conul.

            Comment


            • unde e intrata? ar trebui sa o poti vedea. daca o poti vedea, o poti scoate.

              Comment


              • Nu o pot vedea.Pe acolo a intrat:
                jj.jpg

                Comment


                • in spatele difuzorului, sub colantul de pe magnet ar trebui sa fie un surub.
                  daca apesi usor pe colant, se simte chiar in centul magnetului ca e o gaura, acolo tre sa fie si surubul. este?

                  Comment


                  • Degeaba desfaci partea de inalte de pe difuzor, pilitura oricum a intrat intre magnet si bobina. Singura soutie e sa il desfaca cineva cine rebobineaza difuzoare sa ii scoata pilitura si sa il lipeasca la loc.

                    Comment


                    • Da are un surub!
                      O sa il trimit lui claudiu_urban are multe recomandari sper sa fie totul ok!
                      Last edited by FAN LOGAN; 13 August 2013, 11:25.

                      Comment


                      • treaba ta. faci cum crezi de cuviinta...daca ai impresia ca o sa iti tremure mana mai bine dai la altul care are experienta si poate sa faca chirurgie pe el.

                        Comment


                        • Nu ma simt in stare sa desfac eu conul si sa il lipesc la loc

                          Comment


                          • pai nu desfaci conul, daca a intrat pe langa ala de inalte e intre bobina si intrefier.
                            dai jos doar inalte/medii

                            Comment


                            • Am nevoie de 2 capace ptr boxe de 16.5 unde pot sa gasesc ?

                              Comment


                              • Apmlificator Mac Audio MPX 4000

                                Va salut,
                                Pe Miercuri voi fi fericitul posesor al unui amplificator Mac Audio MPX 4000.
                                Problema e ca nu stiu cum sa-l conectez, am doar o pereche de RCA la playerul auto si vreau pe 4 canal;e sa fie, tot caut pe net dar nu gasesc, oare trebuie adaptor rca mama - 2x rca tata ????
                                Va rog sa ma ajutati cu aceasta banala informatie care pentru mine e chin...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google