Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Twitterele cum le ai montat? Legtur firelor ma intereseaz tiu jos playerul are 4 ieiri pe boxe. Twitterele?

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • nu legate de difuzoarele de la usi cele pe fata si pe spate legate de difuzoarele spate ,cand le-am luat aveau mufe cu tot cu fire si erau culorile la fel ca la logan.Nu stiu daca avea iesire separata cd

      din cate stiu nu are
      Last edited by manujupanu; 12 November 2016, 15:34. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Aveti cumva idee daca aceste difuzoare sunt OK pentru portierele fata de Logan ?
        Se va simti diferenta fata de cele stock ? Multumesc !
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • Eu zic ca da.

          1. Faci upgrade de la 13cm la 16,5.
          2. Tweeter separat pt. inalte.
          3. Din cate stiu, Focal fac difuzoare decente. Dar nu stiu detalii despre modelul respectiv, poate gasesti pe google ceva review-uri.

          Din proprie experienta... Trebuie avut grija la montaj. Dupa montajul filtrului pe portiera (presupun ca nu vrei sa il lasi agatat numai in fire, in voia lui), sa cureti zona de resturi metalice. Daca nu, magnetul boxelor le atrage in timp, si o sa te trezesti cu defecte. Eu unul de 2 saptamani stau fara nici o boxa in masina, din cauza asta..

          Comment


          • Multumesc pentru raspuns !
            Hm...reviewurile nu m-au convins ... Mai astept/caut ; parca m-ar incanta mai mult niste Hertz Dieci 16.5.
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • Originally posted by Fratello View Post
              Aveti cumva idee daca aceste difuzoare sunt OK pentru portierele fata de Logan ?
              Se va simti diferenta fata de cele stock ? Multumesc !
              Am ascultat pe un stand focalurile astea si mi-au parut ca sunt cam reci adica foarte mute medii si inalte.
              Eu am mers pe dieci 165,3 component pe fata, pentru mine se aud foarte bine.

              Comment


              • A incercat cineva vreun adaptor de la bluetooth la aux? Am playerul original cu aux in si ma gandeam sa folosesc telefonul cu un astfel de adaptor pentru muzica si convorbiri ca sa scap de cablul jack jack. Insa ma interesa calitatea vs cablu aux. E vorba de o ieftineala de vreo 40 lei.

                Comment


                • Va salut, intre PIONEER TS-G1732i si JBL CS-762 ce mi-ati recomanda? Ma gandesc sa iau 2 perechi pentru fata/spate dintr-un model, playerul este cel stock de Blackline/Duster cu mp3 si aux-in(la care nu renunt).

                  Comment


                  • dintre cele doua recomand Focal Access 165 AC
                    sigpic

                    Comment


                    • Aaaaaaaaaaaaai ma...cand te plictisesti de ele si-ti faci upgrade, da-le la baiatu'..

                      Comment


                      • cand voi schimba boxele, voi schimba si masina
                        sigpic

                        Comment


                        • Va salut domnilor, în încercarea mea de a rezolva partea de sunet am decis sa cer ajutor persoanelor mai avizate. În urma cu ceva timp am decis sa schimb întregul sistem audio de pe mașină, sistem alcătuit din următoarele componente :
                          Față - Mac Performance X 2.16 ( Tweetere schimbate cu Crunch Dst )
                          Spate - Mac Performance X 69.3
                          Amplificate de JBL GTO 75.4
                          Subwoofer SPL Dynamics XTR-300D2
                          Amplificator In-Phase IPA1601 (a cărui volum este la 50-60%)
                          Dirijate de Kenwood kdc 300uv
                          Condensator și cabluri Vibe etc etc.
                          Toate legăturile nu sunt cositorite și nici nu beneficiez de Deep Cycle, având o baterie standard de 75 A. MP3-ul are cu mult mai multe reglaje fata de cel vechi (tot un Kenwood). Mașina beneficiază în schimb de insonorizare, nu profesionala cei drept, a ușilor fata-polita spate-plafon-podea-portbagaj și aripi spate. În decursul săptămânii am încercat fel de fel de reglaje ale căror rezultat nu au condus către un sunet plăcut sau dorit . Nu doresc sunet care sa se audă "din depărtare" nu exteriorul ma interesează, vreau doar sa miște scaunul cu mine. Cer scuze adminilor dacă mesajul nu este postat unde trebuie și prin bunăvoința dumnealor să-l mute în secțiunea corespunzătoare.
                          Mulțumesc anticipat pentru interesul, atenția și răspunsurile dumneavoastră.

                          Comment


                          • Nimic domnilor, nici unul nimic..? A întrat ceata pe topicul asta...

                            Comment


                            • Salut,

                              Nu stiu cat o sa te pot ajuta in legatura cu reglajele, insa daca vrei sa incerci sa le faci poti viziona acest clip https://www.youtube.com/watch?v=wvDgrynOzOY&t=445s unde te invata pas cu pas cum se face, sau ai putea sa adresezi o intrebare pe grupul Academia Car Audio dupa Facebook .

                              O seara/zi buna

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google