Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aici este pentru statii CB,adica aparate pentru emisie-receptie unde radio, in Citizen-band.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • de azi sunt mandrul posesor al unei antene megawatt 4000 (aveam sirio 2000). il folosesc impreuna cu statia intek h520i. as vrea sa cumpar un amplificator de emisie si m-am orientat spre acesta : Amplificator RM KL 200. ce parere aveti ? este ok? sau dati-mi alte optiuni in aceiasi bani si la aceiasi putere. multumesc !
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Mai bine fara amplif, asa nu mai te injura colegii.

        Comment


        • ampliful ar fi doar pentru situatii neprevazute. imi ajung cei 4W stock

          deci : o parere la postul 1082 de la cei mai avizati ?
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • Amplificatorul mareste emisia, nu te ajuta la receptie.
            Sau ma insel?
            ECUFix
            Please don't visit my homepage!

            Comment


            • exista si pentru emisie si pentru receptie. modelul Amplificator RM KL 200 este pentru emisie iar modelul Amplificator RM KL 200P este si pentru receptie. este doar un exemplu.
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • daca vrei amplificare pt emisie , kl200 e ok. Insa daca optezi pt ceva si cu functia de p-reamplificare pr receptie, s-ar putea sa fii dezamagit, ca iti amplifica mai multe decat conversatia din trafic( linii de inalta tensiune, paraziti in general..)
                sigpic42.453.149

                Comment


                • Si eu ma gandesc sa achizitionez o statie CB,in cazul in care detectoarele vor fi interzise.Deocamdata ma documentez...
                  Last edited by D-FENS; 12 March 2012, 23:27.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • Daca vrei un Midland 220 sau 278 iti stau la dispozitie..........pretul este ok si statiile sunt noi.

                    Comment


                    • am mai multe masini(nu e lauda ) si vreau sa-mi cumpar o singura statie(pentru iesire din localitate). Daca o mut periodic de pe una pe alta, intampin ceva probleme? Ma gandeam si la un alan52, sa-mi fie usor sa o mut de pe o masina pe alta.Stiu ca antena se calibreaza...

                      Comment


                      • din cate am citit despre acest alan nu prea are referinte foarte bune. multi spun ca se incinge foarte rau.
                        si eu cand am luat am oscilat intre aceasta si intek. am ales intekul

                        nu apare nicio problema daca o muti de pe un turism pe altul
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Originally posted by D-FENS View Post
                          Si eu ma gandesc sa achizitionez o statie CB,in cazul in care detectoarele vor fi interzise.Deocamdata ma documentez...
                          Niciodata nu e prea tarziu ))

                          Eu nici acum nu cred in utilitatea ei, dar este foarte utila

                          La inceput ma stresa sa vorbesc, dar nu e musai sa vorbesti, asculti, bagi la tartacuta si n-ai cum sa nu dai info mai departe cand stii ca acolo a fost ceva.


                          ...si daca esti injurat, nu pune la suflet

                          Comment


                          • Inca nu sunt hotarat,astept sa vad daca interzic astia detectoarele.Statia ma cam streseaza,nu prea suport gajaiala pe care o face.Dar pana la urma...Nu vreau ceva sofisticat,doar pt info-trafic si cu antena pana 1m.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Originally posted by D-FENS View Post
                              Inca nu sunt hotarat,astept sa vad daca interzic astia detectoarele.Statia ma cam streseaza,nu prea suport gajaiala pe care o face.Dar pana la urma...Nu vreau ceva sofisticat,doar pt info-trafic si cu antena pana 1m.
                              In banda CB , marimea antenei chiar face diferenta ! ... si daca mai ai si xenon aftermatket , ridici squelch-ul deoarece se produc interferente , scade sensibilitatea semnificativ . Si eu am fost sceptic inainte sa achizitionez statia insa acum nu as mai circula fara.

                              Comment


                              • si eu am plecat de la o antena de 35 cm am trecut la sirio 2000 iar acum la megawatt 4000 )
                                intr-adevar lungimea conteaza )
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google