Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tocmai mi-a crapat intekul h520i. mi s-a spus ca au cazut oscilatoarele (ce-or fi alea nu stiu). m-as orienta spre acest model. daca il are cineva l-as ruga de ceva impresii.

    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • dar la ce ajuta butoanele alea?...in rest e o statie buna, daca ai si o antena capabila isi face treaba foarte bine pentru ce ne trebuie noua

      Comment


      • antena este megawatt 4000. or fi bune la ceva si butoanele. )
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • Am facut un test cu " President TEDDY + President SUPER FLORIDA 680mm " in oras (Craiova), ora de varf si distanta, masurata pe harta in linie dreapta , la care am fost receptionat este de 5 km (+/- ceva metrii acolo) . Cum vi se pare?!
          Voi unde ati pozitionat statiile, atat permanent cat si provizoriu!!
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • pentru oras eu zic ca este foarte bine avand in vedere ca sunt si alte bruiaje in oras este bine, inafara orasului eu zic ca o sa te auzi bine, sincer inafara orasului nici nu-ti trebuie sa te auzi la mai mult de 7-8 km(in directia ta de mers) parerea mea, este imposibil sa nu te auda cineva inafara orasului in aria de 7-8 km, statia mea este pozitionata langa schimbatorul de viteze pe suportul de plastic, cred ca acolo o au majoritatea, dar pozitioneaza unde crezi tu ca iti este mai la indemana

            Comment


            • Cam asa o am si eu este oarecum la indemana! Ma gandeam la o locatie mai camuflata...
              De curand am montat-o pe un logan dotat cu "inel" de la ropetrol si cablul de la antena trecea prin apropierea " inelului " din jurul busonului de alimentare si am avut parte de o multime de bruiaje. Rezolvarea a fost mutarea cablului antenei pe partea stanga a masinii cat mai departe de inventia celor de la rompetrol.
              A mai intalnit cineva problema asta?!
              Mai este mult pana departe ...sigpic

              Comment


              • Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                tocmai mi-a crapat intekul h520i. mi s-a spus ca au cazut oscilatoarele (ce-or fi alea nu stiu). m-as orienta spre acest model. daca il are cineva l-as ruga de ceva impresii.

                http://www.radiocomunicare.ro/produs...,-Tonuri-DTMF/
                am rezolvat-o cu statia din greseala o mutasem in modul AM...
                acum o tin cu tastatura blocata sa nu se mai intample. bine ca nu am apucat sa dau cu ea de pamant )
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • si cum au tras concluzia ca ti-au picat oscilatoarele?? )) la ce meseriasu lu peste ai duso? bine ca nu ai apucat so dai de pomana )

                  Comment


                  • pai statia pe AM e ca si moarta. sunt curios si eu ce meseriasu a dat diagnosticul asta....
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • nu a vazut statia. eu i-am spus simptomele iar el si-a dat cu parerea si mi-a dat un numar de telefon al unuia care se ocupa cu asa ceva.
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • ee daca nu a vazut-o nu putem sa-l punem la zid....bine ca ai descoperit problema

                        Comment


                        • Revin cu o fotografie cum e pozitionata statia, oarecum provizoriu dar e la indemana!

                          Am auzit ca daca reusesti sa treci statia din modul EU in modul RU beneficiezi de mai mult decat cei 4w, are cineva idee de asa ceva?!
                          Attached Files
                          Mai este mult pana departe ...sigpic

                          Comment


                          • nu-i rea pozitionarea. de fapt cred ca este cel mai comod loc pentru logan.
                            sa o folosesti cu placere. drumuri bune !
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • thx. colegu` si voua la fel!
                              Am pozitionat-o acolo pentru ca trebuie sa o iau din masina, cand nu merg ca poate ma "usureaza " niste "binevoitori". La un moment dar ma gandeam la o gaura in plansa de bord undeva deasupra butonului de reglare faruri!
                              Mai este mult pana departe ...sigpic

                              Comment


                              • Este cel mai comod. Acolo am pozitionat-o si eu.

                                Sa o folosesti cu placere.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google