Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ma o statie TTI 550 cu antena midland alan 9 plus si sunt super multumit de ea.

    1.6 MPI 8Vsigpic

    Comment


    • statie este de calitate medie modulatie buna ,ASC , micuta se poate monta usor in logan , dar antena, super scula , super calitate , una din antenele de top de la un producator de top, ia zi cum e receptia , montura e fixa sau pe magnet?
      baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

      Comment


      • La mine montura antenei e pe magnet de 16cm si e montat pe portbagaj

        Comment


        • Aveti grija la "dintii" de la prinderea DV atunci cand puneti antene f lungi pe aceasta prindere si rulati cu viteze f mari sau cand bate vantul f puternic!!

          Eu am avut vreo doua persoane care au cumparat de la mine aceasta antena (Alan S9) si care au reusit sa "macine" dintii respectivi datorita faptului ca nu mi-au ascultat sfaturile.
          Ideea e ca antena e bine sa fie pusa perpendicular pe masina si surubul fluture sa fie pus cu fata sau cu spatele la directia de mers si nu in lateral, asta pentru o mai buna rezistenta a prinderii la viteze mari, chiar daca producatorul a facut aceasta antena tocmai pt a putea fi inclinata...

          E total gresit sa fie inclinata din doua motive:
          1. Se modifica SWR-ul antenei ...pt performante maxime si din punctul asta de vederea ea trebuind sa stea perpendiculara pe masina.
          2. Exact ce spuneam mai sus.. se pot duce dintii prinderii DV din cauza curentilor de aer la viteze mari.

          Pt antene de la 1.5 metri in sus va recomand cu incredere prinderea PL.

          In rest, Aland S9 este o antena exceptionala din toate punctele de vedere!!
          Last edited by meghitz; 26 May 2011, 09:41.
          VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

          Comment


          • Salutare.
            Am o statie Midland Alan 100 plus cu o antena de 70 cm.
            vreau sa-mi cumpar o antena mai mare(160 cm), si nu stiu ce sa aleg.
            ma puteti ajuta?
            numai bine!!

            Comment


            • Iti pot confirma doar ca orice antena de 1,5 m e mai buna decat una de 0,7 m )

              Eu am una de 1,65 m pusa pe Logan Ila un Intek) si uneori bate/primesc semnal de unde nu trebuie.

              Noi nu suntem soferi de tir sa ne depanam viata pe 22, ne intereseaza ce este in fata si daca stim putem sa ajutam(eventual) pe alti colegi de trafic

              Comment


              • Originally posted by mmaxalb View Post
                daca vro data veti vrea sa cumparati aparatura CB feritiva ca de dra.....
                Sc. Auto-Val Nova Srl.
                Fix / Fax : +4 0334.104.041
                E-mail : office@cbradio.ro
                Web : http://www.statiiradiocb.ro

                Forum / Blog : http://www.cbradio.ro

                nu de alta dar sar putea sa va para rau dupa, daca nu cumparati de cel putin 1000 ron veti fi tratat porceste, nici mu ma gindesc ce se poate intimpla daca voi avea nevoie de garantie
                daca vreti detalii va pot da pe pm ,copie a discutiei de pe mail sa vedeti cum sunt tratati cei care cumpara de
                Iarta-ma ca te dezamagesc, dar de la astia am statia si antena. Sunt comandate pe net si am vorbit la tel cu dansi. Au fost foarte cooperanti si cand i-am rugat sa imi schimbe antena, deoarece ma razgandisem si vroiam ML 145. Pentru mine au fost exemplari si foarte politicosi.
                Ce ati gasit de impartit nu stiu, dar eu nu pot sa ma plang de nimic.

                Comment


                • ce ziceti de o statie uhf transceiver icom ic-2010 se poate folosi ca radio cb?

                  Comment


                  • Da mai multe detalii,nu am gasit pe nicaieri, date despre ea.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • fratilor care aveti vreo baza magnetica cu tot cu cablu de rezerva si ma ajutati si pe mine ?

                      Comment


                      • fii si tu mai explicit,zgarcitule

                        Comment


                        • Originally posted by alyk2009 View Post
                          fratilor care aveti vreo baza magnetica cu tot cu cablu de rezerva si ma ajutati si pe mine ?
                          TALPA MAGNETICA cu cablu am vazut ieri in Auchan in Cluj cu 61 Ron.

                          Comment


                          • Originally posted by 1q Mitru View Post
                            Iarta-ma ca te dezamagesc, dar de la astia am statia si antena. Sunt comandate pe net si am vorbit la tel cu dansi. Au fost foarte cooperanti si cand i-am rugat sa imi schimbe antena, deoarece ma razgandisem si vroiam ML 145. Pentru mine au fost exemplari si foarte politicosi.
                            Ce ati gasit de impartit nu stiu, dar eu nu pot sa ma plang de nimic.
                            Daca nu ti-au dat actele cerute adreseaza-te ANPC......si vei devea cum se poarta dupa aceea...

                            Comment


                            • ANPC ??? si tragi apa... am avut de a face cu ei si m-au tratat mai rau decat cei pe care vroiam sa ii reclam. abia in momentul in care am sunat la o televiziune locala au catadixit sa ma asculte. si stiti ce s-a rezolvat? nimic !!! in 30 de zile trebuia sa primesc un raspuns. a trecut mai bine de un an si nimic ...
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • De acord si de aceeasi parere cu Razvan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google