Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nimeni nu zice (stie) nimic de posibilitatea trecerii statie in normele RU?!
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • chiar vrei sa simti peste vreo doi-trei ani ca incep sa iti creasca manute in plus? sau inca o ureche?

      Comment


      • skd_ozenel - daca e la moda....DA
        acum serios vorbind...
        Mai este mult pana departe ...sigpic

        Comment


        • ce ziceti de tti tcb 550+wilson little wil?

          Comment


          • Am avut eu vreo 2 ani TTI 550, e foarte galagioasa, multe "caraieli". Singurul ei atu a fost dimensiunea. Am trecut de vreo juma de an la Danita 640, oldies but goldies, alta viata, s-a facut liniste-n golan. Daca totusi insist la o sensibilitate maxima si trec RF Gain la ora 15 si Squelch-ul la 12, apar zbarnaieli. Insa la o sensibilitate medie, adica RF Gain la ora 14 si Squelch la 13, uiti ca ai statie, auzi numai convorbirile, fara fasaieli. Concluzie, alta statie decat TTI si musai antena serioasa, adica ML 145. Antenele scurte, le mai spune lumea "spaghete" nu satisfac utilizatorul.
            Attached Files

            Comment


            • @Urs - nu te incurca la picioare acolo?! Initial asa am avut-o si eu, dar parca nu era spatiu destul si am mutat-o pe partea pasagerului. Cat despre antene inclin sa cred ca in radiocomunicatie "marimea" conteaza....
              Mai este mult pana departe ...sigpic

              Comment


              • si nu numai in radiocomunicatie )

                initial am avut si eu o spagheta de 35cm. mi se parea ca este perfecta. apoi am trecut la sirio 2000. nu suporta comparatie.
                in cele din urma am luat megawatt 4000. abia acum pot spune ca sunt pe deplin "satisfacut"
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • [QUOTE in cele din urma am luat megawatt 4000. abia acum pot spune ca sunt pe deplin "satisfacut" [/QUOTE]

                  Cu ce statie folosesti megawatt 4000?
                  Cainele care latra nu musca!

                  Comment


                  • o portabila intek h520i
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Originally posted by Tek_ids View Post
                      @Urs - nu te incurca la picioare acolo?! Initial asa am avut-o si eu, dar parca nu era spatiu destul si am mutat-o pe partea pasagerului.
                      Prima statie, TTI-ul, parca nici nu era, nu ma incurca deloc, nu o atingeam in mers. A doua insa, balena Danita 640, ma incurca si nu prea, piciorul drept sta continuu proptit de ea. M-am obisnuit si gata, a ramas in acceasi pozitie ca si TTI-ul. Am 1.82 inaltime si 81 kg.

                      Comment


                      • Si eu am avut un TTI si asa este, este foarte galagioasa.

                        La Danita 640 am trecut si eu desi este mult mai mare si nu are un design atat de placut ca TTI-ul dar este cu mult peste TTI.

                        Liniste totala in masina.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • ce parere aveti despre statia asta?
                          merita 200 de lei (fara antena)?
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Seamana cu TTI-880. Dat fiind faptul ca e MIDLAND nu cred ca e o statie de proasta calitate.

                            Vezi si tu cam ce pret are de noua si ce stie sa faca.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • daca e noua merita numai ca ce putere de emisie are ? daca are 4W cum scrie pe cutie e cam mica, dar e buna daca nu esti foarte pretentios

                              Comment


                              • tot ce stiu despre statie e ca e noua, alte detalii nu am, vanzatorul este sorintelehoi
                                ps: ce ar trebui sa caut, ca in materie de statii cb nu stiu ce sa caut pentru a fi pretentios
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google