Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am gasit midland 220 la 550 ron
    ce antena recomandati.

    Comment


    • mario, cel putin ML145, eventual una mai inalta.
      midland-ul ala e scump, iti iei intek de 20W si antena de banii aia

      Comment


      • poate nu toata lumea urmareste doar puterea ( legal este 4W ) ci si (mai ales )calitatea....parerea mea!!
        Mai este mult pana departe ...sigpic

        Comment


        • stiu cat e legal, ca lucrez in domeniu. Te rog sa-mi spui cu ce este mai calitativ midland-ul decat intek-ul, avand in vedere ca se fabrica in EXACT aceeasi locatie din china
          Culmea, ambele firme sunt italiene.diferenta e ca midland-ul sunt mai vechi si mai renumiti, deci se vinde numele. la fel ca President

          Comment


          • Nu face comparatie intre Midland si Intek.
            Se fabrica in aceeasi locatie dar la alte standarde.
            Totul se face in china chiar si iphone dar nu il poti compara cu eboda ca se face in aceeasi fabrica.
            Cine este intek?
            Daca spui ca e mai tare ca si President atunci ma dau batut.
            Last edited by stoicanu; 9 August 2013, 10:59.
            sigpic

            Comment


            • nu pot compara intek cu president, avand in vedere de cat timp face president statii. Dar nici president nu mai e ce a fost acum 10-12 ani. O statie de 10 ani de la president nu o prea poti compara ca performante cu multe statii noi inclusiv de la intek sau midland.
              Dar cand vad ca unii recomanda cobra, danita sau tti, imi vine sa ma las de meserie si de vandut statii. La fel reactionez si cand vine unu si imi cere un amplificator care sa amplifice si receptia nu doar emisia. Pai ce sa amplifici nene daca nu ajunge semnalul la tine? )

              Comment


              • Daca vinzi nu inseamna ca lucrezi in domeniu paerrea mea! (daca surubaiesti la ele este alta mancare de peste si te astept cu poze si detalii fundamentate). Eu personal m-am jucat la amandoua si nu asi alege nicioadata intek (`nspe W) in detrimentul lui midland 220.
                Motive : se aude mai bine si este mai robust lucrat midland-ul (sunt convins ca si calitatea pieselor din interior difera ca sa nu mai vb. de restul)
                Colegul stoicanu a pus punctul pe "i" inainte .
                Toate Bune!
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Originally posted by Razvy View Post
                  nu pot compara intek cu president, avand in vedere de cat timp face president statii. Dar nici president nu mai e ce a fost acum 10-12 ani. O statie de 10 ani de la president nu o prea poti compara ca performante cu multe statii noi inclusiv de la intek sau midland.
                  Dar cand vad ca unii recomanda cobra, danita sau tti, imi vine sa ma las de meserie si de vandut statii. La fel reactionez si cand vine unu si imi cere un amplificator care sa amplifice si receptia nu doar emisia. Pai ce sa amplifici nene daca nu ajunge semnalul la tine? )
                  Aici sunt deacord cu tine 100%.
                  Caliatatea a scazut pe toate fronturile dar firmele consacrate tot deasupra raman.
                  Cumpara o statie facuta de Uniden pentru USA si una facuta pentru Europa care vin sub denumirea de President.
                  Sa nu mai vorbim de preturi care sunt mult mai scumpe numai pentru simplu fapt ca au si FM.
                  sigpic

                  Comment


                  • eu am luat de la razvy statia asta: http://www.mondoplast.ro/Statie-Radi...799-pg_ft-4210

                    si antena asta: http://www.cbmania.ro/antene_statii_..._de_125mm.html

                    sper sa fie suficienta pentru nevoile mele..
                    Last edited by faraonw; 9 August 2013, 21:36.
                    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                    sigpic

                    Comment


                    • am renuntat la un tti770 si am ales midland 220
                      sper sa fiu multumit de midland inca nu am montato.

                      Comment


                      • faraonw, vezi ca ai ratat putin magnetul
                        Al tau e mai mare cu 20mm decat cel din link. e Mag 145 ;)

                        Comment


                        • e perfect atunci
                          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by mario_09 View Post
                            am renuntat la un tti770 si am ales midland 220
                            sper sa fiu multumit de midland inca nu am montato.

                            Ce te-a determinat sa renunt la tti? Pune nieste poze cu midland 220 sa vedem cum ai reusit montajul pe masina.

                            Comment


                            • Salutare domnilor! De ceva vreme merg foarte mult pe drumurile patriei si se pare ca acele MCV-uri echipate cu dispozitive speciale apar din ce in ce mai des pe traseul meu. Am inceput sa fiu satul sa-mi fie mereu frica prin localitati, mai ales pe E85, unde cand mergi spre Bacau, Roman este plin de localitati. Ideea e ca am luat o decizie si doresc sa achizitionez o statie CB pt a sta mai linistit. Am gasit 3 modele, insa nu stiu ce sa aleg. Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat in privinta alegerii.
                              Rog moderatorii sa nu stearga link-urile, intrucat nu doresc sa fac reclama, ci doar sa fiu ajutat in privinta achizitionarii unei statii radio CB.
                              Multumesc anticipat.
                              Uitati si link-urile:




                              Am uitat sa mentionez faptul ca am un buget maxim de 500 Ron.
                              Si inca ceva: vreau o statie care sa aiba un raport bun pret-calitate, sa bata departe si sa se auda bine.
                              Last edited by cristi_ccd; 14 August 2013, 15:35. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • cristi,eu am luat de la razvi statie intek m799 plus si antena sirio ml 145 iar azi dimineata am transmis pe 15 km pe a2..eu eram la km 31 iar cel care ma receptionat la km 46..
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google