Jante Tabla Originale, Cum Le Verificam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ca idee, jantele de Conex la 120-130 lei sunt din tabla "moarta" Adica la o mica atingere de gresie (de la 10-15 cm) s-a indoit muchia.... Cred ca asta spune totul despre calitatea lor.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #32
      Si de ce sa pui prezoane de la jantele de aliaj, la cele din tabla ?

      Comment


      • #33
        Pentru ca am jante din aliaj si intentionez sa-mi iau 4 jante de tabla, de origine bineinteles.
        Nu am prezoane cu saiba.
        Scuze de postare intr-un topic nepotrivit; am gasit aici ceva mai concret;http://www.loganclub.ro/forum/prezoane_roti-t1262.html
        Rog un moderator sa pute postul anterior; mersi.
        Last edited by IancuMIC; 5 November 2012, 10:12.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          Originally posted by danielliviu View Post
          Ca idee, jantele de Conex la 120-130 lei sunt din tabla "moarta" Adica la o mica atingere de gresie (de la 10-15 cm) s-a indoit muchia.... Cred ca asta spune totul despre calitatea lor.
          De aratat arata bine )

          Despre calitatea produselor oferite pot sa spun ca la fostul job am avut foarte mult contact cu ei (le vindeam direct materiale de sudare) si stiu ce materiale foloseau, tabla cat mai ieftina (vezi elementele de caroserie de rahat, plus evacuarile din foita de tigara) materiale de adaus de calitatea 2-3.
          Bani multi la mijloc.

          Personal cand vad Conex fug...

          Comment


          • #35
            Astazi dupa amiaza am luat 4 jante de tabla si prezoane de origine; jantele de Conex erau peste tot 100 lei; 120 erau unele de import, din Slovacia parca.
            Janta din poza se spune ca e pentru Sandero; ale mele au alt cod.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #36
              Sa fie 4x100 cu 15", ET43-50 si sunt ok.

              Comment


              • #37
                Pe 15'' sunt si ET 50.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #38
                  Atunci sunt ok.

                  As avea o rugaminte, daca poti sa faci o poza la prinderea jantei de roata (din fata e suficient), chiar zona de prindere.

                  Comment


                  • #39
                    Pot sa fac asta dar maine; le am in masina pe toate 4, pregatite pentru miercuri, cand merg in reprezentanta la revizie.
                    Am observat ca are o gaura mica (~ fi 6-7mm), intre gaurile pentru prezoane; pentru centrare mi-au spus cei de la magazin.
                    Last edited by IancuMIC; 5 November 2012, 21:25.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #40
                      Iancu cat a costa bucata?
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #41
                        1550 lei bucata (cu Certificat de garantie , Dacia Automobile).
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #42
                          1550 bucata e mult, cred ca ai gresit. Poate 150/155?

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Octavian View Post
                            As avea o rugaminte, daca poti sa faci o poza la prinderea jantei de roata (din fata e suficient), chiar zona de prindere.
                            Poze cu jantele de origine;
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #44
                              Multumesc.

                              Astea ce le-am luat acum SH nu cred ca sunt de uzina, au ET43 (asta imi place) si prinderea nu e la fel
                              Attached Files

                              Comment


                              • #45
                                Cu placere.
                                Ies un pic mai in afara astea cu ET-ul mai mic de 50, nu?
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google