Jante Tabla Originale, Cum Le Verificam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da 7 mm, dar nu e asa de mult incat sa afecteze directia, articulatiile.

    Comment


    • #47
      Cei de la magazinul de unde le-am luat, mi-au spus ca alea cu ET mai mic sunt pentru Sandero.
      Maine le pun la ...treaba.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #48
        Deci pana la urma, 155 de lei bucata de la dealer? Ca doar n-ai dat 1550 lei pe una :P

        Comment


        • #49
          Exact 155 lei bucata, dar nu de la dealer; acolo erau 170.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #50
            Si scrie pe ele vreun producator?Poate postezis i te de unde l-ai luat..sau e un simplu magazin de la voi?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #51
              Originally posted by Octavian View Post
              Multumesc.

              Astea ce le-am luat acum SH nu cred ca sunt de uzina, au ET43 (asta imi place) si prinderea nu e la fel
              Cam la fel arata si ale mele de pe spate (tot ET43), si stiu sigur ca sunt de pe Renault (cred ca Megane 1). Tot sh le-am primit si eu.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #52
                Originally posted by micutzu666 View Post
                Si scrie pe ele vreun producator?Poate postezis i te de unde l-ai luat..sau e un simplu magazin de la voi?
                Nu scrie nici un producator; doar etichete de origine si codul 82 00 7898 82; am urcat o poza la postul 35 de pe pagina anterioara.
                E un magazin intr-o zona in care se vand piese auto.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #53
                  Pe jantele originale scrie si RENAULT, cu galben.

                  Comment


                  • #54
                    @Iancu- De curiozitate,au poansonate literele MW(magnetto wheels) pe buza jantei?
                    Last edited by dragos firoiu; 7 November 2012, 18:09.
                    ubi concordia ibi victoria

                    Comment


                    • #55
                      Doar o completare: ET 50 e la Ph1 iar la Ph2 e... ET 43.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by dragos firoiu View Post
                        @Iancu- De curiozitate,au poansonate literele MW(magnetto wheels) pe buza jantei?
                        Daca ar fi trebuit sa fie pe interiorul jantei, regret le-am montat deja; la exterior ma pot uita.
                        Daca ajuta la ceva; certificatul de garantie e un tipizat mai deosebit cu sigla Dacia Automobile Pitesti, unde printre altele, produsul este autentificat ca piesa de origine.
                        In ceea ce ma priveste, ce era de facut am facut; le-am cumparat si am pus pe ele anvelopele de iarna.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #57
                          Sa le folosesti sanatos si cu folos!Eram curios sa stiu, daca jantele comercializate after market sub sigla Dacia, sunt ale aceluiasi producator,ca acelora din fabrica.
                          ubi concordia ibi victoria

                          Comment


                          • #58
                            Multumesc; cei de la Dacia schimba uneori anumiti producatori, din motivele doar intuite de noi. As putea sa ma uit si la rezerva care e din tabla si primita la livrarea masinii, dat tocmai ce spuneam, din 2008 pana acum...
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by danielliviu View Post
                              Cam la fel arata si ale mele de pe spate (tot ET43), si stiu sigur ca sunt de pe Renault (cred ca Megane 1). Tot sh le-am primit si eu.
                              Multumesc, deja suna mai incurajator

                              Inca nu am pus anvelopele de iarna pe ele, sper in weekendul viitor.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Octavian View Post
                                Inca nu am pus anvelopele de iarna pe ele, sper in weekendul viitor.
                                Eu deja am pus anvelopele pe ele, daca tot mi-ai "vandut" pontul cu reprezentanta; nu cred ca le mai pun capace; imi plac mai mult asa, zici ca e masina noua
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google