Jante Tabla Originale, Cum Le Verificam?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Da, si eu tot asa le tin, fara capace )
    Arata mai bine (o treaba total subiectiva, tata-meu turba ca le vede asa dezgolite) dar daca sunt vopsite sau noi, mai este avantajul ca vor tine mai mult fara sa se duca vopseaua.

    Capacele sunt moartea vopselei la jante, testat in timp. Apa sta mai mult acolo, iarna ce arunca astia pe drum corodeaza ca dracu pana la tabla zonele acoperite de capace, vara daca nu curata bine in spalatorie solutia activa corodeaza si ea.

    Am doua jante vopsite de 5-6 luni (am pus poze mai in urma) , dupa ceva ploi si noroaie, nici urma de vopsea sarita sau punct de rugina.

    Comment


    • #62
      Vreau 4 jenti de logan 1,5 DCI fabr.2006,originale.....de unde? si la ce pret?

      Comment


      • #63
        Din reprezentanta 160-170 lei bucata, sau din targ sh 250-400 lei setu 4 buc.

        Comment


        • #64
          la un magazin dacia mi-a cerut 205 lei pe o janta originala

          Comment


          • #65
            Astă toamnă am luat eu cu 155 lei bucata; jante de origine cu certificat de garanţie emis de Automobile Dacia.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #66
              are idee cineva cata vopsea mi-ar trebui pentru 4 jante de tabla fata verso. ?

              Comment


              • #67
                baieti am si eu o dilema, nu prea ma pricep asa ca tot ce am reusit sa fac a fost o poza in graba
                janta asta este originala ? scrie pe mijloc et43, nu stiu daca mai scrie si altceva si din poza pare ca nu scrie, voi mai da maine o fuga sa ma uit la ele din nou, au un pret foarte bun 300 toate 4 fara anvelope
                Attached Files
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #68
                  Din pacate coul Renault e scris cu galben pe partea jantei "imbracata" de anvelopa.
                  Cu anvelopa pe ea, nu stiu alta metoda sa o poti verifica daca e originala.

                  Comment


                  • #69
                    [QUOTE=blade_kyller;1258220]
                    Salutare,
                    A- inseamna schimbu, adica schimbu 1,B schimbu 2 si asa mai departe, diferenta dintre original si fake este inscriptia pansonata pe buza jantei: ''MW'' care inseamna Magnetto Wheels Romania si sunt produse la fabrica din Dragasani cu acelasi nume.
                    Bafta[/QUOTE

                    Comment


                    • #70
                      multam cromatic, am citit tot threadul insa mi-a scapat, pur si simplu nu am vazut postul respectiv
                      de curiozitate am coborat in beci si am fotografiat jantele de tabla originale din 2005, et50, sa vad cam cum trebuie sa arate si avem felul urmator
                      Attached Files
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • #71
                        Pentru putin, deci se confirma, informatia lui blade_kyller este corecta.

                        Comment


                        • #72
                          Salutare

                          aveti idee daca janta din imagini este originala. va multumesc





                          Multumesc mult.

                          Comment


                          • #73
                            Le-am vazut si eu, imi par niste facaturi foarte bine reusite cel putin din poze. Nu apare insa MW unde ar fi trebuit si anume inainte de "6JX15H2", vezi poza atasata de mine mai sus, nu mai vorbesc de fontul ordinar al scrisului.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • #74
                              Sa inteleg ca chiar sunt facaturi sau sa mai astept niste pareri...

                              Comment


                              • #75
                                Faci cum crezi, parerea mea este ca sunt ordinare.
                                Mai cauta o poza pe google cu scrisul galben pe interior al unei jante de origine, difera suficient cat sa-ti dai seama.
                                Mai bine dai un ban pe ceva ce esti sigur 100% ca sunt originale.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google