Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu arata rau

    Comment


    • Kormoran - Garantate pe viata!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • De ce denigrati aceste anvelope? Pe masina personala am Kormoran snowpro si pe masina de servici Bridgestone.Nu am simtit nici o diferenta.(toate anvelopele au fost puse pe masini, de noi)
        AC/DC- RIDE ON

        Comment


        • Unii simt ca le trage masina mai bine dupa ce schimba uleiul, altii simt diferente de 0.1 secunde pe 0-100 km/h, tu nu simti diferenta intre doua tipuri de anvelope. Nu te ingrijora, e doar o problema de perceptie, nu toata lumea s-a nascut fulopșăn!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Kormoranele isi fac treaba si o spun dupa ce le-am folosit cativa ani, inclusiv iarna.

            Comment


            • kormorane am avut si eu si nu as mai pune pe masina nici daca le-as primi degeaba.cele mai proaste posibile.are dreptate Niki cand zice ca aveti probleme cu perceptia

              Comment


              • Originally posted by gaboneygg View Post
                kormorane am avut si eu si nu as mai pune pe masina nici daca le-as primi degeaba.cele mai proaste posibile.are dreptate Niki cand zice ca aveti probleme cu perceptia
                Sincer, personal nu simt diferenta de 0,1 secunde pe 0-100Km.Ce te face sa crezi ca sunt cele mai proaste anvelope?
                AC/DC- RIDE ON

                Comment


                • kormorane , sunt ,, bune" cand ploua , ori cu ele
                  ori cu sania pe zapada e acelasi lucru.

                  Comment


                  • Originally posted by mcornel View Post
                    opa kormoran style, da curse sunt pe fata la un logan mcv.
                    Si mai zice lumea ca nu sunt bune , astea cred ca au 150000 si masina nu a patit nimic din cauza lor, inca merge "intreaga", deci ...
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • Salut, eu am kormoran de cand am cumparat masina si sunt foarte multumit, ultimele 2 din 4 originale ale masiniile mai pun si vara asta si am deja 100000 Km, sa nu exageram si sa nu fim rai, raport calitate pret sunt exceptionale, acum am mai achizitionat 2 second si am sa mai achizitionaz vara asta inca 2 noi pentru a le pune pe fata, cum am zis sunt foarte multumit

                      Comment


                      • nu ai avut "norocul" sa trebuiasca sa franezi brusc, sa vezi pe urma cat le mai laudai.

                        Comment


                        • Asa este, la franare brusca sunt sanie.

                          Ps la logan tata intra in a noua vara cu kormoranele, masina are per total vreo 70000km. Sa presupunem ca vreo 35000 vara, gumele nu au galme, crapaturi, fisuri, doar uzura normala, le 'tratez' de 2 ori pe an cu silicon, cand le pun, si cand le dau jos.

                          Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • 15 ani si o luna
                            Logan 1.4 Ambiance
                            fabricat si cumparat in februarie 2007, primul propietar
                            49 950 Km

                            Am schimbat anvelopele originale Kormoran care aveau DOT 4806.
                            Au fost folosite permanent. Nu am utilizat niciodata anvelope de iarna.
                            Doar in primii ani dupa achizitia masinii am circulat in conditii de iarna dar numai in Bucuresti.
                            Anvelopele arata ca in pozele atasate.
                            Anvelopa din dreapta fata a fost intepata in talon in urma cu peste 10 ani.
                            Reparatia a fost facuta la Sama, la fostul service de pe bulevardul Ferdinand (fost Dimitrov), colt cu str. Avrig (in Bucuresti, sector 2).
                            In rest nu am avut nicio pana, niciodata.
                            In ultimii 4-5 ani au inceput sa piarda presiune (0.1 - 0.2 bar pe an) iar roata reparata pierdea (0.2 - 0.4 bar pe an).
                            Tot in ultimii 4-5 ani am inceput sa le umflu cu 0.2 bar peste indicatia tehnica (2.2 pe fata in loc de 2.0 si 2.4 pe spate in loc de 2.2).
                            Verificarea presiunii o faceam o data pe an, in luna in care era planificat itp-ul.
                            Din punct de vedere al uzurii cred ca mai mergeau 10 000 Km cele de pe fata si 20 000 Km cele de pe spate dar din pacate au foarte multe crapaturi, cauciucul a imbatranit. Nu vreau sa-mi fortez norocul. Roata de pe stanga spate are si o crapatura mare pe talon.
                            Roata de pe stanga fata are infipt un cui dar fara floare si roata din dreapta spate are infipta o piesa metalica.Le-am vazut in urma cu aproximativ 1000 Km dar nu am vreu sa le scot ca sa nu fac pana.
                            Posibil sa fie si alte asemenea obiecte intrate in anvelope.
                            Din cei aproape 50 000 Km cat are masina in jur de 40 000 Km sunt facuti in Bucuresti.
                            In ultimul timp m-am plimbat mai mult ptin oras.
                            Rotile nu au fost niciodata schimbate intre ele.
                            Kormoran o marca de incredere!
                            Attached Files
                            Last edited by abc; 14 April 2022, 10:34.

                            Comment


                            • Originally posted by abc View Post
                              Am schimbat anvelopele originale Kormoran care aveau DOT 4806.
                              Ce anvelope ți-ai luat (montat) în locul lor?!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google