Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ~ doua saptamani am Continental EcoContact 5. Diferenta ca de la cer la pamant intre vechile anvelope si acestea; masina sta foarte bine in curbe va viteza mare, franare perfecta, zgomot substantial diminuat.
    Initial aveam in plan un schimb la primavara dar , nu e intotdeuna cum iti faci planurile.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Cand va luati gume eu spun sa va bazati pe testele facute de mai multe firme in domeniu, apoi sa va ghidati in special dupa aderenta pe umed si zgomotul la rulare, consumul e infim mai mic/mare

      Comment


      • Nu spun ca nu asa e corect, dar foarte multa lume cumpara anvelope functie de bugetul alocat; din punctul meu de vedere am citit suficiente review-uri despre anvelope si, am decis in final sa optez pentru Conti.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Eu iarna asta am cumparat gumele astea,sper sa ma tina vreo patru ierni.
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by Razvy View Post
            consumul e infim mai mic/mare
            Foarte corect, în condiţii de rulaj preponderent urban diferenţa de consum e nesemnificativă.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Pe distante mari, diferentele inregistrate in privinta eficientei consumului, pot fi destul de importante, mai ales intre anvelopele din grupa A, B, fata de cele din grupele mult mai inferioare.
              http://www.conti-online.com/www/anve..._movie_ro.html; vezi filmuletul.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Salutare!
                Nu vreau sa fac reclama, dar la Cora au o promotie interesanta: 20% reducere la orice produs, inclusiv la anvelope, dar se paote cumpara doar un produs/zi cu aceasta promotie.
                Reducerea consta in tichet pentru cumparaturi ulterioare din magazin (a doua zi, adica acel tichet poate fi folosit a doua zi inclusiv la cumpararea altei anvelope..
                din pacate au doar doua sotrimente de anvelope de iarna: Debica si Rockstone .
                desi Rosckstone sunt made in China, au clasa C la consum si zomot , Debica au D si E..
                Iese un pret bunicel, mult sub ce am gasit on line..mult sub cat am dat eu pe anvelopele Debica acum 2 ierni..

                Comment


                • Decat chinezisme, mai bine Debica.
                  Debica Frigo 2 sunt fostele Goodyear Ultragrip 5.
                  Eu am avut Debica Frigo Directional si am fost multumit de ele. Debica Frigo 2 au mai multi useri si n-am auzit nemultumiri.

                  Acum 2 ierni era febra aia declansata de prevederea legala, ca urmare si comerciantii cereau mult pe o guma de iarna.
                  Last edited by mr.K; 11 October 2013, 09:02.

                  Comment


                  • Salutare !
                    Va supun atentiei o lista cu anvelope de iarna pe care le are la vanzare o firma din Iasi pentru a ajuta sa ma hotarasc pe care le voi cumpara.
                    Multumesc anticipat pentru cei care vor avea bunavointa de a posta.

                    Iata lista


                    Mentor M 200 *(F,C,dB=71) -185 Lei

                    Viking SNOWTECH II (F,C,dB=72) made in France -189 Lei

                    Kormoran SNOWPRO (F,E,dB=69) -192 lei

                    Matador MP 59 NORDICCA (G,C,dB=73) -194 Lei

                    Dayton DW 510 (made in ITALY by Bridgestone) -195 Lei

                    Kelly WINTER ST (C,F,dB=68) (made by GOODYEAR) -195 Lei

                    Marangoni 4 WINTER (E,C,dB=71) (made in ITALY) Protectie la Janta -197 Lei

                    Debica FRIGO 2 (E,F,dB=71) -199 Lei

                    Marangoni 4 WINTER Ranforsat (made in ITALY) Protectie la Janta -210 Lei

                    Marangoni 4ICE E+ Ranforsat (made in ITALY) Protectie la Janta -215 Lei

                    Sava ESKIMO S3 + (E,C,dB=68) -215 Lei

                    Am sa inserez si link-ul. Sa se accepte doar daca nu va fi considerat reclama.
                    Pret de Depozit la Anvelope vara, anvelope iarna si all season Livrare gratuita comenzi online
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • din cele enumerate, Debica si Sava ar fi cele mai bune din toate punctele de vedere!
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Am uitat sa adaug: Apreciez si oricare alta propunere care se afla in marja de 200 Lei.
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • nu gasesti nimic mai bun in banii astia decat sava si debica! fii atent la dot sa nu fie vechi!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Eu am Pirelli Winter Carving Edge pentru iarna si Continental cele stock cu care a avenit masina ,de vara. Nu le-as schimba pentru nimic in lume.

                            Comment


                            • fac treaba buna pirelli alea? le-ai testat cum se cuvine?
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Anterior am avut Matador Nordica cumparate de noi.Cele mai proaste anvelope pe care le-am avut vreodata.De 2 ori eram sa intru in masinile parcate la simple viraje max.30 km/h, zapada pe jos.Cu Pirelli nu am probleme.Ce-i drept nu-s testate la limita dar nu am avut situatii neplacute.Matador Nordica , o grozavie.Parca eram cu patinele pe gheata.Vrand nevrand faceai drifturi fara nici o experienta de "racer drifter".
                                Last edited by karlos12; 12 October 2013, 18:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google