Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @dan08: treaba buna iarna faci si cu Debica Frigo Directional si la costuri mai mici. Eu unul am iesit din nameti unde au ramas altii cu lanturi montate.

    Comment


    • Pt vara P Zero Nero
      Iar pt iarna, mai nou, ESA TECAR Supergrip.

      Comment


      • Ai folosit asa ceva iarna? Da niste detalii: pret, comportament, magazin, etc.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • eu am folosit Hankook W300 Bear
          195 50 16 - pe mitsubishi colt
          205 55 16 - pe skoda octavia

          o anvelopa foarte,foarte buna pe zapada si fleoscaraie.

          Comment


          • Eu am Kormorane si vreau sa le inlocuiesc cu 2 seturi de caucioace vara/iarna intre Fulda Kristall Montero 3 si Vredestein Snowtrack 3 ce ati alege? Dar intre Dunlop Winter Sport 3D si Goodyear Ultra grip 7+?

            Comment


            • Vredestein si GoodYear. Ambele au iesit mai bine in teste.

              Comment


              • Intre cele enumerate mai jos as alege intotdeauna UG7+.
                Toate 4 masinile le am incaltate cu gumele astea, sunt foarte multumit de ele (sunt la a patra generatie: UG2, UG4, UG6).
                Este un cauciuc ideal pentru iernile noastre, aderenta foarte buna la zapada batatorita pe care nimeni nu o curata, are o tractiune ceva mai slaba in zapada proaspata fata de concurenti.
                Dar compenseaza din plin pe sosea uscata sau uda iarna, prin zgomot redus la rulare, aderenta excelenta la cele mai mici temperaturi si o capacitate foarte buna de evacuare a apei (chiar si la ploi torentiale) avand o rezistenta la acvaplanare net superioara multor cauciucuri de vara.
                Recomand calduros celor care vor sa dea un ban pe o guma excelenta.

                Comment


                • Multumesc pt pareri. Inca nu stiu ce buget am. Ideea mea este sa iau niste jante de aluminiu/aliaj etc + cauciucuri de vara si pe cele de tabla sa pun cauciucuri de iarna. Daca bugetul nu-mi permite iau doar de iarna pt ca sunt un must have, kormoranele se descurca cat de cat vara la un mers normal dar iarna patine de gheata cum au mai spus altii inainte mea:P

                  Comment


                  • Eu tin tot Conti.Eco 3 cele venite din fabrica,tocmai au facut 3 ani,purtate vara-iarna si se tin destul de bine.Anul asta ma bate gandul sa pun de iarna pe tablele care stau degeaba prin balcon.Sa vedem ce aleg...

                    Comment


                    • Originally posted by bad_hrc View Post
                      ... Inca nu stiu ce buget am.....
                      Pentru 4 Goodyear UG7+ trebuie sa contezi pe aproape 1200 de lei...

                      Comment


                      • Scump da' face, stiu marfa. Dar pentru masina personala sunt si variante pentru alt buget, nu stiu de ce toata lumea se arunca la anvelope de peste 300 ron/bucata,in special la cele de iarna. Preferabil sa fie cele de vara foarte bune, sunt folosite o lunga perioada din an. Daca sunt bani, normal ca se merita sa fie numai de top si vara si iarna.

                        Comment


                        • Salut,

                          Am gasit Conti WinterContact T830 la ~250 ron noi cu montajul inclus.

                          Ce ziceti, se merita?

                          Comment


                          • Vezi ce DOT au. Gumele sunt superbe si pretul foarte bun.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Presupun ca sunt "proaspete", ca au zis ca au facut comanda si ca trebuie sa le ajunga.
                              Sa vad in magazin ... daca sunt in 2010 facute, inseamna ca se merita ...

                              A avut careva? Se preteaza iernilor de la noi (fleoscaiala, gheata, polei, zapada - in ordinea asta a importantei zic eu ...)?

                              Comment


                              • Sunt mereu in TOP 3, in toate testele posibile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google