Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am si eu o intrebare care sunt cele mai bune cauciucuri de iarna?

    Comment


    • anvelope de top ... michelin alpin a4, dunlop sport 3d, continental winter
      nu cred ca exista cele mai bune anvelope de iarna, mai depinde si de masina

      Comment


      • Ce parere aveti despre cele doua tipuri de anvelope "Continental EcoContact5 si Michelin Energy Saver+" ? Va trebui sa imi cumpar un set de anvelope de vara si nu prea stiu ce sa aleg , sunt in dubii .... Poate stiti alt model de anvelopa bunicel sa imi spuneti si mie sa stiu spre ce ma indrum!? Multumesc.

        Comment


        • Eu am cumparat saptamana trecuta un set de anvelope Continental Premium Contact 5 si par a fi serioase.Si eu am ales tot intre cele doua tipuri.
          Tractorul merge cu motorina,masina merge cu benzina!

          Comment


          • eu unu vara merg pe Michelin Energy Saver si sunt foarte multumit si tin cam 60.000km.
            Attached Files

            Comment


            • @ cosmin am vazut ca anvelopele tale sunt pe 195/65/r15. Am o intrebare la tine, daca ti-ai pus anvelopele astea decat cele 185, ai mai facut o modificare ceva, sa nu "agate, bata" pe undeva? Intreb fiindca am arcurile stock la masina si sincer nu prea ma pricep. Cu anvelopele de 195 o sa stea masina mai bine pe josea sau care este treaba cu ele? Voi ce ziceti , sa raman la 185 sau sa trec la 195 dimesiunea la anvelopa?

              Comment


              • Ramai la 185/65/15. Loganu e barca, cu 195 va fi si mai barca. In rest, pot fi montate.

                Comment


                • Astazi mi-au ajuns Energy Saver-urile. La sfarsitul lunii o sa le pun la treaba. Fabricatie noiembrie daca nu ma insel.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Cam devreme pt gume de vara.
                    Dupa ce am avut pe masina Michelin si Conti, io zic ca la general Michelin e peste Conti si isi justifica pretul mai mare, poate nu intru-totul, dar sunt mai bune.

                    Comment


                    • Pai in general sunt temperaturi pozitive, asfalt in general uscat si cel mult ploaie. Prognoza meteo pe 15 zile nu arata schimbari majore si o data cu venirea primaverii temperaturile sunt in crestere, nu vad sa fie probleme cu anvelopele de vara, cel putin aici in sud. Plus ca vreau sa scap de o grija, procedura asta cu schimbatul rotilor vara-iarna e ca naiba, du-te ia rotile de vara, pune-le pe masina, du-le pe alea de iarna inapoi (le tin la un prieten acasa). In cel mai rau caz o sa ninga cateva ore, fara sa se puna pe jos si nu o sa pot folosi masina in ziua respectiva.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Dimineti cu -2...+5 grC vor mai fi mult si bine, nu spun ca guma de iarna face vreo minune, dar daca esti mai grabit te avantajeaza oleaca o guma de iarna.

                        PS: desi acum doua dimineti cu Pirelli ale mele era sa ma duc naiba, era ceva bruma asa pe drum, umiditate f mare in atmosfera.

                        Comment


                        • gumele de iarna sunt mai moi,iar cele de vara la temperaturi scazute devin casante,parerea mea e sa mai asteptam mai o luna pana sa schimbam cauciucurile de vara.

                          Comment


                          • Eu o sa schimb cu anvelopele de vara la inceputul lui Martie....asta daca nu vine iadul alb in perioada respectiva! Abia astept

                            Comment


                            • Si eu astept sa vina luna lui Martisor
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by Octavian View Post
                                Cam devreme pt gume de vara.
                                Dupa ce am avut pe masina Michelin si Conti, io zic ca la general Michelin e peste Conti si isi justifica pretul mai mare, poate nu intru-totul, dar sunt mai bune.
                                Subscriu si eu la treaba asta , Michelin-urile din fabrica le-am dat jos pe la 70k si erau trecute fara intrerupere prin sezoanele de toamna iarna, acum am Conti si deja mi se par uzate in 35 k .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google