Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Clar ca sunt de preferat cele de iarna de top. Dar, sunt si oameni care circula extrem de putin iarna, cunosc cazuri, iar pentru ei , anvelopele all season sunt un compromis.
    culmea e ca am alpin 4 dar circul foarte putin iarna spre deloc sunt un fel de pacala. ce-i drept, nici nu prea am nevoie sa circul. lucrez de acasa (traduceri de filme pt diverse televiziuni). dar am fost mai catolic decat papa si am vrut eu premium. am un prieten bun taximetrist care considera orice ban bagat in masina un ban pierdut. si circula cu navigator ajunse la martor.
    totusi am fost multumit de michelin pentru ambele sezoane. anvelope bune si cu uzura mica.

    Comment


    • Eu am de vara Barum Brillantis 2 cumparate acum vreo 2 ani. Nu mi se par grozave, au taloanele slabe. Eu merg aproape numai in Bucuresti si inevitabil mai incalec cate o bordura cand parchez... In consecinta, la 3 din 4 roti se vede ca s-a rupt cate o coarda in talon.
      In schimb, de iarna am un rand de Dunlop Wintersport din 2007, care rezista mai ceva ca bateriile Duracell, cred ca mai fac vreo 2 ierni cu ele. Nu au semne de imbatranire a cauciucului, iar "carne" in rizuri mai e destula.

      Comment


      • Originally posted by Obi-Wan View Post
        In schimb, de iarna am un rand de Dunlop Wintersport din 2007, care rezista mai ceva ca bateriile Duracell, cred ca mai fac vreo 2 ierni cu ele. Nu au semne de imbatranire a cauciucului, iar "carne" in rizuri mai e destula.
        Confirm si eu ca Dunlop W. sunt niste gume excelente.
        Ale mele sunt din 2008 si de-abia daca au trecut de prima tinerete.

        Comment


        • Barum Brillantis sunt niste gume potrivite cu Loganul: asa si asa, cat sa nu circuli pe janta, un pic mai bune decat Kormoran, dar nu cu mult.
          Te duci sanie cu ele si vara, daca nu ai ABS. Pe ploaie trebuie sa ai grija cat de tare intri in curbe.
          Tin ca 60k-70k, singurul lor punct forte.

          Comment


          • "Te duci sanie cu ele si vara, daca nu ai ABS" Asta faci cu orice masina si orice pneu daca franele merg bine.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • barum pe logan de 60.000 km franare praf

              Comment


              • Originally posted by einstein1984 View Post
                "Te duci sanie cu ele si vara, daca nu ai ABS" Asta faci cu orice masina si orice pneu daca franele merg bine.
                Diferenta e ca in caz ca ai Barum, te opresti dupa o distanta mai mare decat daca ai Dunlop de exmplu.
                Barum = plastic in procent mare

                Comment


                • Barum sunt pe podium la categoria panarame de anvelope!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Incepand de azi in Carrefour promotie la anvelope !
                    Debica Frigo 2 185/65/R15 - 168 Lei
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • e foarte buna oferta, cel mai mic pret pe net la anvelopa asta e ~190 lei, daca ai in plan sa le iei du-te cat mai repede
                      sunt foarte ok anvelopele fata de ce mai gasesti pe piata low cost
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Fost, Vazut, LUAT !!!
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Superb, FELICITARI. Nici de matiz nu gasesti asa ieftin
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Si cand ma gandesc ca eu am dat pe Michelin 315 lei/buc. Foarte bun pretul la Debica.

                            Comment


                            • Anvelopele de iarna
                              Attached Files
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Le vinzi sau vrei sa le faci de ras?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google