Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am dunlop de iarna si imi par bune. Ceva mai bune sunt Conti.

    Comment


    • Originally posted by george_mrg View Post
      salut baieti,aneti idee pot sa pun anveloe de iarna de 205/65 r15 fara sa am problem cu masina?
      Daca vrei sa transformi masina in bob poti sa pui iarna.

      Comment


      • il face bob si te trezesti cu el in brate!
        Keep walking...

        Comment


        • daca vad ca nu se mai vb despre anvelopele de iarna, va cer eu parerea despre Conti Premium Contact5, are cineva experienta cu ele?

          Comment


          • Sunt anvelope din clasa premium, deci peste ce am eu; nu dai gres fara discutii cu aceste anvelope.
            Ca fapt divers, asta e prima parere despre Eco5, care sunt sub cele citate de d.ta.

            De ~ doua saptamani am Continental EcoContact 5. Diferenta ca de la cer la pamant intre vechile anvelope si acestea; masina sta foarte bine in curbe la viteza mare, franare perfecta, zgomot substantial diminuat.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Multumesc, ma gandesc tot mai mult la Conti Premium Contact5.
              Am avut experienta neplacuta cu Dunlop sp sport 01, care la 44 000 le-am schimbat ca erau pline de galme. Ca si comportament nu am ce le reprosa, statea masina lipita de sosea.

              Comment


              • Acum nu stiu ce sa zic, Dunlop SP01, 50k fara nicio galma.

                Comment


                • te cred, dar nu mai risc

                  Comment


                  • Gigiman, poti, te rog, sa ne faci o poza la jantele (eventual capace) cu care sunt incaltate anvelopele alea Sport 01?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Eu am optat pentru Eco5 pentru ca la vremea cand le-am cumparat, erau singurul model de la Conti pentru care cei de la care le-am comandat, imi garantau Dot 2013, asa ca asta e...

                      Our Goal: Healthy Mobility - clean, safe and connected. Our heart beats for this. Learn more about it on our homepage.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Gigiman, poti, te rog, sa ne faci o poza la jantele (eventual capace) cu care sunt incaltate anvelopele alea Sport 01?
                        Nu mai am cum, ca le-am dat jos si le-am aruncat, dar daca te gandesti ca as fi urcat borduri cu ele te asigur ca nu am facut acest lucru (de asta imi e necaz ca am mereu grija de anvelope). Am pe jante capacele originale din 2006. Unul este crapat, dar ca i-am tras eu 2 pumni

                        am gasit CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5 185/65R15 88 T la 269 lei/bucata, DOT 2213 , garantie 3 ani, fabricate in portugalia. Oare sa iau acum sau sa mai astept?

                        Comment


                        • ia-le, si eu voi opta pentru conti la urmatorul set de anvelope, de iarna sunt hotarat pe ts850, iar de vara premium contact
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • stiu pe cineva care s-a plans de galme pe continental, dar nu stiu ce model si unde erau fabricate (desi nu cred ca ar conta ca sunt in germania, portugalia sau romania)

                            Comment


                            • tu te plangi de galme pe dunlop sp 01 si noi alti trei posesori (eu, vitriol si mr.k) iti spunem ca n-avem nicio problema cu anvelopele astea
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Eu daca va cred si sunt bucuros pt voi, tu de ce sa nu ma crezi pe mine? Imi pare rau ca au dus doar 44.000 de km din care 14.000 am mers cu ele cu galme. Daca observam in garantie, era ceva... dar asa nu imi ramane decat sa le laud comportamentul si sa ma orientez spre altceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google