Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A aparut si Goodyear UG 8. Pret comparabil cu alte marci premium, cca. 320 lei/buc. 185/65/15.

    Comment


    • si vad ca nu stie toata lumea din moment ce zeegermans le punea pe picior de egalitate cu kormoran, debica...etc

      Comment


      • NDL'ule, de ce e dom'le Mişelin cel mai bun? Ca asta ai constatat dumneata?
        Da'mi voie sa nu te cred, in cazul in care nu folosesti PilotSport.

        Uite, eu spun ca cele mai JMechere sunt BF Goodrich Profiler2. Contrazice'ma si spune'mi ca n'am dreptate. ...da' cu argumente.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          A aparut si Goodyear UG 8. Pret comparabil cu alte marci premium, cca. 320 lei/buc. 185/65/15.
          Nu stiu cum sunt GoodYear UltraGrip 8 dar UG 7 si Conti TS 830 au fost primele in teste, in ultimii doi ani, pe o gama variata de dimensiuni.


          Michelinul e cel mai bun pentru ca isi fac reclama peste media celorlalti producatori...si cam atat. De fapt, cam aia e si diferenta de pret (in plus), adica cineva trebuie sa plateasca publicitatea.
          Last edited by darksid3; 25 October 2011, 11:37.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by alessandro View Post
            slabe ca anvelope ? atunci de ce franeaza mai bine ca Michelin A3 ? test facut de mine. logan vs Logan pe zapada batatorita doar roti pe fata de iarna.
            franam lejer cu o masina in minus de pe la 60 kmh

            Debina Frigo 2 sunt foarte foarte bune. sunt anvelope de calitatea Goodyear. am mai zis ca sunt mai exact GY UltraGrip 5
            Daaaaaaa... Debica e tatăl si mamăl anvelopelor, in general si al celor de iarna, in special.

            Originally posted by Niki B View Post
            NDL'ule, de ce e dom'le Mişelin cel mai bun? Ca asta ai constatat dumneata?
            Da'mi voie sa nu te cred, in cazul in care nu folosesti PilotSport.

            Uite, eu spun ca cele mai JMechere sunt BF Goodrich Profiler2. Contrazice'ma si spune'mi ca n'am dreptate. ...da' cu argumente.
            Tu n-ai vazul ma ca Debica "ie" cele mai tari?


            Dunlop-urile sunt cele mai bune! Am zis!
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • gogule tu nu mai rastalmaci posturile celorlalti, ori intelegi cum trebuie si ce se scrie, ori taci din gura si nu mai comenta aiurea, ca nu esti la primul post care vorbeste prostii, a existat inclusiv o situatie cu mine in care eu am scris ceva si tu ai inteles ce ai vrut
              "si kormoran sunt slabe si michelin energy sunt slabe si matador si debica si motrio. asa unde ajungem? doar pirelli p zero sunt bune?
              am energy saver pe masina si nu-s asa bune cum s-ar crede. sunt un fel de kormoran. tot plastice. pierd aderenta destul de repede (o curba mai stransa, o frana mai serioasa, etc). "

              Unde ai inteles tu ca baiatul asta le-a pus la picior de egalitate pe kormoran si continental ?
              se referea strict la faptul ca toate anvelopele sunt clasate pe o scara a calitatii, unele mai bune ca altele si tot asa, si are dreptate, toate sunt ok cu diferente intre ele, lucru evident. Iar faptul ca a spus ca sunt un fel de kormoran, a fost o comparatie pentru a exprima ideea ca se astepta la mai mult de la continentale, ca doar nu sunt opinci de Victoria.
              si mai conteaza foarte mult la ce asteptari ai de la cauciucuri, in ce conditii le testezi, plus ca degeaba e in topuri cel mai bun michelin daca tu ca sofer te simti mai in siguranta cu un goodyear, ca ti se pare ca franeaza mai bine, asta e mai important, feelingul la volan.
              Te-as ruga respectuos sa citesti clar ce scrie, nu printre randuri pentru ca mai apoi sa exprimi prostiile pe care le-ai inteles tu, ca fiind ideile altora.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Intre Michelin si Debica, aleg Goodyear UG7 sau Continental WinterContact TS830 ;)
                eu merg in continuare cu michelin. si m-am uitat si pe ADAC. si gasesti si aici diverse: adac, auto bild, oamtc...etc http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...139&sowigan=Wi

                Comment


                • b997NDL - mergi cum poti!
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • @B997NDL
                    1.Mergi in continuare pe Michelin, doar n-o sa cumperi altele acum.
                    2.N-am auzit pe nimeni sa-si laude asa mult anvelopele NETESTATE PERSONAL.
                    3.Sigur aveai si alternative la banii aia, poate chiar de calitate superioara.

                    Comment


                    • Originally posted by samy0388 View Post
                      gogule tu nu mai rastalmaci posturile celorlalti, ori intelegi cum trebuie si ce se scrie, ori taci din gura si nu mai comenta aiurea, ca nu esti la primul post care vorbeste prostii, a existat inclusiv o situatie cu mine in care eu am scris ceva si tu ai inteles ce ai vrut
                      "si kormoran sunt slabe si michelin energy sunt slabe si matador si debica si motrio. asa unde ajungem? doar pirelli p zero sunt bune?
                      am energy saver pe masina si nu-s asa bune cum s-ar crede. sunt un fel de kormoran. tot plastice. pierd aderenta destul de repede (o curba mai stransa, o frana mai serioasa, etc). "

                      Unde ai inteles tu ca baiatul asta le-a pus la picior de egalitate pe kormoran si continental ?
                      se referea strict la faptul ca toate anvelopele sunt clasate pe o scara a calitatii, unele mai bune ca altele si tot asa, si are dreptate, toate sunt ok cu diferente intre ele, lucru evident. Iar faptul ca a spus ca sunt un fel de kormoran, a fost o comparatie pentru a exprima ideea ca se astepta la mai mult de la continentale, ca doar nu sunt opinci de Victoria.
                      si mai conteaza foarte mult la ce asteptari ai de la cauciucuri, in ce conditii le testezi, plus ca degeaba e in topuri cel mai bun michelin daca tu ca sofer te simti mai in siguranta cu un goodyear, ca ti se pare ca franeaza mai bine, asta e mai important, feelingul la volan.
                      Te-as ruga respectuos sa citesti clar ce scrie, nu printre randuri pentru ca mai apoi sa exprimi prostiile pe care le-ai inteles tu, ca fiind ideile altora.
                      gogule si eu te rog sa citesti... de unde ai scos " se astepta la mai mult de la continentale"?! energy saver ce zice el ca are sunt "continentale"?!

                      Comment


                      • Tot pe site-ul ala.
                        Aici si aici


                        Oricum ai da-o, diferenta de pret, in plus, la Alpin, nu e justificata tehnic ci doar subiectiv.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • am scris continentale in loc de michelin, daca tu ai probleme d-astea grave incat nu intelegi ce vrea sa spuna unul sau altul, te rog sa dai alt+f4 si multa sanatate !
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Originally posted by darksid3 View Post
                            Tot pe site-ul ala.
                            Aici si aici


                            Oricum ai da-o, diferenta de pret, in plus, la Alpin, nu e justificata tehnic ci doar subiectiv.
                            eu totusi cred ca e justificata atata timp cat exista teste facute de baieti mai destepti in domeniul asta, decat noi. si nu cred ca nemtii ar avea interes sa umfle anvelopele franceze. dar ma rog... fiecare are dreptul la o opinie

                            Comment


                            • Mai da-le dreaq de teste ca ma apuc sa numar "stelele" si iti garantez ca nu pusca la pret. Ultima iarna erau dimensiuni unde Michelin nici nu apareau in Top 10, la ADAC. Desteptaciunea consta in a face un smart buy, nu sa cumperi anvelope "Versace" sau "Giorgio Armani", pe premisa de firma.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • darkule, nu te consuma, cu asta nu ajungi nicaieri ca omu n-are nicio treaba ... nu vezi ca vorbeste numai din teste ? n-a trecut un bulgare de zapada la volanul vreunei masini ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google