Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu . Au doar inside/outside , vezi ca scrie pe ele .

    Comment


    • Multumesc pentru raspuns .
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Nu se vand Mişlănurile si se trece la promovare agresiva.
        Attached Files

        Comment


        • pai nu se vand, ca meltenii nostri isi iau masini cu roti pe 16 si pe 17
          si apoi iau cele mai ieftine anvelope, cand vad cat costa.

          Comment


          • Eu credeam ca nu se vand pentru ca mai sunt si altii care fac anvelope bune si mai ieftine.
            100 de lei bonul ala de combustibil e o parte din suma pa care o achiti in plus si inutil, cumparand Michelin.
            Asa isi finanteaza campaniile de marketing ce iti rup retina la TV.

            Comment


            • http://www.norauto.ro/catalog_produs...autoturism.xml Uite unele ieftine, STRIAL facute in Serbia, dar nu stiu cat de bune ar fi.
              Gurile rele zic ca Michelin ar avea ceva de a face cu Tigar care le produce.
              Last edited by einstein1984; 24 March 2015, 15:24.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Daca au la fel cum are Continental cu Barum, e fix degeaba.
                Tigar sunt din gama "disperare", daca nu ai bani de altceva/nu-ti pasa cu ce mergi.

                Comment


                • Barum polaris 2 sunt ok la pretul lor.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Eu credeam ca nu se vand pentru ca mai sunt si altii care fac anvelope bune si mai ieftine.
                    da... exact de aia. cand romanul n-are bani si gaseste unele ieftine,
                    se convinge singur ca alea sunt cele mai bune si ca nu merita diferenta.
                    asa isi iau branza topita in loc de cascaval si salamuri populare.
                    e normal sa te incadrezi in buget, dar nu mai sustine ca e salam de sibiu.

                    Comment


                    • Eu la branza topita bag Debica, Barum, Tigar.

                      La cascaval, pe langa Michelin, Conti, Goodyear, Pirelli, Bridgestone, Dunlop mai intra si altii. Doar ca nu au afisul asa de colorat. Ar fi Yokohama, Vredestein, Uniroyal, Hankook, Nokian etc.
                      Cat ai vrea tu sa zici, astea nu-s anvelope de buget.
                      Vrei buget, iei Debica.
                      Last edited by mr.K; 24 March 2015, 16:27.

                      Comment


                      • Debica cred ca e un cascaval mai prost.

                        Mai ales alea de iarna.
                        Last edited by mumus; 24 March 2015, 16:34. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • "Conti, Goodyear, Pirelli, Bridgestone, Dunlop"
                          astea au acelasi pret cu michelin si cam acela;i si intre ele.
                          ramane sa aleaga fiecare ce vrea.

                          "Yokohama, Vredestein, Uniroyal, Hankook, Nokian"

                          nu sunt buget. sunt mid range, ca si barum, care nu e prea apreciat pe aici.
                          si daca tot costa cam la fel, de ce sa nu mai dai 100-150 lei/set pentru unele premium
                          (nu vorbesc de michelin, ci de oricare de pe acolo) ?!
                          Looking for new tyres? Tyre reviews has unbias information for hundreds of tyres, along with group tyre test results and tyre data

                          Comment


                          • Am schimbat cu 205/55/16

                            Pana la urma am ales Michelin, iar franarea e beton, aproape ca nu pot bloca rotile pe carosabil uscat. Astept pe plaoaie sa vad cum se comporta.
                            Stabilitatea masinii s-a imbunatatit considerabil, fiind talonul mai mic 55 nu mai are asa balans la viraje, asta pe langa latimea mai mare care da stabilitate.
                            Acum cu siguranta tre sa trec la discuri ventilate, le simt limitarile la astea pline.

                            Comportamentul masinii se schimba in bine foarte mult, nu inteleg de ce se cramponeaza inginerii de la Dacia sau managementul lor sa nu omologheze jante si gume mai mari. De fapt 205/55/16 e la nemti pe logan la noi nu. Le-as bate putin obrazul.
                            Attached Files
                            Last edited by ovimiha; 24 March 2015, 16:51.
                            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                            Comment


                            • Sa inteleg ca ai pus gume de 205? Daca da, urmareste te rog cu cat creste consumul, dar ma intereseaza o medie dupa minim 100 km , multumesc anticipat, eu estimez 1 litru in plus. Servo se misca mai greu?
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Surprinzator dar consumul nu e cu mult mai mare. Acum depinde ce faci cu masina. Daca esti tot in franare si condus agresiv probabil creste, daca le utilizezi mers linistit cum faceai si cu gumele mai mici nu vezi dif.
                                Inainte de a pune gumele aveam 6.2% pe CB.
                                De aseara am facum cam 70km. Dar cam de teste, centura sibiului la 170km/h + franari si viraje agresive prin Sibiu, aseara aveam undeva pe la 7 pe CB dupa joaca, azi am mers linistit ca de obicei si am ajuns la 6.4% cu siguranta mai scade mai ales ca vine caldura.
                                Vara aveam un 5.5% pe Cb cu BF Goodrich 185/65/15
                                Vorbesc de consumuri de oras, sau mai bine zis 90% urban. Tura de centura nu se pune ca nu-i oras dar la 170km/h bagam si cu gumele celelalte peste 10% consum.


                                Directia o simt o idee, poate un 3% mai rigida dar oricum imi parea prea moale la viteza deci fara pb e ok.

                                Spre surprinderea mea am ridicat o anvelopa noua (cauciuc montat pe janta) si imi pare o idee mai usoara decat cele de iarna cu jantele de tabla pe 15. N-am avut cantar dar cu prima ocazie o sa le cantaresc. Daca sunt mai usoare nu are ce sa afecteze foarte tare la directie, servo, etc.
                                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google