Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cred sa fie vreo problema...desigur, dpdv legal nu e chiar corect insa avand in vedere ca e tot pe 15, si latimea benzii de rulare e tot de 185, nu cred sa se observe diferenta atat de flagrant la partea de talon, adica in loc de 65 e 55....singura chestie, daca merg puse, avand talonul mai mic (55 vs 65) vei simti mai bine denivelarile/gropile, vei pierde la partea de confort la rulare

    dar, mai important decat asta, chiar daca zici ca anvelopele arata ok si nu sunt folosite decat 1 an DAR sunt din 2007, eu nu le-as mai pune pe masina deoarece sunt prea vechi, materialul a devenit rigid, nu mai e elastic si oricand se poate intampla vreo situatie neplacuta din cauza asta. asta e parerea mea

    Comment


    • SI o sa te minta vitezometrul aratand mai mult.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • mai putin......daca in loc de 65 punea mai mare, ex 75-85, viteza indicata era mai mica decat cea reala.
        ps
        scuze einstein, am inteles gresit, m-a luat valul

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        Last edited by Oti; 8 September 2015, 09:26.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • am dat comanda de anvelope nokian Wr D4 si am specificat operatorului de la anvelope-autobon cu care am vb la telefon ca imi doresc ca anvelopele sa fie fabricate in Finlanda si dumnealor au tinut cont de parerea mea si mi-au trimis fabricate in Rusia ! Nu recomand ,nu sunt seriosi si nu tin cont ce cer clientii http://www.anvelope-autobon.ro/

          Comment


          • daca te-ai bucurat la 1 leu )) aici e diferenta

            Comment


            • Fa' retur si sa se spele pe cap cu ele!


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • ce aveau dc erau facute in rusia? crezi ca au alte norme de calitate?
                eu am avut bf goodrich fabricate in romania si n-au avut nici o greata aproape 5 ani
                varsta e singurul motiv pt care le-am schimbat cu conti premiumcontact 5
                Attached Files

                Comment


                • Winter-test, anvelope.

                  Winterreifen-Test 2015: AUTO BILD sucht die besten Winterreifen im Format 185/60 R 15. Fast die Hälfte scheidet beim ersten Bremstest aus.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Alt test din 2015 cu anvelope de iarna.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Pe dimensiune de 17 toli, nu prea vezi Logan-uri cu asa ceva nici vara, iarna nici atat.
                      Deci, nu prea ajuta.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        nu resusesc sa gasesc pdf-urile cu rezultatele. unde sa dau click ?

                        Comment


                        • Nu prea ai ce sa gasesti pt ca n-au afisat rezultatele online, doar s-au laudat ca au testat 50 de anvelope. De ex. rezultatele pt testul gumelor de vara il poti afla daca platesti 2EURO, iar in schimb poti descarca numarul revistei care contine testul respectiv.

                          Originally posted by mr.K View Post
                          Pe dimensiune de 17 toli, nu prea vezi Logan-uri cu asa ceva nici vara, iarna nici atat.
                          Deci, nu prea ajuta.
                          Ai dreptate, mea culpa. Ma gandesc totusi ca unele profile poate sunt disponibile si in dimensiuni montabile pe Logan.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            nu resusesc sa gasesc pdf-urile cu rezultatele. unde sa dau click ?
                            Pe la jumatatea paginii ai o casuta unde iti alegi dimensiunea dorita (Reifenmaße), dupa care clik pe cautare anvelope (reifenfinder).
                            Dupa ce iti apare anvelopele, poti alege sa vezi recenzii exprimate prin stelute.(kundenbewertungen)
                            Cu putin efort iti cam poti face o idee, cum stau lucrurile..
                            De exemplu la anvelopele pentru Logan, 185/65/15, Bridgestone, Nokian, Fulda, Continental, Dunlop au cate 5 stele.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Ai dreptate, mea culpa. Ma gandesc totusi ca unele profile poate sunt disponibile si in dimensiuni montabile pe Logan.
                              Bineinteles ca profilele sunt disponibile si pe 15 toli. Doar ca performantele anvelopelor pot fi altele de la 15 la 17", implicit si clasamentul poate diferi.
                              Probabil tot cei 4 mari isi vor imparti locurile din fata, Dunlop, Conti, Goodyear si Michelin.

                              Comment


                              • am inteles. multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google