Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E de plans nu de ras.
    Oare nu se observa si cu ochiul liber, ca in ultimii ani, nu mai avem zapezile de altadata?
    Raman la parerea ca anvelopele CrossClimate, reprezinta o alternativa avantajoasa, pentru un segment important de posesori de Logan.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Este suficient o singura data sa prinzi o zi cu zapada/polei iar daca aceste CrossClimate nu fac fata , faci poc!

      Mai e ceva : de ex soseaua principala in oras este cat de curat curata iar aceste anvelope sunt super ok dar daca intru pe stradutele dintre blocuri unde de multe ori lama n-a intrat !! ce fac ? raman blocat ? sau nu ? in conditiile in care cu gumele dedicate de iarna as fi intrat/iesit fara probleme.

      Nu avem spre ex. clima Italiei unde la ei mai tot timpul iarna au temp. de 4*C si zapada foarte putin spre deloc , la ei acest gume CrossClimate ar fi perfecte dar la noi unde chiar si cu iernilea astea din ultimii ani e suficient sa prinzi o zi cu zapada si nu stiu daca mai sunt atat de mult "laudate" aceste gume.
      Last edited by prometheus; 10 January 2016, 15:37.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Originally posted by prometheus View Post
        Este suficient o singura data sa prinzi o zi cu zapada/polei iar daca aceste CrossClimate nu fac fata , faci poc!
        stai tu linistit. daca nu fac poc aia cu debica navigator, matador, sava, resapate, etc nu faci nici cu alea.

        Comment


        • Astept niste review-uri la aceste CrossClimate din partea user-ilor de pe acest forum sa vedem pe "viu" cum se comporta pe Logan la dimensiunile standard(185/65/R15) pe timp de iarna iar daca feedback-ul este bun atunci jos palaria !! le voi incerca si eu.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • am eu cross climate si sunt mai mult decat decente... am urcat la Ranca fara probleme si pe viscol fara sa montez lanturile, iar la franarea pe carosabil ud se comporta exemplar... deci le recomand...
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • Secretul nu este doar in anvelope.daca nu esti sofer poti sa ai si cele mai bune anvrlope.sa nu mai spunem ca inainte nici nu existau asa de multe anvelope de iarna in tara si tot la fel se circula pe timp de iarna

              Comment


              • eu stiu ce vrei sa zici, da' parca atunci cand te opresti pe loc si pleci fara sa patinezi, deja e meritul anvelopelor... si in statiunile montane te lovesti des de problema asta, ca de altfel si pe stradutele nedeszapezite si unde se circula pe un singur fir...
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • Originally posted by prometheus View Post
                  Este suficient o singura data sa prinzi o zi cu zapada/polei iar daca aceste CrossClimate nu fac fata , faci poc!
                  De parca daca ai TS850 nu poti patii la fel.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Ideea era daca se merita acele gume Cross... in detrimentul unora bune dedicate de iarna(in cazul meu GoodYear UG8).
                    Last edited by prometheus; 11 January 2016, 11:54.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • azi a fost polei de dimineata si am facut in jur de 100 km fara nicio problema... de fapt sunt chiar multumit de cum s-au comportat... sa le vad si la vara cum se comporta pe caldura, ca iarna nu te lasa la greu...
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • Ceva pareri despre anvelopa Nexen N-BLUE HD 185/65R15 88T B/C/67DB?
                        In catalogul NEXEN 2015/2016 anvelopa apare ca echipare OE pentru Lodgy si Doker.

                        Comment


                        • Nu cred ca asa apare, apare ca inlocuitor de anvelopa OE... Din tanger nu cred ca vin cu nexen, celm putin alea de le-am vazut eu pe strada.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Sunt anvelope de prima echipare pe skoda rapid cu jante de 15 si octavia cu jante de 16 si daca nu ma insel si pe polo.

                            Comment


                            • einstein1984, scuza-ma ca n-am facut si desenul!

                              Anvelopele NEXEN se fabrica numai in Coreea si dupa mine au un excelent raport calitate pret (mai bun ca Falken).
                              Attached Files
                              Last edited by Cromatic; 14 March 2016, 20:08.

                              Comment


                              • si masinile facute in coreea au o calitate de fabricatie de top asa ca nici anvelopele nu pot fi mai prejos

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google