Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Kojak View Post
    Ce n-a mai fost bun ptr. mine, a fost ptr
    altcineva. Ne e aa întotdeauna?
    "Gunoiul unora comoara altora". Asa e, nu te uiti la un leu-doi, le-ai dat la pret de redline
    Eu am Fulda kristall montero 3. Se comporta excelent pe uscat, ud, semipolei (ca sa zic asa, ca n-a fost chiar polei). Pe zapada n-am avut ocazia sa le probez ca ce a fost în Bucuresti, n-a fost zapada. Nici mazga n-am prins inca.
    Last edited by Fanez; 18 December 2016, 16:03.

    Comment


    • Mazga e slăbiciunea tuturor cauciucurilor, chiar și a celor premium.
      Foarte corect.
      Am spus-o de cateva ori si repet; nicio anvelopa de iarna nu e adaptata pentru conditii dificile cum sunt, poleiul si mazga. Pana si zapada batatorita e de preferat, in dauna celor mai sus mentionate.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Faptul ca mie personal nu-mi mai satisfăceau exigențele, nu înseamnă ca erau niște gunoaie. Poate am io o dambla pe care alții n-o au. Dar, dacă vrei, la modul rudimentar, e valabil si ce zici tu.
        Dacă vindeam niște kormorane de 10 ani vechime cu rulaj minim și carne full pe ele, aia se numea într-adevăr "gunoiul meu a devenit gunoiul altcuiva".

        Comment


        • Multumesc mult pentru sfaturi! Cred ca voi merge pe Nokian Wr D4.

          O sa revin cu review-uri dupa montaj.
          Last edited by jelly; 18 December 2016, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Bună alegere.
            Eu am varianta imediat inferioara,W+. Sunt la al 2-lea sezon cu ele. În linii mari, sunt mulțumit, exceptând bineinteles comportamentul pe mazga și polei.
            Oricum, sunt mult mai confortabile la drum lung decât Dunlopurile.

            Comment


            • Originally posted by jelly View Post
              Multumesc mult pentru sfaturi! Cred ca voi merge pe Nokian Wr D4.

              O sa revin cu review-uri dupa montaj.
              Cea mai buna alegere.
              Te astept cu review.

              Comment


              • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                Eu am cumparat Michelin Cross Climate. Sper sa faca treaba buna in toate sezoanele.
                S-a lasat frigul in Sibiu. In ultimele 2 saptamani am apucat sa testez all seasonurile pe polei, mazga si zapada. S-au comportat foarte bine in toate situatiile - nu am observat diferente fata Ultra Gripurile 8 pe care le-am avut inainte (care totusi aveau cativa ani vechime).
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • nu am observat diferente fata Ultra Gripurile 8 pe care le-am avut inainte (care totusi aveau cativa ani vechime).
                  Adica crossclimatele s-au comportat ca UG8 cu ani vechime, sau ca UG8 noi?

                  Comment


                  • Originally posted by jelly View Post
                    ...am vorbit acum cu un baiat care are masina incaltata cu Continental TS860, anvelopele au o vechime de 2 ani ...
                    zi-i la prietenul tau sa incerce sa minta mai credibil, ts860 s-au lansat toamna asta, au iesit peste ts850 (care au 4 ani vechime de cand au fost lansate) in teste, ts850 care au batut ts830.
                    mai mult, au batut Michelin alpin a5, care a iesit mai prost decat Michelin alpin a4 si pe care l-a batut ts850

                    dar voi luati-va anvelope excelente pe zapada (din, tarile nordice), in detrimentul gumelor care se comporta foarte bine pe ud (ca la noi, unde e mai mult ud decat zapada).
                    Last edited by Seba; 18 December 2016, 22:16.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Scuze, greseala e a mea, anvelopele lui sunt 850, am scris gresit cu gandul la 860.

                      Sent from SM-G920F using Tapatalk

                      Comment


                      • culmea e ca cele mai premiate sunt ts 850, nu ts860, care de-abia au aparut.

                        Comment


                        • Pai normal ca TS 850 sunt mai premiate, avand in vedere ca sunt de 4 ani pe piata. TS 860 nu au trecut prin asa multe teste pentru ca abia au aparut.

                          Jelly, eu am TS 860 si iti spun ca sunt cele mai bune anvelope de iarna cu care am mers. In fiecare dimineata din saptamana asta am mers pe mazga, chiar acum m-am intors acasa pe mazga, asa ca pot sa spun ca stau mai bine decat altele. Ce trebuie lumea sa inteleaga este ca cea mai buna anvelopa de iarna (recte TS 860) se descurca mai bine decat alte anvelope, in toate conditiile, dar asta nu inseamna ca sunt invicibile si daca ai masina incaltata cu ele poti sa mergi ca vara. Eu personal sofez la fel si cu Debica si cu Conti. Sa nu va ganditi ca daca am Conti merg mai tare decat daca as fi avut Kelly sau orice altceva.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            ...Eu personal sofez la fel si cu Debica si cu Conti.
                            Si eu sofez cu Fulda cum sofam si cu kormoranele. De frânat frânez mai bine, de stat pe drum stau mai bine dar de sofat sofez la fel.

                            Comment


                            • Fulda kristall montero3 s-au comportat foarte bine pe ud, pe uscat, pe zapada, pe flescaiala. Urmeaza sa le probez pe polei.

                              Comment


                              • Continental ts 850-860 cred ca sunt cei mai buni "bocanci"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google