Anvelope - Profil V Sau ASIMETRIC ? Help!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    bfg e un fel de debica? ar vrea debica sa ie un fel de bfg...
    cat despre profilul "V" mizerabil pe ploaie, no comment. am avut bgf-uri de ploaie, erau "V" si se comportau exemplar. mai bine decat michelin asimetric
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      Seba si profilul "V" cum se comporta pe drum uscat? Dar pe un pic de nori, asta sa nu zic zapada?
      sigpic

      Comment


      • #18
        pe zapada n-am avut ocazia sa testez decat anvelope de ploaie uniroyal si au mers bine, iar bfg de ploaie pe norori au fost excelente. mareom poate confirma, am dat cu el cateva "speciale" pe macadam in cheile nerei si statea foarte bine masina
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Originally posted by turbojack View Post
          195/65/15 ???
          Esti in afara dimensiunii recomandate.
          Un calcul corect poti face aici.
          Toyo sunt cele mai bune calitate/pret.
          BF sunt la nivel de Debica. ;)
          Profilele in "V" sunt pentru uz preponderent de autostrada,fiind absolut mizerabile (sa nu spun periculoase) pe orice inseamna mazga,noroi,nisip,iarba.
          Eu umblu in fiecare iarna cu Good Year UG7+, sunt simetrice au multe V-uri si ti le doresc si tie daca ai minte si bani pentru ele. Ca de mazga noroi si zapada topita nu ducem lipsa.
          PS si eu sunt in afara dimensiunii recomandate: 205/55ZR16. Si ce bine ma simt!
          Si pentru cei ce vor sa vada si alte pareri www.TyreTest.com
          Last edited by detail; 7 March 2009, 19:33.

          Comment


          • #20
            spuneti-mi ce probleme as avea daca pun pe jantele originale cauciucuri de 205/60-r15 pe spate doar..........

            Comment


            • #21
              risti s-o faci sda arate si mai mult a tractor, risti sa lasi talonul al politie si niste bani de amenda...in rest, nimic. tot n-o sa fie stabila ca un ferrari pe viraje, dar o poti incarca mai bine si nu mai simti asa tare gropile
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                Am recitit primul post din thread, si abia acum am vazut cuvantul Hydragrip.
                Avertizez pe amatori, ca acest cauciuc a fost scos din fabricatie din cauza fiabilitatii (se facea franjuri la cca 20000 in anumite conditii de exploatare) in pofida calitatilor deosebite de aderenta pe drumuri ude.
                Aceasta anvelopa se mai gaseste ocazional, dar trebuie evitata.
                @seba:
                Chestia cu talonul ne-o asumam toti care circulam pe alte gume, fara a face reomologarea.
                Rezolvarea este insa simpla: schimbam la loc cu un set de gume stock, luam talonul si le punem inapoi pe cele neomologate(de RAR - nu ca am circula pe ceva periculos). Domnia si prostia se platesc...
                Last edited by detail; 8 March 2009, 22:59.

                Comment


                • #23
                  Dayton DW510, profil V, sunt absolut multumit de ele. M-au costat 780 lei cu montarea inclusa.

                  Comment


                  • #24
                    Eu din ce am cautat si am vazut pe teste Michelin - ENERGY SAVER sunt cele mai ok (mai bune ca toyo) + ca nu au un pret foarte piperat. Pe fostul logan am avut eagle f1 care mi s-au parut foarte bune

                    Comment


                    • #25
                      Ia-ti ceva Nankang sunt ieftine si bune ca profil si material .
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • #26
                        Energy saver mai bune ca toyo t1 r?
                        Nicigand... Google search.
                        Toyo proxes t1r au si pret imbatabil 185/65/15 - 214 ron
                        Last edited by Cezar; 9 March 2009, 18:21.

                        Comment


                        • #27
                          de unde le iei ca dimensiunea nu se mai regaseste la Toyo si nici la alti vanzatori?
                          Vezi http://marktg.toyotires.com/file/18966.pdf

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Cezar View Post
                            Energy saver mai bune ca toyo t1 r?
                            Nicigand... Google search.
                            Toyo proxes t1r au si pret imbatabil 185/65/15 - 214 ron
                            Sa facem o mica comparatie intre rezultatele celor 2 marci doar pe uscat si ud pe zapada nu are rost deoarece nu ai ce cauta cu ele pe zapada in mod normal, iar apoi sa tragem concluzii
                            Attached Files
                            Last edited by alex86; 9 March 2009, 19:31.

                            Comment


                            • #29
                              ok, dar unde gasesc partea teroretica despre tipurile de profile existente; evident ca pe site-ul lui Continental vor fi laudate modelele lor cele mai scumpe (fiecare isi lauda ce are); daca s-ar gasi undeva aceste date ar fi excelent. Totdeauna parerile vor fi impartite.

                              Nu mai deschid alt thread dar as fi curios ce parere aveti atunci si de anvelopele ALL SEASON, eu cred ca sunt cel mai prost compromis (mediocre si vara si iarna). are cineva "incaltate" gume all season?

                              Comment


                              • #30
                                partea teoreticea, chestii ce tin de designul anvelopelor, e aceeasi la orice marca de anvelopa cu acelasi tip de profil. deci site-ul conti e bun de facut o imegine in ansamblu. verifica si site-urile altor producatori, facand abstractie de reclama la produsele proprii, tehnologia o sa vezi ca e aceeasi.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google