m-a oprit politia(vroiau spaga, CLAR)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    mie nu mi plac mai ales cind ii vad - .,la pinda

    Comment


    • #62
      l-a oprit politia pe un prieten si a patit o chestie tare de tot. clasic romanesc. a intors pe linie continua . l-a oprit politistu sa-i dea amenda si asta n-avea asigurarea la el, dar era asigurat. politistu ii da amenda pentru linie continua si i-a luat placutele pe motiv ca circula fara asigurare ! politistu nu e obligat sa verifice daca ai asigurare sau nu?
      poate am uitat actele acasa, ma trezesc cu dosar penal pentru conducere fara permis, desi eu am permis valabil! asta e , politistu poate sa-ti faca orice, daca traim in romania.

      Comment


      • #63
        Cine il pune sa mearga fara acte ?
        A iesit bine ca nu a luat si amenda ca nu a avut-o la el.

        Comment


        • #64
          presupun ca nu ai uitat niciodata actele acasa, nici macar odata, esti cel mai corect sofer din romania, ai respectat toate regulile de circulatie intotdeauna si n-ai facut nicio greseala pana acum. in general esti un om perfect. hai las-o.

          Comment


          • #65
            intreba`l mai bine de cand are permisu`

            Comment


            • #66
              gogule tara noastra nu permite sa mergi regulamentar, iti creste barba sa ajungi de la A la B strict regulamentar , dar in privinta actelor n-ai nicio scuza , mai ales ca e o simpla foaie care tre s-o ai in masina, de ce s-o scoti din torpedou ? crezi ca daca iti fura masina cu actele in ea , o poate folosi fara probleme ? e tot aia daca ai talonul in masina permanent sau nu , furata oricum e ... (doamne fereste de asa ceva, ziceam doar ca ideea in care d-aia nu-ti tii actele in masina de teama "ciordelii")
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #67
                daca ai casco ,si ti se fura masina cu actele in masina,nu te mai despagubeste....

                Comment


                • #68
                  Sincer mi se pare o imbecilitate o prostie fara limite din partea asiguratorului . Asta inseamna ca daca a furat masina si actele erau in ea, automat firma de asigurare gandeste ca i-a fost inmanata masina hotului , nu ? pai daca o declari furata in secunda 1 cand ai observat ca-ti lipseste, nu inseamna ca n-ai dat-o nimanui ? in fine , e chestie de logica , oare daca iti asiguri casa contra furtului , trebuie sa nu tii actele casei respective in ea ? nu m-ar mira sa fie asa , prostie , prostie, problema e ca e multa ... sau poate sunt eu nebun
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by mcornel View Post
                    presupun ca nu ai uitat niciodata actele acasa, nici macar odata, esti cel mai corect sofer din romania, ai respectat toate regulile de circulatie intotdeauna si n-ai facut nicio greseala pana acum. in general esti un om perfect. hai las-o.
                    Stii care-i treaba? Pana cum cativa ani era e chestie tipica la romani sa zica ''nu am actele la mine'' , amenda era mica si te scoteai usor.
                    Acum nu stiu cat iti convine sa scoti cateva mil din buzunar ca esti cu capu-n nori cand te urci la volan.

                    Da, cred ca la toti s-a intamplat sa uite macar o data actele acasa (eu recunosc) dar mergi pe barba ta cu masina.

                    Comment


                    • #70
                      Azi am oprit in zona cu semnul "oprirea interzisa" si au si sarit "baietii" pe mine, nici nu am apucat sa cobor din masina , le-am spus ca sunt sarac si sa-mi dea avertisment... si asa au facut. Mie unul mi-s tare simpatici, dar sa nu am treaba cu ei...
                      P.S. Nici nu s-a pus problema de spaga.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by samy0388 View Post
                        gogule tara noastra nu permite sa mergi regulamentar, iti creste barba sa ajungi de la A la B strict regulamentar , dar in privinta actelor n-ai nicio scuza , mai ales ca e o simpla foaie care tre s-o ai in masina, de ce s-o scoti din torpedou ? crezi ca daca iti fura masina cu actele in ea , o poate folosi fara probleme ? e tot aia daca ai talonul in masina permanent sau nu , furata oricum e ... (doamne fereste de asa ceva, ziceam doar ca ideea in care d-aia nu-ti tii actele in masina de teama "ciordelii")
                        da frate, n-am zis nimic, sa ia amenda pentru ca n-a avut actele, daca n-a avut actele la el. dar nu sa spuna creta ca nu ai asigurare si sa aplice sanctiunea pentru automobilu neasigurat. oricum nu era vorba despre tinut actele in masina. am dat un semnal: uite ce se poate intampla. poate unora li se pare normal, lor le spun " tu poti fi urmatorul" . mie nu mi se pare normal. nimeni nu e perfect.

                        Comment


                        • #72
                          Bun. Si n'a contestat procesul verbal?
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #73
                            normal ca l-a contestat, mai departe nu stiu ce-o mai fi.

                            Comment


                            • #74
                              am auzit si eu de un caz similar. politia are o baza de date in care apar toate asigurarile , rovignetele ,itp-urile , etc asigurarea era facuta printr-o firma de broker ? un prieten mergea bine mersi cu masina , cu asigurare si a avut un accident usor. s-a dus la firma de asigurari sa faca amiabila si acolo a aflat ca nu era valabila asigurarea pt ca firma de broker nu a virat banii firmei de asigurari ! cu chitanta si asigurarea a dat in judecata brokeru si acesta a platit dauna. tara tuturor posibilitatilor...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • #75
                                Ha?
                                Pentru ce mai e facuta legea ? De ce nu uita toata lumea actele acasa?
                                Tipic romanesc,de ce am luat amenda din vina mea? ...

                                Daca nici din greseli nu invatam,de ce mai gresim?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google