Masinile Cu Volan Pe Dreapta, Un Real Pericol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu sunt deacord cu inmatricularea in RO a masinilor cu volan pe dreapta. Ele pot circula liber in orice tara, dar nu cred ca ar trebui sa se poata inmatricula.
    Pe langa faptul ca au volanul pe partea "ailalta" si nu te poti asigura corect, au si farurile care bat "pe dos" si anume cam in ochii celor de pe sensul opus.
    Ride Like The Wind!

    Comment


    • #47
      vis-a-vis de locul unde locuiesc este o pizzerie si au masini, pentru comenzi, cu volan pe dreapta. or fi ele mai ieftine si inmatriculate in bulgaria, dar frateee, nu trec 1-2 luni ca o vezi cu botul bulit
      sigpic

      Comment


      • #48
        Cam asa e...dar noi vorbim , noi auzim. Mai conteaza ce parere avem noi, daca nici un senator, deputat nu a avut accident cu unul din astia, sa poata da si ei o lege pentru a impiedica inevitabilul?!
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #49
          Intrebarea sondajului "Suntei de acord ca masinile cu volanul pe partea dreapta sa circule in Romania?" este pusa gresit, chiar daca se subintelege despre ce e vorba. Cum masinile cu volan pe partea stanga au voie sa circule, sa zicem, in Anglia, asa au si cele cu volan pe dreapta sa circule in Romania! NU AR TREBUI SA SE PERMITA INMATRICULAREA LOR IN ROMANIA !!!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #50
            nici macar cu tanzitarea, romaniei a acestor masini nu sunt de acord...asa sunt eu mai radical...fiiindca imi dau seama de ce pericol inseamna o asfel de masina ...mai ales pe drumurile noastre ...inguste si cu copaci pe marginea drumului
            http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
            жалюзи плиссе

            Comment


            • #51
              Da' cu masinile care au volanul pe mijloc (McLaren F1) sunteti de acord sa circule si sa se inmatriculeze in Romania?
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #52
                monoposturi? as conduce si eu un F1 pe strazile din Romanica
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Nu tati monopost. Uite un d-asta: http://www.motorimania.net/manifesta...en.F1.Gt.2.jpg
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #54
                    Pagani-Zonda ? ........

                    Comment


                    • #55
                      nu..e mclaren f1.... oricum in constanta vezi din ce in ce mai multe masini cu nr de bulgaria sau romania ....

                      Comment


                      • #56
                        Pagani Zonda are volanul normal din cate stiu eu (adica pe stanga sau pe dreapta). Aia din poza aia care am pus-o eu este McLaren F1 si are volanul pe mijloc, imposibil sa nu fi auzit de ea.
                        Dar hai ca deja suntem off topic.
                        Deci sunteti de acord cu masinile care au volanul pe mijloc?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #57
                          Salutare!
                          Sunt din Craiova, targu` cu cea mai mare comunitate de tigani din Rromanica. Desigur ca si masinile cu volan pe dreapta sunt la fel de multe ca si ciorile specifice Parcului din Lunca, inaugurat recent de prezidentu` electoral.
                          Personal, am avut o experienta extrem de neplacuta, evitand producerea unui eveniment rutier atunci cand o piranda aflata la conducerea unei coji cu volan pe dreapta s-a angajat in depasirea in panta a unui autotren, fiind nevoit sa ies in afara carosabilului ca sa nu-mi omor familia...dobitoaca mai si ranjea fasolea la mine!!
                          Desigur ca nu-mi este rusine nici cu cei care detin tot felul de coji inmatriculate in Bulgaria, luate cu 100-400 euro, care sunt un dezastru in trafic, te pot ucide nu numai datorita imprudentei si dezmatului in conducerea autoturismului ci si numeroaselor probleme tehnice ale jegurilor luate pe cativa firfirei....
                          Din nefericire legislatia noastra rutiera este extraordinar de proasta, ceea ce permite si inmatricularea autoturismelor cu volan pe dreapta....politia rutiera s-a dezmeticit tarziu si chiar daca luasera o initiativa legislativa, aceasta era tardiva, ca procesele cu R.A.R.u si rutiera fusesera deja castigate de "baietii destepti",care nu au mai trebuit sa scoata cei in jur de 500 de euroi ca sa isi schimbe volanu` pe stanga.
                          Deci, vot impotriva smecherilor cu volan pe dreapta!
                          Viata lunga si ochii in patru la volan!

                          Comment


                          • #58
                            unde stau eu, in vaslui, sunt multe masini cu volanul pe dreapta, inmatriculate si neinmatriculate. oamenii le iau ca sunt mai ieftine, cam cu 50% fata de una normala cu volan pe stanga. chiar am condus o masina cu volan pe dreapta, si e destul de greu sa te obisnuiesti.


                            un prieten de'al meu, are masina cu volan pe dreapta, si si'a pus o camera din aia de marsarier cred in bara, in partea stanga, pt depasiri

                            Comment


                            • #59
                              pericol public astia cu volanu pe dreapta ...dupa ce ca au vizibilitate 0 in depasiri si vin cu ciururi mai tre sa si arate ca "domle ei am cu ce"

                              Comment


                              • #60
                                Nu sunt de acord...am simtito pe propria piele cand un batran cu masina cu volan pe dreapta a intrat in mine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google