Masinile Cu Volan Pe Dreapta, Un Real Pericol

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    eu zic ca e dreptul fiecaruia sa aibe o astfel de masina. sincer nu as conduce niciodata una, nici macar daca as locui in anglia. chestiune de principiu si poate subiectiva. insa intr-adevar ar trebui reglementata prin lege aceasta treaba din mai multe puncte de vedere, puncte de vedere care tin atit de taxe cit si de circulatia pe drumurile publice.

    Comment


    • #62
      Nu e chiar asa o problema mare parerea mea. si eu am mers si chiar am condus englezoaice ... un renault laguna si un passat dar nu e o diferenta enorma. Partea cu asiguratul e adevarata... e si normal sa te asiguri mai greu dar asta nu inseamna ca nu o poti face deloc. Bafta!
      Ambition

      http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

      Comment


      • #63
        Incep sa vad din ce in ce mai des masini cu volan pe dreapta inmatriculate in Romania .
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #64
          Sunt destule masini cu volanul pe dreapta, inscrise in Romania.
          Din punctul meu de vedere este un atentat la siguranta celorlalti participanti la trafic.
          Attached Files

          Comment


          • #65
            ady62 poza este facuta "in oglinda" se vede diferenta dupa ceasuri (vitezometru+kilometraj), dupa satelitul de comanda pentru cd-player si contactul.

            Si eu am ramas putin socat la autoturismele cu volan pe dreapta inmatriculoate in Romania....

            Pentru cine nu stia... este un domn din India cu un Logan (Renault) cu volan pe dreapta... dar nu este inmatriculat in Romania
            Este de culoare neagra (neagra, black nu gri comete) si are un interior crem/bej superb...
            Link-ul il gasiti aici -> Logan India
            Attached Files
            Last edited by PrietenCuTine; 3 December 2009, 13:19.
            sigpic

            Comment


            • #66
              ce aiurea mi se pare oare as putea sa conduc asa ceva???

              Comment


              • #67
                in bistrita e plin de masini cu volan pe dreapta,conduse chiar si de gagici.majoriatea sunt cu numere de irlanda,dar sunt destule si inmatriculate.se aduc de dincolo pentru ca sunt mai ieftine,si chiar am si o cunostinta care muta volanul pe partea stanga(undeva intre 500-1000 euro manopera),si in functie de masina te mai costa piesele.de exemplu la un audi a4 din 2003 s-a ajuns sa coste toata chestia 2000 euro(nasoala e partea electrica).
                de multe ori merg in spate la cate unu dinasta si aproape la fiecare depasire deabia intra la loc ,sau deabia depaseste.mare prostie in capul lor.
                nu as lasa sa circule asa ceva prin romania,sau daca as lasa,vorba cuiva de mai sus:toate taxele si impozitele pe masina respective sa fie de 10 ori mai mare si atunci nimeni nu cred ca ar mai tine asa ceva.

                Comment


                • #68
                  Nu va mai impacientati...exista solutii si pentru acesti "jmecheri" cu masini cu volan pe dreapta...care sunt acestea?Mutarea volanului...nu si a bordului
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    super tare ultima poza
                    stii tu... HZP ;)

                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Super tare!!! Varianta de râs!!! Gândiţi-vă că pentru aceeaşi poză există şi varianta de plâns!!!! Şi nu vreţi să fiţi în situaţia celui care o "admiră"!!

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by valeriuciprian View Post
                        Nu va mai impacientati...exista solutii si pentru acesti "jmecheri" cu masini cu volan pe dreapta...care sunt acestea?Mutarea volanului...nu si a bordului
                        buna asta dar asta inseamna si mutarea pedalelor

                        Comment


                        • #72
                          munca in echipa

                          Las, ca pedalele le apasa pasagerul la indicatiile soferului
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • #73
                            sau pine dubla comanda ca la masinile de scoala

                            Comment


                            • #74
                              dupa parerea mea pozitia volanul pe dreapta este conceputa pt reguli pt volanului pe dreapta .nu se poate circula intrr-o tara cu volanul pe stanga pt ca sunt alte reguli si e aiurea sa conduci pt asigurare schimbarii benzii .Si daca iei o masina din anglia iei un bord directie pt stanga daca tot vrea sa faca asta
                              vopsitorie preturi bune

                              Comment


                              • #75
                                Amice, cred că ai greşit forumul!!! Noi ăştia care debităm aberaţii şi suntem de-ai lui nu ştiu cine şi nu suntem din bucale şi nici nu avem motorizare 2,0 avem părerile noastre cu care nu e musai să fii de acord!!! Aşa că lasă-ne pe noi cu rablele noastre de Logan şi du-te frate către Anglia, ca să nu mai fii aşa ofuscat!!! Şi mai vină când o avea Logan-u"" motorizare 2,0 şi volan pe dreapta cu bord în stânga!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google