Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai ca se desfiinteaza Europa si ne lasa in pace sa mai traim si noi ... asa cum putem in mizeria si poluarea noastra

    Comment


    • N-are nicio legatura ce zici. Europa a bagat taxa asta ilegala?

      via Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by anton.dan View Post
        Hai ca se desfiinteaza Europa si ne lasa in pace sa mai traim si noi ... asa cum putem in mizeria si poluarea noastra
        DOAMNE FERESTE ! doar faptul ca mai suntem in UE ne mai tine pe linia de plutire , altfel am fi mai rau ca in Rep. Moldova unde dispar si banii din banci cu milioanele de dolari (vezi Bancorex, FMI inainte de UE).
        daca am iesi din Nato am disparea si ca stat.

        cat despre o noua taxa ...
        "O sa vedem...
        Raspuns de ministru."
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Problema guvernantilor nu e faptul ca se va returna taxa ci faptul ca trebuie returnata intr-o singura transa + dobanzile de rigoare iar asta inseamna 1% din PIB !

          Nu cred ca se va returna niciun leu pentru ultima forma a legii pana nu pun in aplicare o alta forma a taxei - ce se va lua pe o parte se va da pe cealalta parte!

          Comment


          • Pana la urma se mai plateste sau nu? Platim si asteptam sa primim banii inapoi? Ce spanac de lege, taxa e asta?

            Comment


            • Timbrul se plateste, cel putin eu am platit vineri

              Comment


              • Era bine sa ne spui si cat a fost. Am inteles ca dureaza vreo 3 zile pana-l calculeaza desi masinile sunt la fel.

                Comment


                • platiti-l acum , e posibil ca la noua lege sa platiti mai mult.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Oricum e obligatoriu inca, asa ca il platim si daca nu vrem.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Era bine sa ne spui si cat a fost. Am inteles ca dureaza vreo 3 zile pana-l calculeaza desi masinile sunt la fel.
                      105 Euro a fost, si teoretic da dureaza 3 zile dar practic eu am depus miercuri pe le 15 si cand am fost vineri dimineata sa verific era gata.

                      Comment


                      • Pai miercuri, joi si vineri = trei zile. Ciudat ca 105 euro, altcineva a zis 208 lei (la 1,2 E6).

                        Comment


                        • ei imi zisesera sa ma duc luni, dar am fost inspirat ca m-am gandit ca nu au mare lucru de calculat si vineri era ultima zi de concediu asa ca trebuia sa finalizez... Nu stiu cat a fost la altii dar atat a fost sigur la mine, si cam la fel iti da si daca folosesti calculatorul de timbru de pe net. are 133g Co2 parca ceea ce e cam mult. Interesant este ca daca alegi ca masina are o luna este cu cativa euro mai putin ceea ce e o prostie

                          Comment


                          • Calcularea taxelor pe net difera de la sait la sait.

                            Comment


                            • uite aici pe site-ul Anaf https://static.anaf.ro/static/10/Ana...mbru_2016.html. Joaca-te cu autoturism nou/1 luna/1-3 luni si o sa fii surprins de rezultat.

                              Comment


                              • Absurd. Daca mergi o luna nu are tot emisiile alea? Cred ca de aia le trebuie trei sile, sa numere cate zile are masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google