Ajutor.Amenda Radar.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @Pacco:
    Da, poti sa lovesti ceva si la 50 la ora. Insa consecintele nu sunt aceleasi ca la 70 sau 100.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #62
      Maestro, nu ziceai ca mergeai cu 80 in localitati? Sau ai uitat?
      Mai bine plateste amenda, si data viitoare mergi in limite legale si nu te doare capul.

      Comment


      • #63
        Iti pare rau ca nu i-am lovit sau cum?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #64
          @Lukas: Merci pentru concretizare. Cunosc destul de bine legile, dar legea asta probabil nu am vazut-o pana acum in MO.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Cezar View Post
            Maestro, nu ziceai ca mergeai cu 80 in localitati? Sau ai uitat?
            Mai bine plateste amenda, si data viitoare mergi in limite legale si nu te doare capul.
            Pt pacco era adresata intrebarea, nu pt tine vitriol.

            Comment


            • #66
              Pai da asa merg.Dar vitriol a zis ca daca imi apare un cal in fata ca am viteza prea mare si nu mai pot evita.
              Da o platesc daca imi vine acasa.Am trimis formularul inapoi prin fax,si am primit OK-ul.Acum astept sa vina amenda.Daca o veni.De la unii am inteles ca se poate "pierde".
              sigpic

              Comment


              • #67
                Cele de pe DN1, mai rar se pierd. Mai mult ca sigur in cel mult 2 saptamani iti vine.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #68
                  pe dn1 m-a luat pe mine radarul pe 11 noiembrie si a ajuns la mine in ianuarie pe 15 asa
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Daca nu ai semnat de primire a bonului de la postas ci doar ti l-a lasat in cutie e simplu, nu te duci sa l iei de la posta.Cei de acolo trimit inapoi la politie,politia ti-l mai trimite odata si faci la fel.In 6 luni se prescrie amenda si ai scapat.Vb din experienta proprie!

                    Comment


                    • #70
                      @Aditzu:
                      Procesul-verbal de contraventie precum si instiintarea de plata trebuie comunicate contravenientului in termen de cel mult o luna de la data incheierii.
                      Termenul de prescriptie de 6 luni este legat de alta problema.
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • #71
                        Eu pe 24 februarie am fost prins in localitatea Campina circuland cu viteza de 87 km/h si mi s-a cerut sa comunic datele celui care a condus autovehicolul in termen de 5 zile.Masina este pe numele tatalui meu,deci la el a venit amenda si o sa comunice datele lui.
                        Vreau sa stiu ce se intampla apoi?Vine procesul verbal intocmit cu numele lui?Mai pot plati minimul amenzii?Ma incadrez in I sanctiune(10-21 km/h) adica 2 puncte amenda.

                        Comment


                        • #72
                          nu te incadrezi in prima categorie de contarventie cu 87km/ora! asa ca o sa ai mai mult de platit!
                          procesul va veni pe numele tatalui tau si el va fi cel sanctionat si cu amenda si cu puncte! si da, vei plati minimul...
                          Last edited by lucialina; 8 March 2009, 17:52.
                          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                          Comment


                          • #73
                            Viteza legala in Campina este de 70 km/h si am avut 87 deci o diferenta de 17 km/h.Multumesc de raspuns!

                            Comment


                            • #74
                              nu am stiut ca ar fi o viteza mai mare legala in Campina! sorry si multa bafta!!!!
                              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                              Comment


                              • #75
                                6 puncte nu sunt multe ai avut noroc ca viteza maxima era 70 .. daca era 50 oare ce se intampla?
                                cine e greu la talpa suporta consecintele .. ai grija carburantul e cam scum mai fa economie...

                                Legat de amenda .. uitate la Decese in ziar si vezi cine a murit in ziua respectiva si trecel ca a condus el doar no sa plateasca mortul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google