computer de bord?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pentru loganul 1.5 care are cb si vrei consum instant -iti trebuiesc ceasuri cu soft 6002-te costa 120 lei ceasurile cu consum instant si ti le dau cu nr de km care le ai pe vechile ceasuri.pentru mai multe detalii vorbim in privat.Iar pentru baiatul din ploiesti -te pot rezolva cu computerul de bord daca ajungi in bucuresti-60 lei montaj cu buton sau 130 montaj cu maneta de origine.garantie pe toata durata de functionare a masinii

    Comment


    • În Ploiești montează cineva CB?

      Comment


      • Stiti cumva de ce la apasarea butonului de pe blocul stergatoare nu se mai schimba valorile pe afisajul de la calculator? Adica ce cauze ar putea fi? Multumesc anticipat...

        Comment


        • Rezolvat: demontat maneta, curatat contactele, merge ca nou...

          Comment


          • Salutare,

            Detin un Logan MCV 2016 Plus, achiztionat recent si doresc afisarea medie a consumului in bord.

            Se poate face ceva fara sa am probleme la garantie ?

            Multumesc anticipat.

            Comment


            • De un timp nu imi mai afiseaza consumul instant. imi da ori 0 ori ---.
              Nu a murit brusc ci la inceput facea figuri cateva minute si dupa isi revenea. Dar s-a agravat in timp si acum nu mai merge deloc. Am fost la un service mic si au verificat maneta de stergatoare si nu e maneta, si am incercat si cu un alt bord care il aveau pe acolo, dar ala avea vitezometrul stricat si nu a fost bun testul.
              Nu stiu daca e de la bord sau alta piesa.

              Comment


              • trebuie rescrisa memoria eeprom din ceasuri.in prima faza fa o proba cu un ceas bun sa vezi daca asa este si pe urma te pot ajuta cu rescrierea memoriei,avantajul e ca pastrezi nr real de km,daca cumperi alte ceasuri nu o sa mai ai km reali ai masinii

                Comment


                • Citat din Carnetul de garantie: "Pentru a beneficia de Garantia comerciala DACIA, clientul trebuie sa nu intervina asupra sigiliilor autovehiculului, inclusiv asupra kilometrajului, tabloului de bord sau softului autovehiculului.

                  Activarea CB-ului nu presupune interventie asupra softului?

                  Comment


                  • e vorba de masinile logan 1 faza 1 si 2 ,daca mai era masina in garantie mai intreba aici pe forum sau se ducea direct la garantie ?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google