Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lupele au fost 350 ron, primul silicon a fost 14ron iar al 2lea am zis sa incerc alt model parca a fost 37 de lei, pana mea! Acum dupa un drum prin oras am mai reglat si se vede mai binisor. Joi o sa schimb becurile cu unele de 6000, ca momentan am pus de 8000 ca nu avea altele pe stoc , imi place mult aspectul pe care il dau farurile dar aburirea lor strica tot.

    Comment


    • Nu mereu un pret mic inseamna o afacere buna, puteai ca cumperi ceva mai scump si mai bun, pune cateva poze cu farurile pe masina cum bat ele acum, cum se aburesc, asta daca nu te superi...
      sigpic
      Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

      Comment


      • Avea set de lupe la 150 ron, la 350 ron si la 550 ron , am zis ca nu le iau nici pe alea ieftine dar nici pe alea mai scumpe am luat ce mi-a permis bugetul. Uite si pozele.
        Attached Files

        Comment


        • Nu cred ca este de la silicon, incearca sa etansezi mai bine in spatele farului pe la mufe, regleza-le pana seamana cat mai mult posibil cu cele de jos...
          Attached Files
          sigpic
          Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

          Comment


          • Nici eu nu cred ca este de la silicon, daca a luat far la 120 de lei, a luat sigur far turceasc. Acest tip de far ori trebuie aruncat, ori trebuie siliconat tot ca sa nu se mai abureasca inclusiv sticla. Dupa parerea mea, lucrarea pe care a facut-o el, trebuie facuta pe far de origine.

            https://www.youtube.com/watch?v=b9v0ldeQsaI - 2009 - dsign - G1 - cred ca a fost primul in materie de asa ceva.
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Hai ca e bine, adica e din ce in ce mai rau acum becul dupa partea stanga se aprinde cand vrea el, wtf?. Daca stiam ca o sa ma .... la creeri atat de mult lupele astea nu le mai luam nici pe gratis . O sa ma mai uit maine la ele, am pus capace, "gariturile" alea de cauciuc, pana mea nu mai stiu ce sa le fac, acum habar nu am ce este pe duca becul sau balastu .

              Sa mai scot inca 500 de roni pentru faruri? Ma ... pe ele asa le las, poate sa fie tsunami in ele ca nu le mai desfac!
              Last edited by Claudeel; 25 December 2012, 02:14.

              Comment


              • De ce nu comanzi de la cineva care se ocupa cu asa ceva,si numai e atata bataie de cap?
                Ti-l recomand cu caldura pe mdaniel76.


                Cat despre faptul ca se aburesc acolo,o sa dispara in cateva zile,de la silicon e,dar asta doar in cazul in care le-ai etansat asa cum trebuie..
                Last edited by RaDuFAN; 25 December 2012, 12:27.

                Comment


                • Prima data poate nu le-am lipit cum trebuie, dar a doua oara am pus mai mult silicon si le-am mai dat si pe afara farului unde se imbina geamul cu carcasa, poate ca nu s-a uscat suficient. Eu le-am tinut 12 ore in casa si am vazut ca siliconul se intarise pe dinafara dar inauntrul farului tot mai avea mirosul specific siliconului neuscat. Mai am prin casa un bec si ma duc sa il schimb cu ala care nu vrea sa se mai aprinda, sa vad daca e de la bec sau balast.

                  Comment


                  • Claudeel sincer te-ai complicat . Cat te-a costat pana acum toata distractia ? (cu timp pierdut , becuri cumparate , silicoane , si faruri)
                    La mdaniel76 dadeai 800ron pe lupe cu xenon , cu tot cu faruri , si scapai de timp pierdut , nervi si stres. (Inteleg placerea de a bricola la masina , dar totusi , eu unu unde vad ca sunt depasit , o las moarta si astept sa strang banuti sa ma duc la cineva care se pricepe ) .

                    Comment


                    • Mmmm da cam asa este, 350 (lupe)+240(faruri)+50(silicon)+100 (becurile care vreau sa le cumpar de la xenon gt)= FIX 740 RONIIII!!!! Haha
                      Deci omul le vinde la un pret mai mult decat corect!

                      Comment


                      • Pai vezi Claudeel. Si ca chestie , sa stii si tu , kiturile de lupe au kitul de silicon inlcus in ele (cel putin la g3-uri , g5 , morimoto si ce mai vrei tu ) . Si este mai mult decat decent si foarte bun pentru lipirea sticlei inapoi pe far . Acum stii pe ce dai banii tura viitoare , te duci la mdaniel si faci treaba calumea . Succes.

                        Comment


                        • Claudel,instalatia xenon are fir pentru masa la fiecare balast??

                          Daca are verifica sa faca masa bine.

                          Comment


                          • @Nimeni: adevarul este ca nici nu prea m-am documentat, am citit una alta despre lupe dar postul lui mdaniel mi-a scapat . Am observat ca farul dupa stanga nu se mai abureste iar cel dupa dreapta se mai abureste putin in colt.

                            @RaDuFAN: da amandoua au fir de masa, am verificat si nu se misca dar am sa dau cu putin wd40 ca poate a facut rugina pe la surub si nu mai fac contact cum trebuie, treaba ciudata este in felul urmator: am un bex de 6000k si unul de 8000k. Daca pe lupa este pus ala de 6000k si nu se mai aprinde il bag pe ala de 8000k si merge. Cand nu mai vrea nici asta de 8000k sa se aprinda , il scot si il bag pe ala de 6000k si surpriza merge. Chiar ciudata chestie!

                            Comment


                            • Claudeel sincer eu tot caut despre lupe , G5 , morimoto d2s , G8 si multe altele si stii ce , am ajuns la concluzia ca solutia oferita de mdaniel este un plus + castig . Adica ai si instalatia de xenon , si faruri noi , si lupe , toate la un pret mai mult decat decent , castigul lui daniel este mai putin decat minim . Dar noi sa fim sanatosi....

                              Comment


                              • Eu ti-am zis ca in 2-3 zile nu o sa se mai abureasca..

                                Din ce spui tu e o problema de masa(curata de vopsea/rugina locul unde ai pus masa),ori pe undeva pe la cuplele alea..Un lucru ori nu functioneaza ,ori functioneaza..


                                Verifica din nou.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google