Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum arata?Nu am auzit pana acum de firma asta sa produca pentru logan.

    Comment


    • search pe google si gaseai rezultate
      sigpic

      Comment


      • salut ggd 87 spune-mi si mie cum reusit sa schimbi cerculetele.
        astep un raspuns
        Last edited by B 198 DOI; 15 August 2011, 23:18.

        Comment


        • am citit si am vb cu mai mult utilizatori ai diferitelor tipuri de faruri de logan, insa nimeni nu are o parere clara.
          cea ce ma intereseaza pe mine este : care farur sunt mai bune?
          ma intereseaza dea o lumina puternica si clara, sa ai o vizibilitate buna nu doar aspect.
          sunt adeptul unei vizibilitati bune in detrimentul aspectului.
          ce ati putea sa imi recomandati??? cu cat mai multe argumente. am nevoie de pareri cat mai urgent deoarece trebuie sa le schimb pe actualele (mi lea spart in parcare un individ neidentificat)
          zambeste ...

          Comment


          • am si eu un logan de 1.6 de 83 cp si as vrea sa ii pun un cip si nu stiu ce sa fac k nu vreau sa stric nimic la ea.pana akum sub capota nu i.am pus decat un filtru sport.poate sa ma ajute si pe mn cineva cu cateva sugestii.
            daca se merita sau nu?
            daca se intampla ceva.......

            Comment


            • esti offtopic, dar hai sa te ajut ca esti incepator!
              vezi mai multe detalii aici si aici
              sigpic

              Comment


              • salut, am si eu o intrebare. Pot sa imi montez bixenon pe logan? Si oare cam cat ma ajunge la reprezentanta si daca trebuie omologate RAR. Va multumesc!

                Comment


                • iti poti monta bixenon in farul stock, recomand lupe bixenon, costa in jur de 500 lei, cu omologatul e mai greu/ imposibil, deoarece trebuie spalator pentru faruri (asta nu e chiar asa greu de realizat), dar ce e mai greu de adaptat este autoleveling.ul
                  sigpic

                  Comment


                  • Am avut si eu faruri angel eyes si le-am dat jos pentru ca practic noaptea nu vedeam nimic cu ele asa ca am pus inapoi farurile originale si sa schimbat radical vederea pe timp de noapte

                    Comment


                    • daca schimbai becurile cu unele mai de calitate era altceva, de exemplu eu am luat un set de philips.uri pe scurta si vedeam, nu chiar cum vezi cu farurile stock, dar mai bine decat cu becurile cu care au venit din fabrica, insa lunga era mai proasta (becuri no name), insa acum am trecut pe lupe bixenon si am lumina!!!
                      sigpic

                      Comment


                      • pentru cei cu angel eyes care vor sa imbunatateasca lumina .
                        dati jos farurile, desfaceti farul, dati jos intregul ansablu lupa-oglinda, intoarceti oglinda invers, apropiati scutul de lupa cam 3mm .

                        intorcand oglinda se intoarce si soclul de bec, astfel becul xenon nu va mai fi cu firul acela spre oglinda reflectoare, ci va fi in locul "mort" al reflectorului, astfel scapati de punctele de intuneric de pe strada iar lumina va fi omogena . si mai ales scapati si de posibila oglinda topita/matuita care se face din cauza caldurii becului .

                        departand scutul de bec si apropiindul de lupa, punctul de focalizare asupra scutului se va imbunatati enorm, dunga de taiere va fi mult mai accentuata si scapati de efectul de "glare"
                        sigpic

                        Comment


                        • Azi mi-am cumparat si eu un set de lupe cu angel eyes CCFL, problema este ca angel eyes-ul este albastru si nu imi place deloc, si as vrea sa le schimb cu unele albe, gasesc asa ceva? am observat ca angel eyes-ul este gen neon. Eu pe masina am pus un kit xenon, vad ca lupele merg pe balasturile care le am pe masina, dar am mai primit inca 2 cabluri care nu prea imi dau seama pentru ce sunt, este posibil sa fie cablurile pentru H7? (sunt marcate in poza). vanzatorul mi-a spus ca sunt pentru H4 si H7. In legatura cu montarea, vreau sa stiu si eu unde vine "piesa" asta de silicon (vezi poza)!
                          Attached Files

                          Comment


                          • cablurile cu mufe sunt de la becuri iar cele cu papuci se leaga la mufa farului faza scurta lunga si masa..sper sa nu ma insel
                            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                            sigpic

                            Comment


                            • garnitura aia se pune intre oglinda farului si lupa iar firele alea sunt de la angeluri.

                              Comment


                              • Cred ca , cablurile sunt pentru H7, pentru angel eyes un alea 2 cutiute negre (poza) , am facut o proba, am conectat lupa la cablurile balasturilor care le am pe masina si functioneaza perfect, comuta faza lunga/scurta forte bine si repede, deci.....nu prea stiu ce sa fac cu agelul ca nu imi place deloc albastru si vreau alb
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google