Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pun o schema din care sper sa se vada cum am rezolvat circuitul de led-uri de la cerculete folosind surse stabilizate de 20mA
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Dragman View Post
      Pun o schema din care sper sa se vada cum am rezolvat circuitul de led-uri de la cerculete folosind surse stabilizate de 20mA
      Felicitari Dragman..iti dai interesul nu gluma..treaba e ca ma bate gandul sa schimb ledurile cu chestiile alea tip neon..nu stiu cu le zice..poate gasesc o modalitate sa le lipesc cumva...vreau tot singur sa-mi fac...vorba aia..CRIZA

      Comment


      • M-am gandit si eu la cerculete...faza e ca pretul e cam piperat...vreo 50 de euroi setul...se lipesc cu silicon,nu e problema,ideea e sa gasesti marimile potrivite.Plus ca sunt tot chinezisme si trebuie sa ai garantie ca daca se arde vreunul nu ai ce-i face...nu sunt ca ledurile sa le gasesti pe toate drumurile...
        sigpic

        Comment


        • e 50 ron, nu euro.
          sigpic

          Comment


          • daca erau atat imi luam demult! Atentie!E vorba de CCFL,un tip de lampa cu catod rece cum au ecranele lcd in spate...50 ron or fi alea cu leduri...http://www.xenon-shop.ro/AngelEye.aspx
            sigpic

            Comment


            • Na si cat ai dimensiunea pt farurile de pe logan cele cu 2 lupe? ca sa comand si eu dar nu la astia ci la tipu de pe dacia club cu 55Lei

              Comment


              • Alea de la tipul de aici sunt tot cu led-uri!nu faci nici o afacere...dar ma rog...cerculetele de la faruri au 8cm diametru exterior si 7 cm interior.Bafta!
                sigpic

                Comment


                • pfff

                  Dragman mane...e mare investitia dar cred ca pentru un pasionat ca tine se cam merita...de fapt si eu ma gandesc bine daca sa incerc sau nu dar momentan mai am altele de facut..oricum daca te hotarasti sa pui inelele alea sa ne anunti...asta merita urmarit

                  Comment


                  • Deocamdata nu vreau sa pun asa ceva...incerc cu led-uri si cu rezistente sau stabilizatori...daca nici asa nu merge o sa pun dinalea,ca ultima solutie.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Dragman View Post
                      Deocamdata nu vreau sa pun asa ceva...incerc cu led-uri si cu rezistente sau stabilizatori...daca nici asa nu merge o sa pun dinalea,ca ultima solutie.
                      Eu de la ultima schimbare cu ledurile si de cand am pus stabilizatorul ala nu mai am probleme deloc...adika momentan sunt multumit..cu toate ca m-ar 'coafa' niste inele din alea ) am vazut pe un seria 3 si m-a dat pe spate...ziua se vedeau belea..nici nu imi ardea sa ma mai gandesc cum se ved noaptea..cred ca in oras nu mai ai nevoie de proiectoare aprinse ca fac ele destula lumina ;)

                      Comment


                      • salut,sint nou pe aici si eu ,nu vreau sa ma laud dar as vrea niste pareri de la voi ,mia luat o zi intreaga sa le fac
                        Attached Files

                        Comment


                        • batea soarele puternic si nu au iesit prea bine pozele la masin ,am sa revin cu altele,oricum se vad fffffff bine si pe timp de zi,nici pe departe nu se compara cu cerculetele originale

                          Comment


                          • Sa nu zici ca este banda cu leduri, de 24cm,ca mor .Trebuie sa le pui un stabilizator,astea sunt facute sa functioneze la 12v,nu te tin 1 saptamana.Daca citesti putin mai in spate o sa vezi ce am patit eu,nu de alta dar trebuie sa desfaci iar farul.Ara foarte bine si au o lumina foarte puternica,dar ai grija,asa cum sunt ele maxim o saptamana iti dau .
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • ce fel de stabilizator ?

                              sa speram ca o sa tina mai mult
                              Last edited by CRISTI YBA; 18 May 2009, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Salutare sunt nou in forum, vroiam sa-mi fac putin de tuning la masina mea, un LOGAN de altfel 1,5dci, am gasit pe un site un model de far, baietii care le vand zic ca sunt OK.
                                faruri.com

                                Ce parere aveti? Se merita pretul, calitatea zic ei ca-i ok.Eu zic ca sunt chinezarii ca majoritatea, dar au garantie 2 ani de zile.
                                Last edited by AlexStatii; 18 May 2009, 17:00. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google