Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce n as fi dat sa ajung si eu la intalnirea asta nationala"..insa..deh!..vremuri grele care e"....in sfarsit maine am reusit sa l prind pe omul ala liber..sa speram ca nu o sa ajung pe la 22 seara sa strang suruburi!!!)..cam liniste pe aici...s au terminat povestile" sau am ajuns iarasi prea tarziu pe aici?
    SIC CUNNECTANDO REM

    Comment


    • Este liniste pentru ca lumea a cam inteles cum se mananca ''angelsurile'',si poate o sa ramana liniste.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Mi-au ajuns si mie farurile.Inca nu ma grabesc sa le pun vreau sa fac cum zicea dan.gutu.Insa am o intrebare.Deocamdata nu am bani de o inst xenon profi,si pana strang vreau sa inlocuiesc becurile originale cu ceva mai bun,dar care sa nu topeasca lupa sau cine stie ce alte trasnaii.Imi recomandati ceva,daca se poate si un pret.

        M-am uitat azi un pic la faruri..pe langa faptul ca daca le bag in apa fac acvariu din ele,sunt prinse doar in acele cleme fara pic de silicon,stopurile au putin..nsu cei ceva alb ,prima data am zis ca e guma de mestecat ).Insa semnalul si pozitia lipsesc pur si simplu am doua gauri acolo,iar cablurile si mufele sunt doar pentru cerculete si faruri.E normal sau au uitat aia sa le puna acolo?
        Last edited by alexgame; 27 February 2009, 20:49. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • E normal. Pe alea le ai tu...
          sigpic

          Comment


          • Ok mersi pentru ranspuns.

            Comment


            • Eu am avut un mic accident (am lovit pe cineva usor in spate) si mi s-a dus un beculet deala galben (am primu model de angeluri dastea mai ieftine) l-am inlocuit cu un alt beculet similar.intrebarea ar fi cum de becurile alea rezista fara probleme si ledurile nu?

              Comment


              • ziua buna...iaca ce terminasi de rerutat toate firele..izolat si chinuit cap coada..tot traseul..e da..se cunoaste diferenta..insa cred ca urmatoare faza este accea de a schimba porcariile de becuri stock..se vad cam ..aiurea..cel putin pe laterale vezi super bine..insa..cam greu cu lipsa elevatiei ..deh...sa speram ca nu o sa aj sa dau o caruta de bani pe cele philipsuri si sa fie acelasi efect..oricum...e alta viata..nu mai stau pe ..ghimpi.a durat cam 6 ore tot procesul ..cu dat jos bara..scos faruri..dezlipit si facut fire..insa siguranta mai sus de toate.
                da..sa speram ca ramane liniste..:P...numa` bine si ..toate bune.
                SIC CUNNECTANDO REM

                Comment


                • ajutatima si pe mine cu o kestie...vreau sami pun bixenon dar nu stiu de kre sami iau...ceva mai bun dak stiti va rog sami spuneti...ms frumos.

                  eu ma gandesc sami pun totusi bixenon pe farurile originale si gata
                  Last edited by vally; 12 March 2009, 11:23. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Pai bixenon poti sa pui numai pe farurile originale dar nu ebien ca nu au lupa.Pe astea angel poti sa pui doua instalatii de xenon H1.Gasesti pe net de vanzare.

                    A facut cineva ITP cu faruri angel?ca eu tre sa fac in vara si am gandesc sa nu zica astia ceva,si ma gandeam sa mai astept pana sa montez angelurile.

                    Comment


                    • De chestia asta sunt si eu curios ca am itp in noiembrie...si mi-e lene sa tot stau dai bara jos,scoate far,pune bara...
                      1 point 6 litre 8 vsigpic

                      Comment


                      • adica prostiile astea nu sunt omologate sau ce? nu de alta, dar mai e din cand in cand arr-ul pe drum si daca iti face o observare amanuntita si se uita la tampeniile astea sa nu ma lase fara talon ca le expediez de urgenta la furnizor!
                        sigpic

                        Comment


                        • In primul rand ITP-ul se face simplu pt ca mai toate service-urile fac asta si nu e greu sa te intelegi cu ei. Mie mi-a luat un politist talonul pt. ca aveam leduri albastre la pozitii, mentionez ca am angel eyes modelul cu doua lupe, am schimbat apoi ledurile cu becuri stock si m-am dus la R.A.R. , acolo m-au pus sa aprind pozitiile , faza lunga , scurta si cam atat, deci sunt in regula asa ca nu va faceti griji. Am si xenon.

                          Comment


                          • Cred ca arata bine cerculetul, si daca folosim numai cu 18 leduri ! Sunt leduri de 5mm alb, flux luminos 1.8CD(5lm) pe 120°.
                            Attached Files
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Dane,tu nu te linistesti niciodata?oricum interesant ce vrei sa faci,bafta.

                              Comment


                              • al 2-lea model de lampi cu angel eyes ma tenteaza, primul este prea prea, cerculete mici si mult spatiu liber, pe cand cele noi ocupa tot farul, si nu se mai vede urat partea de sus a farului
                                Logan by Renault Pure Blood
                                Nothing beats Low Cost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google